Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

meggie.sk
28. máj 2012

@daniz
ahoj tu si najdi nejaku aka sa ti pozdava, ja som robila podla toho https://www.google.sk/search?q=hat+cake&hl=sk&c...
nakreslila na vyvlkanu hmotu, dotienovala a dala na tortu

dadka212
28. máj 2012

ahojte baby, potrebujem pomoc.....mám robiť na svadbu niekolko toriet, ale chcú jednu s banánovým krémom a banánmi, nechcú to potiahnuť a ja neviem ako to ozdobiť...nemáte nejakú inšpiráciu? čokoládovú moc nechcem po bokoch, kvôli teplu, už im jednu s piškotami okolo a želatinou robím, a mňa nič iné momentálne nenapadá....ďakujem

jakelina
28. máj 2012

@dadka212 pak jedině obsypat nějakými mandlovými lupínky, ořechy, kokosem?????????Nic jiného mě nenapadlo. Ještě takové ty trubičky co se dají koupit hotové.

mamina1978
28. máj 2012

@mariann2 a tu je par mojich ulozenych inspiracii z internetu kuk 😉

aduskatt
28. máj 2012

dievcence, idem si po rady skusenejsich🙂)ked dam po celom obvode torty nejaku aplikáciu, trebars krajku z hmoty.............ako maskujete ten spoj? je na to nejaka finta okrem toho, ze tam pricapnut nejaku kvetinu?🙂)

eliska22
28. máj 2012

kočky mám robiť tortu na dvojoslavu 50 a 70, chcú štvorec, nemáte nejaké inšpirácie? chcú tam kvety, ale je im jedno aké 😝 a dnes to už musím začať robiť a stále neviem aké kvety....... 😔

mamina1978
28. máj 2012

@dadka212 ako ti uz @jakeline poradila obsypat madlovymi lupienkami, orechami,kokosom,trubicky alebo kuk tu 😉
to je tazke vymysliet , ked sme uz zvyknute na potahovky 😉

https://www.youtube.com/watch?v=W6RWQR-bF1Mhttps://www.youtube.com/watch?v=xiScQuYsPTghttps://www.youtube.com/watch?v=Gby8-Ob9IIE
maca77
28. máj 2012

@eliska22 nejak motívy na štvorcovú nemám, ale tak možno niečo ti pomôže

zuzana124
28. máj 2012

@eliska22 ja mám takéto

lussy23
28. máj 2012

@aduskatt my v škole každú tortu robíme z ozdobným pásikom. Spoj nezakrývame ničím, nechávame to tak.

ajka82
28. máj 2012

@aduskatt nemaskujem...krajku sa snazim napasovat tak aby zacinala a koncila na rovnakom mieste, aby nadvazovalo na seba a hotovo 😉

eliska22
28. máj 2012

@maca77
@zuzana124 ďakujem kočky 😉

lussy23
28. máj 2012

@aduskatt alebo ešte ma napadlo, zakryť mašľou. No najlepšie je to nemaskovať a urobiť to tak, aby spoj bol vzadu.

79zuzana
28. máj 2012

@aduskatt ja nezvyknem spoj nijako maskovat, len to dam tak aby to bolo vzadu a pekne sa tie konce rovno dotykali 🙂

aduskatt
28. máj 2012

@lussy23 no ved hej, ale proste vidiet, ze to tam nie je plynule,. aj ked to napasujem na seba, ze to tam jednoducho zacina akonci......takze to nechat tak, alebo tam teda dat nejaku aplikaciu, ktora to zamaskuje🙂.....ja len, ze ci existuje nejaky grif o ktorom neviem🙂 ale asi teda nie

aduskatt
28. máj 2012

@79zuzana no to aj ja🙂.........tak som spokojna🙂

aduskatt
28. máj 2012

dakujem za vsetky odpovede🙂

lussy23
28. máj 2012

@zuzana124 nádherné tortičky. najmä tá zo zvieratkami pre Alexa. @ellise nádherné @irriss krásnučká tortička @anda1980 krásna @79zuzana krásnučká. @maca77 nádherná @vejinka krásnučká tortička, ja som hneď vedela, že je to lev.
@mariann2 krásne
@dida38 krásnučká a všetko najlepšie oslávenkňi, veľa zdravia a úspechov v škole.

lussy23
28. máj 2012

@aduskatt to je už čisto na vás. ak chcete zakryjete, ak nie, necháte tak. 🙂 Ale možno nejaký grif aj existuje. veď naša majsterka je tiež len človek a nepozná všetky finty, ktoré existujú😀

reruna
28. máj 2012

@aduskatt já to taky nijak nemaskuju, kosticí ten spoj zahladím, tak to není tak vidět

bzucinka2
28. máj 2012
bzucinka2
28. máj 2012

@mates22 ja robievam s K2 a daju sa aj figurky v pohode robit, ja s tym nemam problem, ale kvietky robil zo SF 😉
@aduskatt ja susievam kalie na zmrzlinovych oplatkach 🙂

aduskatt
28. máj 2012

@reruna super🙂) vdaka, tak uz som spokojnejsia🙂

aduskatt
28. máj 2012

@bzucinka2 nemam oplatky, ale idem dnes do kauflaca, tak si kupim, genialny napadisko, lebo lieviky tri rovnake nemam🙂

aduskatt
28. máj 2012

@lussy23 no ved jasne..ja to vzdy nejak vymyslim a zamaskujem, ale niekedy by som to proste rana nechala lentak.ale uz som citala, ze zahladit kostiticou a nechat tak, tak to tak urobim a hotofo🙂

bzucinka2
28. máj 2012

@lifinka ja pouzivam aj cokoladovy a je v pohode 🙂

bzucinka2
28. máj 2012

tam ich urcite najdes 🙂