Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
14. máj 2010

fuuuha, tu sa vypekalo 🙂 alenka, ty si sialena, kedy to stihas. kraaasne su vsetky. alex, naaadherna, jemnucka torticka.vsetky torticky, co ste sem popridavali, su krasne
pridam aj ja svoju dnesnu.

alex21
14. máj 2010

bianka, sofi dakujem
bianka urcite sa aj ty naucis nie je to nic tazke a to k tomu nemam ani original vykrajovacku a po tejto torte uz ani nebudem potrebovat.
sofi ja mam take jemnucke najradsej a robim ich strasne rada. A ta tvoja je nadherna, hned mam zopar otazok. Aku hmotu si pouzila, cim si ju zafarbila a tie ornamenty ako robis. Mas fixku alebo ako? Ta torta je proste dokonala a nikdy by som nepovedala, ze moze byt bielo-cierna pekna kombinacia. 🙂

bianca
14. máj 2010

alex a ako si spravila tie volaniky?Vystuzovala si to niecim?

sofi draha uz som ti raz napisala ze torta eno nuno a mozno napisem este raz na MMB lebo je to svata pravda.Inak uz som sa na 100% rozhodla ze ti okopirujem ten kosicek.Ja som sice este neskusala tie tvoje rozkosne zavojceky a moje ruze nikdy nebudu take dokonale ale aj tak to skusim,

sofi07
14. máj 2010

alex, je to K2, zafarbila som najskor hnedou gelovkou a potom ciernou. tie ornamenty su stencils a farbila som neriedenou ciernou gelovkou. a dakujem za mile slova 🙂
bianca, neboj, si sikulka, ked budes mat hotovu kuchynu a pustis sa do pecenia, dosiahnes aj take krasne voalniky ako alex. chce to len trening. piect a piect a piect,

bianca
14. máj 2010

moja len keby to mal kto jest tak by som piekla

sofi07
14. máj 2010

bianca, aj peciem celej rodine do daru :D, meniny, narodeniy, kazdy dostane tortu :D chce-nechce

alex21
14. máj 2010

sofi dakujem niekedy vyskusam 😉
bianka uz som to tu spominala. S radielkom si vykrojim pasik, v tomto pripade som vykrojila kruzok a s ruckou na vareske si urobim volaniky. So sparatkom ani spajdlou mi to neslo. Na tortu som to prilepovala s vodou, presne podla videa co tu bolo uz viackrat davane. 🙂

alionuska
15. máj 2010

Julinka,Alex,Martinex,Sofi..co vas budem chvalit? Ved pekne sa chvali samo!!!! 🙂 🙂 🙂 Zdokonalujete sa babenky...mam z vas radost! 😀 😀
Sofi,mas stencil? Alebo si to na bokoch malovala rucne...len tak od oka?
A aj ja peciem rodine vzdy ked je sviatok 😀 😀 do daru... 😀 😀 ako Sofi. 😉 😉

sofi07
15. máj 2010

ano ali, mam stencil uz dlhsie, konecne som ho vyskusala

alionuska
15. máj 2010

Sofi,perfektne...aj mne sa to paci,ale tie ceny.... 😅 podla mna strasne prenane..... 😖

bianca
15. máj 2010

cafte.Tak moje plany o dnesnom tovoreni skazila susedova sekacka na travu storocna.Rachotil a zobudil mi malu po hodine spanku.To som akurat vsetko nachystala a spravila jednu slnecnicu a z druhej len polovicu.Druhu som dorabala uz za asistencie Barci a tak aj vyzera chudina

lenka.pav
15. máj 2010

ahojte, vidim, ze sa tu pecie jedna radost. nemam velmi cas vam pisat, sme na slovensku, prave mame po krste - stali sme sa krstymi rodicmi a uz sa musim chystat na stretnutie s kamoskou. tak len na rychlo - pridam fotku torty ku krstu, co som robila mojmu krsniatku. prvykrat som skusala volaniky, ale neslo mi to tak, ako by som si to predstavovala. alex, ty ich mas nadherne! vsetky ostatne torty su na jednotku!!!. idem sa rychlo nachystat, a aj maleho. snad budem moct v pondelok z domu viac napisat. paaaa

alionuska
15. máj 2010

Lenka...uzasna torticka!!!!!!! 😉

bianca
15. máj 2010

Lenka nadhera

decka nemozte mi niekto hodin link ako na volaniky?Hladala som v teme ale nemam sancu to tu najst tak pokial niekto maulozene v zalozkach tak ho prosim hodte

bianca
15. máj 2010

uz som nasla na tom

alex21
15. máj 2010

leni nadherna torticka. 😉 Ten obrazok je trosku maly ale volaniky vyzeraju dobre. A na tych volanikoch mas maslicky alebo motyle?
Pridam este jednu.

alionuska
15. máj 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky/b...

A dalsia..moja prva na birmovku....🙂
Baby dnes sa mi pokazila chladnicka.... ☹ 😖 este ze su vsetky torty uz prec..a jednu mam v mojej chladnicke este na zajtra...rano ju potiahnem a dokoncim a potom ju zanesiem sestre...porazit ma ide! 🙄 🙄

martinex
15. máj 2010

caute kocky,

prave som dokoncila jednu,len tak pre manzela,lebo stale fnuka,ze on nema ziadnu a vsetky idu z domu,hned jak ich dokoncim..tak bude mat zajtra ku kavicke 🙂

alionuska
16. máj 2010

Martinex...tí chlapi su tusim vsetci rovnakíííííí 😀 😀 😀 😀
To vypletanie na torticke je velmi zaujimave,krasne. 😉

martinex
16. máj 2010

ali to teda su...ten moj si na nu brusi zuby uz od rana,no musi vydrzat do poobedia,tak hadam mi ju dovtedy nezje 😀
a dakujem, trosku som sa pohrala s nou a celkom dobre to vyslo 😉

cessy
16. máj 2010

jeeeeej martinex to je krasna torticka, len nahodou som sem nakukla a nedalo mi nepochvalit, vazne krasna 😅

martinex
16. máj 2010

cessy dakujeeeeeem 😵

llumka
16. máj 2010

ahojte,dlho som tu nebola,nemam kedy, len som kukla obrazky
nadherne torty ste vytvorili,idem citat trochu dozadu
moj najnovsii vyvtor
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/zlte-...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/na-z... 😅

lenka.pav
16. máj 2010

ali, ako vzdy, torta super!
martinex, prepletanie perfektne! toto nepochopim, ze to mas take pravidelne, skoro ako strojove!! klobuk dole.
llumka, z tej na zelanie by sa aj medici mohli co to poucit 😀 😀 😀 , taka je skutocna 😀 😀 😀

llumka
16. máj 2010

baby poradte co mam robit. prave mi pisala zakaznicka ze chce aby som jej iba potahovala a spravila figurky-macicky a kvetinky,a ona spravi sama tortu. co vy nato? ja neviem ci ta mam spravit a za kolko.pomozte mi 😒

dm1
16. máj 2010

krasne torty ste popridavali!

martinex to vypletanie je uzasne ako to robis?

llumka ja by som spravila aj tak ale kolko pytat ti neporadim mna caka este len prva torta na zakazku o 2 tyzdne 😝

tu je moj vcerajsi vytvor. Prve a na dlhu dobu urcite aj posledne prsa kde sa nic nedarilo

martinex
16. máj 2010

lenka.pav dakujeeeem.... no robila som to od oka a pasiky som krajala pravitkom 😀 celkom sranda 😉

llumka ja by som jej to spravila,nauctuj si potahovku a material na postavicky a za robotu by som pytala 4€ na hodinu.

dm1
16. máj 2010

potah sa mi zacal topit trochu na prsiach na tej strane kde to bolo na zadu chladnicky a mala som ladnicku naplno predtym som nemavala. myslite ze je to tym? mam tam davat ten polystyren? predtym sa mi to nikdy nestalo tak neviem..... plnka bola salkova ale dala som na jedno salko 250g masla to by malo stacit nie?

sisa.b
16. máj 2010

ahojte,
ked pozeram tu nadheru, co ste napiekli, tak ani nemam chut sa s mojou svadbonou pochvalit 😅 stala ma par rokov zivota a vdaka nej som zacinala svadobny den unavena ako maca ☹

martinex
16. máj 2010

dm1 nakrajala som si pasiky a potom na papier na pecenie som si to poukladala a zaplietla....potahovku na torte som potrela vodou a pomaly z paiera zosuchla na tortu...ako to bolo zapletene,tak to bolo dost pevne,len tie krajne sa mi trosku rozbiehali,ale to som potom opravila....a uz len obrezala do kruhu 😎

a tie prsia su super 😉