Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci no ved nebud tajnostkar🙂)) davaaaaaaj recept, dakujeeeem🙂)
no, torta je odzemovana, omacana, naskladana, v chladnicke a zatazena..............
budu jej stacit tak 4 hodky v zimnom palaci?.....jaaj baby moje zlate,. ja mam taky stres z tej puncovej, ze az

vecernicci
24. máj 2012

@aduskatt je to strašný, hlavně ale on to nezavinil a jako jediný to odnesl, před dvěma měsíci umřel i jeho další kolega, mám strach ho pouštět do práce ☹

receptík sem dávala myslím @dm1 je to ta co se vaří jen tři minuty, ale místo octa jsem dala kys. citronovou, je to myslím dva hrnky cukru, třičtvrtě hrnku vody a třičtvrtě lžičky octa a špetku soli, vaří se tři minuty a po trošku zchlazení se míchá do ztuhnutí, aby nezkrystalizoval ten cukr zpátky

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci ja sa ti ani nedivim........

irriss
24. máj 2012

@vecernicci
ahojky! ☹ ☹ ☹ ☹
Pises "jeste dneska"..ale ver tomu, ze to potrva dele.(priprav se na to...na ruzne vykyvy ☹ i pracovni)
...muj manzel prisel o partaka dostaval se z toho radu let.. nez byl opet schopen vykonavat stejnou praci jako predtim☹

irriss
24. máj 2012

@vecernicci
znam ten pocit..momentalne ho prozivam s detma, mam strach je poustet do skoly☹

mamina1978
24. máj 2012

@aduskatt kuk , co som nasla u mna tiez zapatrosene...labutky pre teba 😉
http://suessesmaerchen.blogspot.de/2012/05/blog...

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 ulozeneeeee, dakujeeeeeeeeem

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci tak to je fakt jednoduchy receptik, super, dakujeem

vecernicci
24. máj 2012

@irriss teď jsi mi připomněla, že musím vypnout úc a zajet pro Víťu, pak jedem k našim, takže pohodové odpolko a zítra makačka na dortech 😝

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci poradis mi, pls, ako dlho mam mat zatazenu puncovu tortu v chladnicke? 🙂 kujeeeeeeem

mamina1978
24. máj 2012

@vecernicci Ahoj, chcela som sa spytat , ci domcek prevoz prezil, a ci vam chutilo rafaelo...... Lebo u nas ho jedli 8 dospely a kazdemu chutil, deti neratam, lebo tie zjedia vsetko co je sladke......

mamina1978
24. máj 2012

@mates22 a este toto dievcatko je pekne 😉

https://www.youtube.com/watch?v=JEqmlvc1jKY
marenkovo
24. máj 2012

ahojky žienky-cukrárky,viete mi poradiť respektíve vysvetliť čo je to CHOCKOTRANSFER a ako sa s ním pracuje? veľmi sa mi totiž páčia tie tortičky ním zdobené,ale v reále som to nikdy nevidela...DAKUJEEEEEM

daniz
24. máj 2012

kočky máte nejaké typy na MDD do družiny? Už som robila človeče nezlob se, s balónikmi a teraz netuším čo by som im mohla urobiť. Prosím o typy. Ďakujem.

mamina1978
24. máj 2012
aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 dik🙂) akurat som zacala tu anturiu robit🙂

dm1
24. máj 2012

@marenkovo je to taka tenka folia na ktorej je vzor z kakaoveho masla ofarbeneho. ked sa na tu foliu nanesie cokolada spravne vytemperovana tak sa ten vzor z folie prenesie na cokoladu. daju sa z toho vyrezat rozne trojuholniky, ci ine ozdoby, pripadne pouzit na bok torty, vrch zakusku...

anda1980
24. máj 2012

žienky, idem si k vám po radu, aký korpus robievate k pribináčikovmu krému s lesnou zmesou? hodí sa k nemu mramorák? ďakujeeem

aduskatt
24. máj 2012

@anda1980 ja som robila piskot, ale myslim, ze k takemu kremu mozes urobit akykolvek🙂

emily_666
24. máj 2012

@anda1980 mne sa k mramoráku hodia všetky krémy 😀 😀 😀

reruna
24. máj 2012

@anda1980 určitě hodí

dm1
24. máj 2012

@anda1980 ja robievam k tvarohovym a ovociu vacsinou klasika kakaovy piskot ale myslim si ze ozaj moze byt akykolvek zalezi co vam chuti 😉

anda1980
24. máj 2012

@aduskatt
@emily_666 dík baby, keď ja by som chcela niečo fakt že mňam, rozmyslam nad čokoládovym, len neviem ci to bude pasovat 😕

reruna
24. máj 2012

@marenkovo to je folie se vzorem z kakaového másla, rozetřeš na ni rozpuštěnou, ne moc horkou čokoládu a necháš v ledničce ztuhnout, pak tu folii sloupneš - dokud je čokoláda tvárná, ale nestéká, tak můžeš tu folii obtočit kolem boků dortu

anda1980
24. máj 2012

@dm1 super, tak bude čokoládový
A ešte niečo baby, pribinák, od piatku večera urobený, bude ešte v jedlom stave v pondelok? čo vy na to? torta cestuje hodinu autom v sobotu rodine. ísť do toho, či radšej trvanlivejší krém? díkes za rady
@aduskatt
@emily_666
@reruna

reruna
24. máj 2012

@anda1980 nevím, tak dlouho u nás pribináčkový krém nikdy nevydrží, já ho dělám jen tak na svačinku, takže se hned sní, v dortu jsem ho ještě neměla, ale do toho pondělka by to snad mohlo vydržet - ale déle asi fakt ne, přece jen je to nevařený krém a je tam tvaroh a šlehačka....

aduskatt
24. máj 2012

@anda1980 ja mam skusenost 5 dni, bol v pohode.-)

anda1980
24. máj 2012

@reruna ani u nas sa dlho neohreje, v torte som ho este po takom čase nejedla, tak som zvedava, ale ako píše
@aduskatt , tak hadam bude ok, dakujem vam 🙂

aduskatt
24. máj 2012

@anda1980 my sme mali naraz dve torticky, tak sme nestihali jest🙂 v oboch bol pribinackovy, takze viem, ze vydrzi🙂, v sobotu som robila v stredu sme dojedali a pohodicka🙂

aduskatt
24. máj 2012

krasavice, ako dlho nechavate puncovu tortu v chladnicke zatazenu? staci par hodin, trebars 4, alebo treba do druheho dna?

bambula1307
24. máj 2012

@vecernicci no tie tragedie su hrozne, hasici su rizikove povolanie.. 😒
No nikto nevieme, kedy sa aj nam moze vselico stat ☹ ☹ ..je to tazke, smutne, vzdy ked niekto blizky odide. 😢

Dievcata ja si niesom ista ci ta vasa doma robena glukoza je zlozenim podobna tej kupenej.
kedze to varite zo sacharozy..co je glukoza a fruktoza v rovnakom pomere..
Glukosa je len glukoza..ked pridame do kr cukru, tym, ze je v rozvare viac glukozy ako fruktozy..zabrani krystalizacii....
Ja som ked som nemala glukosu, davala do fondanu trochu octu,ale az po odstaveni, ale nebolo to celkom ono.

Na tu cokohmotu je to mozno dobre, kezde je to sirupova konzistencia..ale neviem co by to s fondan polevou urobilo...nemam vyskusane 😕