Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
16. máj 2010

danka, aj mne sa orosila a takmer cela, no my mame posahany termostat, tak som ani teplotu nevedela regulovat 😒 ornamenty sa mi roztekali 😢 ale na sale to uz bolo v pohode, tam pekne uschla este pred nasim prichodom

dm1
16. máj 2010

sisa ved ta torta je nadherna som ju uz obdivovala. sup sem s fotkou pochval sa!

martinex
16. máj 2010

mne sa torta topila vzdy kvoli kremu...odkedy robim nadstavovany kasou,tak sa mi to nestalo..a ci to bolo kvoli chladnicke,to neviem...

sisa pochval sa

dm1
16. máj 2010

sisa mne sa to predtym vobec nestalo tak som nechapala... ale je pravda ze som teraz dala ladnicku az na 6 a bezne ju mavam len na 4

sisa.b
16. máj 2010

no tu ste vsetko proficky, tak sem radsej nie 😀 dala som ju len na FB, tam sa malokto vyzna 😀 😀 😀

danka, na salkovy som davala viac masla, minimalne tych 300g

dm1
16. máj 2010

ja som sice mala v torte aj krem z ladovych gastanov teda iba slahacku ale to som dokonca po bokoch este puncovinou oplacala lebo som sa bala ze to vytlaci von. A na to jedno salko by malo stacit tych 250g masla ci nie?

sisa.b
16. máj 2010

danka, ja davam tak 1:1 kolko vazi salko?

bianca
16. máj 2010

ahojte kocky.Mam otazku.Ako dlho Vam schnu kvietky?Ako to urychlit?U nas je teraz nenormalna vlhkost a mam pocit ze to snad nikdy neuschne.A este ako dlho do predu ich robite?

siska pochval sa.Aj ja som zvedava

sisa.b
16. máj 2010

bianca, na tuto svadobnu som kvety robila ako posledne a nechala som ich schnut asi 5 minut 😅 a to som ich este striekala perletovym sprejom, tak si vies predstavit, ako sa mi to ohromne aranzovalo 🙄

dm1
16. máj 2010

sisa ktory mas ten perletovy sprej? a si spokojna s nim? tu to moc dobre nevidno. Ja si tiez chcem kupit. Okukam ho ked ti abecedu pridem vratit 😉

sylvia75
16. máj 2010

ahojte...ako vždy zase pridané suprove tortičky.aj ja pridávam svoj nový výtvor pre krstňa ku konfirmácii...trochu nám ju opršalo... ☹

martinex
16. máj 2010

sisa no uuuuzasna je ta torta.... fakt krasa... klobuk dole 😉

silvia aj ja som dnes chranila tortu pred dazdom 🙂 inak krasna torta,tie ruzicky su velmi pekne,mne vobec nejdu

sisa.b
16. máj 2010

danka, ved ked prides, ukazem ti ho. a ukazem ti aj tie ozdoby nastriekane, sperkovnicku si chcem nechat na pamiatku 🙂

martinex, dakujem. na tej torte sa mi vobec nic nedarilo. potahovala a zdobila som ju od 12tej na obed, do 3tej v noci ☹ take nervy som v zivote nemala

bianca
16. máj 2010

sisa wwwwwwwwwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawwwwwwwwwwwwww uzasna

daniz
17. máj 2010

No téééééda,baby bodujete!!!! Tak ste fakt šikulky- chvááááááálim vás. 🙂 🙂 🙂 Ja som cez víkend zapracovala na papučkách
a cumlíku, a piekla korpusy pre mm na narodeniny stredu.
bianca nebuď smutná ja sa tiež s volánikmi moc nekamarátim. 😝 😝
Babulky naviete mi poradiť - robila som hmotu z Marschmallow ale od Haribo-tie klasické polovica biela,polovica ružová a
neviem čo sa stalo, farba je super/pridala som trošku červenej/ ale akási je tvrdá. Aj keď ju zohrejem,tak je taká tuhá. Neviete
mi poradiť čo s tým??? 😅 😅 ☹ ☹

Ďakujem.

martinex
17. máj 2010

Daniz no ja ti neporadim,ja sa s MMF nekamaratim...ale podla mna ak je moc tuha tak tam je vela cukru,mozno pridat trosku citronky.

daniz
17. máj 2010

martinex dík skúsim, keď prídem domov, no ak sa nepodarí - aspoň bude na sbeobranu. 😀 😀 😀 😀

martinex
17. máj 2010

pripadne ju pouzi na modelovanie,to by sa mohlo dat aj ked je tuhsia

anibas
17. máj 2010

daniz - nič tekuté - skús roztopený cukrík

a torty máte všetky krááááásne - 😵 😵 😵 😵 😵
mna čaká tento víkend opäť PSP a svadobná darčeková - tak som zvedavá ako to dopadne 😉

vinka
17. máj 2010

Ahojte baby krásne tortičky.No fakt ste šikovné. 😉

zdenallicka
17. máj 2010

Juuuu, hezke dortiky!!!! 😵

zdenallicka
17. máj 2010

Ja jdu dnes pect minidortiky... Mame sraz s holkama z MK a budu delat 6 klucicich a jednu holcici..🙂

nikanika28
17. máj 2010

ahojte, kraaaasne torticky 😵
Baby, tak co poviete na moju Kittynu pre moju Kittynku k prvemu rociku??
http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...

nikanika28
17. máj 2010

teda vam ale poviem, ze take nervy som pri nej mala...uz som myslela, ze ju slahne do kosa celu jak je...hmota sa mi trhala, na prd som si odrezala korpus..tortu som potahovala na dvakrat, prvykrat som mala uplne popraskane boky, tak som stiahla, umyla od plnky a znova nahodila 😝 ...a Kittynu som nemohla nejak vymodelovat...

daniz
17. máj 2010

nikanika pekučká. Je poriadna...

rybca
17. máj 2010

Ahojte, tak zohnala som spravne marshmalows, pravy praskovy cukor (5kg za 13 eur, zda sa mi to vela, ale nenavyberam si) a hned to je ine, ako ked som cukor mlela..🙂 len ked som pridala cervenu farbu, tak sa mi MMF zacala drobit, nejak som to vyhnietla, ale aj tak to uz nebolo ono. co s tym?

a kedze som v zaciatkoch, zdalo sa mi vela dat 5 eur za jeden nastroj, tak som si ho vyrobila zo zvysku FIMO hmoty..🙂

daniz
17. máj 2010

rybca. skús pridať cukrík...

sse
17. máj 2010

Ahojte šikovnice,
čo myslíte, môžem už dnes upiecť praclíky a pagáče na sobotu? Mám toho nejak veľa, na sobotu 2 torty + 400 ks toho slaného, v piatok skúška v škole a popri tom do práce chodiť. 😕

martinex
17. máj 2010

ali no uuuuzasna torta,ale sak pri tebe nic nove 😀 ako si robila tie masky?

sse podla mna mozes ak ich dobre uskladnis aby nestvrdli...ale ako ti neviem poradit.