• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mishulle ja mam stres z toho, ako to potiahnut foliou, aby to bolo pekne rovne
28. máj 2012 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky tie drôtiky, nikto neviete? help please :pensive: aké si mám objednať čísla? na kvety a aké na stonky???
28. máj 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ja vôbec netuším, kvietky na drôtikoch som ešte nerobila :unamused:
28. máj 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja mám zas hroznú dilemu ... chcú odo mňa na jún takúto svadobnú tortu ... a ja rozmýšľam nad tým že také niečo odmietnem :confounded: nemám ani len formy na telá a isto nevymodelujem také postavičky :pensive:
28. máj 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@mrka2 mne sa paci tato inspiracia z internetu...uz som ju tu nedavno raz davala
kuk :wink:
28. máj 2012 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@eliska22 na listy a okvětní kvítky používám 28 velikost a na svazování a tlustější věci 22. Ale mám snad všechny velikosti a používám i 26 a na prťavé lístečky a na takové ty spirálky u břečťanu třeba i 30. Čím větší číslo, tím je drátek tenší.
28. máj 2012 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt celofánem jde to dobře,když lepíš jen jednu stranu,nemá tendenci se hrnout, já se to nejdřív blbec snažila nalepit kolem dokola,
28. máj 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle ja som skor myslela potravinarsku foliu
28. máj 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na odlahcenie.muž sa ma pýta: to čo máš v tej miske?.........ja mu na to: punčovinu. Odpoveď: Akú pučovinu? :grinning: :grinning: :grinning: skoro som umrela smiechom.....
28. máj 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maca77 Ta torta je nadherna ,a ty robis krasne torticky urcite by si to zvladla.Ohladne postaviciek, by som sa ich snazila prehovorit na kupene figurky, s ,,vyhovorkou`` , ze si ich potom mozu dat na pamiatku do vitriny :wink: :sunglasses: :grinning:
28. máj 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina s tymi velkostami dratkov je to velmi uzitocna info:slight_smile:) zasa som o nieco mudrejsia bez blbych otazok:slight_smile:
28. máj 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt tak tou to nejde, to jsem zkoušela taky, koupila jsem si roli celofánu a super
28. máj 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt urcite si myslel, ze sa ti nieco nevydarilo, tak si to tam pacla a nazvala to nadavkou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No...... to su chlapy :wink:
28. máj 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky blbá otázka, můžu si dort na sobotu naplnit a potáhnout už ve čtvrtek? vydrží to den a půl v lednici? neorosí se? a může máslovej citronovej krém pod potahovku?
28. máj 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha nadherne
28. máj 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 no, lenze ja nehresim, preto sa divim, ze ho to vobec napadlo:slight_smile:
28. máj 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle no este ze si povedala.............tak zajtra kupujem celofan.vrela vdaka
28. máj 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všem děkuji z pochvalu
28. máj 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 najkrajsiaaaa!!! mnam mnaaaam!!!!!!
28. máj 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak skoro dve hodiny vas tu citam ja nechapem,ze normalny clovek dokaze take veci ako robite vy.OBDIV na vsetky. Moje dve . Postavicky som nemodelovala, nestihala som cele dni som bola v mekaci a po nociach sa babrala s tortami nohy ma bolia jak ... ja fakt nechapem ako to stihate tolko tort za vikend. Auto je coko korpus a kinder slahacka zamok je biely korpus broskyne a tvarohovo-slahackovy krem.Pre dvojicky na 1.narodeniny. Auta nie su moja silna stranka
28. máj 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
@aduskatt http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=192&t=234, já to teda dělám z kartonu
a tady pro porovnání 1. potr.folie, 2. celofán, ale možná je to jen mojí neschopností
28. máj 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 hm tak ešte keby s postavičkami súhlasili ... no možno ... lebo na tie si ako na svadobnú netrúfam :stuck_out_tongue_closed_eyes: totiž on je vášnivý rybár a ona študuje záhradnú architektúru ... tak preto taký motív ... ale keĎ tá torta je tak do detailov vymakaná ..

@mrka2 Ďakujem :wink:
28. máj 2012 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle tak to celofan je lepsi
28. máj 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky blbá otázka, můžu si dort na sobotu naplnit a potáhnout už ve čtvrtek? vydrží to den a půl v lednici? neorosí se? a může máslovej citronovej krém pod potahovku?
28. máj 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle kľudne, v chladničke vydrží
28. máj 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle vydrží, jestli bude máslový krém,t ak určitě, potahovka se neorosí, ale nedávej dort dolů - spíš do horní části lednice, podložka se ti nesmí dotýkat zadní stěny, pokud bude v lednici vlhko, tak strč karton na zadní stěnu, nebo do lednice hedvábný papír - ten nasaje vlhkost, ten máslový citronový krém myslíš přesně jaký? asi pod potahovku může, jestli je tam dost másla...
28. máj 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna děkuju,obyčejnej máslovej krém s přidanou šťávou z půlky citronu
28. máj 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle nevím, co je obyčejný máslový? - máslo, cukr, citronová šťáva - to by mělo jít, jestli tam dáváš i pudink, tak nevím, někdo dává bez problémů a jiný s tím má problémy....já dávám pod potahovku jen máslo s cukrem nebo nutelu, salkový nebo falešný pařížský s máslem, jinak nemám vyzkoušeno
28. máj 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt taky dávám celofán, potravinovou folii ne, moc se krčí a posouvá, nevypadá to dobře
28. máj 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nepotrebuje niekto kupit ten zeensen tusim mam jogurtovy, ale neviem sa dokopat k vyskusaniu :frowning2:
28. máj 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok