Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
24. máj 2012

@mamina1978 díky moc, vzala jsem si z každého kousek a kousek z vlastní fantazie :-d , tak uvidím, co z toho bude

vecernicci
24. máj 2012

@aduskatt tak puncovou jsem ještě nedělala 😉
@mamina1978 jasně převoz přežil v pohodě a rafaelo krém byl úúúúžasný 🙂

aduskatt
24. máj 2012

@vecernicci no ved ani ja🙂)))tak to bude metoda pokus omyl🙂

janula.h
24. máj 2012

@vecernicci ☹ to muselo byť strašné ☹ držte sa bude to ťažké ☹

mates22
24. máj 2012

@vecernicci máš můj obdiv, já kdysi s jedním hasičem chodila a prostě jsem to psychicky nedávala ☹ , takže přišel zákonitě rozchod. Myslím, že to teď bude hodně těžké, tak se drž a hlavně manžel

evvina
24. máj 2012

Můj dnešní výtvor.

mamina1978
24. máj 2012

@vecernicci Tak super..... 🙂 a diky za info ohladne kremu 😉
A ohladne tvojho muza, to je mi luto, ze preziva taketo casy, drzte sa.....

mates22
24. máj 2012

tak holky, kdo dělá postavičky z MMF, máte můj obdiv, hlavně teda pristela , ta je má jak porcelánový. Já teď zkoušela princeznu a od půl jedenáctý mi to neuschlo skoro vůbec a navíc se to furt deformuje při schnutí - takže z MMF bude jen sukně, zbytek je namíchanej se zbytkem potahovky kupovaný a snad to nějak vytvrdne, hlavička zatím vypadá, že jo. A u mě odteď MMF jen a jen na potah 😀

artepf
24. máj 2012

@mizulienka ahoj, moc tě prosím o radu, myslím, že jsi tu nedávno dávala krásnou elektrickou kytaru, teda dort, ale byla jako skutečná, z čeho jsi prosím tě dělala struny? Z hmoty nebo nějakých drátků 😕 ? Předem díky moc 😵 .

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 no co hovoris?🙂 ja myslim, ze moze byt.len este ten list premalujem, aby bol tmavsi

mishulle
24. máj 2012

@vecernicci děkuju, s kolegou TM je mi to líto, Glukózu jsem podle Tvého receptu už taky dělala a už nebudu dělat mléčňák jinak

aduskatt
24. máj 2012

@mates22 ja stale hovorim, ze MMF nikdy a stale si ho zarobim🙂) ale tiez len na potah🙂

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 este premyslam nad tym. ze by som mala ten kvet nejak asi jemne naolejovat, alebo co, aby vyzeral tak lesklo ako skutocna. Dufam, ze to nejak tu kvetinu neznici

mamina1978
24. máj 2012

@aduskatt Peknuckeeee 😉 len si myslim , ze vyschnut by to malo na nejake miske, smerom na dol cipykom zatocene a nie cipyp do hora ....je to dost zle rozoznat ako mas polozeny ten tanier ci misu....

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 tanier je otoceny hore dnom🙂

aduskatt
24. máj 2012

@aduskatt este sa bojim to dat naopak, aby ten zlty ony nespadol

aduskatt
24. máj 2012

@aduskatt uz som to prehodila.ale s malou dusickou🙂)skoro ten piestik spadol, zachranila som to🙂 dufam, ze to tam poriadne doschne🙂

lokalistin
24. máj 2012

ahojte tyzden som tu nebola uz zase nestiham s citanim... chcela som pridat fotku a nejde mi to. co sa deje???

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 a najlepsie je pisat si sama so sebou🙂))to boli pre teba prispevky tie dva🙂 😀

mamina1978
24. máj 2012

@aduskatt Mne osobne sa naolejovane ozdoby nepacia 😒 .....ale ako tak pozeram na tu moju jazykovu obludu 😨 ...tak ta sa taaaaak leskne, takze ked tu tvoju naolejujes bude ako ziva 😉 😀 😀

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 no ved mne ide prave o to, ze jazykova obluda sa leskne ako keby jej za to platili🙂)inak neolejujem, ale tu sa mi to ziada......ale len jemnucko to urobim, aby som nieco nepototo

peroli
24. máj 2012

jinej pejsek..

bzucinka2
24. máj 2012

baby please , sem sa s napadmi na tortu pre cca 30-35 rocneho chalana, prsia ee ale ma to byt nieco blaznive... nic ma nenapada, neznasam objednavky teraz som zavolala, zajtra ju potrebujem ☹

vecernicci
24. máj 2012

@bzucinka2 takové objednávky miluju, dneska mi volala paní a že krém a korpus nechá na mně, tak jsem jí řekla, že teda takhle ne, když chce dort, tak ať si řekne jaký, já pak něco udělám, jim to nebude chutnat a pomluví mě, ne? Túdle 😉 😀

janula.h
24. máj 2012

@vecernici @bzucinka2 tak toto neznášam aj ja ☹ a oni že veď buď rada že nevymýšľame

aduskatt
24. máj 2012

napriek tomu, ze ho nenavidim, zasa som si zarobila MMF🙂) no som ja normalna?🙂

lokalistin
24. máj 2012

ahojte tak uz mi to ide robila som svadobnu tortu, na ktoru som sa vobec netesila, pretoze nevesta stale vymyslala nieco ine a chcela tam natrepat vsetko mozne nakoniec som ju trochu ukecala nech to redukuje, ale na niektorych veciach proste trvala.A toto je vysledok, len som nemala stojan ten som jej dala nech si ho ozdobi a na tu vrchnu ide este nejaka figurka.Tak dufam,ze dostanem potom fotku zo svadby.Vo vnutri je moja najoblubenejsia plnka (a asi aj najoblubenejsia u mojich zakaznikov) v troch variantach s jahodami, malinami a mandarinkami. Zelali si 1,2,3 cesto,dzem podla ovocia, na to svetla piskota ovocie s takym istym pudingom a tvaroh so smotanou, hore zase piskota.Prisla to vyzdvihnut mama a svokra nevesty obe boli nadsene a dostala som 20€ trinkgeld. Takze som viac nez spokojna ako to dopadlo. 😉

lokalistin
24. máj 2012

@vecernicci no ja som zase rada ,ked to nechaju na mna pretoze ked vymyslaju aa nepodari sa mi to tak mam nervy

jakelina
24. máj 2012

@aduskatt můžeš ten suchý květ dát nad koncici ve které vře voda a on se tou parou tak zvlhčí a bude leský