Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
29. máj 2012

@janula.h nie je za čo 😅, ja robím margarétkové stále, aj teraz mám objednávku na margarétkovú 😅

katulkaaaaaa
29. máj 2012

baby prosim vas teraz volalpan na objednavku...srdcek 30tke pre zenu...nemate nejake foto na inspiraciu?nieco naozaj kraaasne aby tobolo,mna nic nenapada 😒

awooojky
29. máj 2012

ahojte dievcencše no idem sa trosku pochvalit s mojimi svadobnýmy.. na zelanie farebne a poschodové aj vizuálne 🙂

aduskatt
29. máj 2012

akurat som natrafila na stranku, kde maju cenu za tortu ze 18 eur za kg...................fuuuuuuuuuuuuuuuuuha

dada2007
29. máj 2012

micky, ako robíte karamelovú plnku? mám uložené toto....niekto to tu dávnejšie dával.... baby, ten hotový karamel sa myslí uvarené salko v plechovke alebo už ten hotový čo predávajú, je ešte inak robená karamelová plnka? dakujééééééééééém

Karamelová plnka:
---vymiesas ciste maslo, pridas hotovy karamel z plechovky a krem je hotovy, v pripade, ze sa zrazi, staci par sekund preslahat nad parou a je krasny hladucky. Masla som dala 300 gramov a karamel bol 390 gramovy

aduskatt
29. máj 2012

@dada2007 ja som robila tak, ze som vyslahala slahacku, primiesala karamelove salko a creme ole🙂).....lebo my nemusime velmi maslove kremy🙂

dada2007
29. máj 2012

@aduskatt fíííííha......a teda to salko si zamiešala vareškou alebo mixérom?

aduskatt
29. máj 2012

@dada2007 vyslahala slahacku so stuzovacom lyzickou z okonzervy som dala do slahacky karamelova salko a mixerom vyslahala.......bolo to fajne hladke.....

marty78
29. máj 2012

Mamicky pekarky, mohla by mi niektora z vas napisat recept na pribinackovy krem? A aky korpus sa k tomu hodi a ake ovocie? Ten recept som tu uz citala, ale strany tu pribudaju velmi rychlo a neviem ho najst. Dakujem

lamps
29. máj 2012

@dada2007 ja robím z upáleného cukru, tak, že si upálim 200 g kryšt. cukru na karamel, potom opatrne doň vlejem 1 šľah. smotanu a miešam, kým sa karamel nepustí. nechám vychladnúť a vmiešam do 250 g masla

aduskatt
29. máj 2012

@marty78 slahacka so stuzovacom, tvaroh, kysla smotana, Creme Ole.........ovocie asi hocijake, ja som davala cerstve jahody, alebo banan..........ale viem, ze davaju lesne ovocie, kiwi, maliny............cokolvek🙂

bianka234
29. máj 2012

ahojte, poradte prosím, kúpila som marcipán dr oetker a chcem robiť ružičky, je to makké, nejde mi to , ked to dám do chladu, pod prstami mi to rýchlo redne, a ked už ako tak niečo vytvorím, stratí to tvar. Treba to dať do chladu myslím ružu alebo nechať len na vzduchu aby to stvrdlo, ako sa to robí, vyzerá to tak jednoducho
a ešte nejaký dobrý recept na čučoriedkový koláč resp. tortu ak robievate, napíšte mi prosím rec,, dakujem

aduskatt
29. máj 2012

@bianka234 s tym marcipanom nemam dobre skusenosti ani ja☹.skus donho primiesit este trochu praskoveho cukru, inak ti neporadim

lokalistin
29. máj 2012

@katulkaaaaaa mne sa pacia taketo

mariann2
29. máj 2012

ahojte, pridávam tortičku pre pani učiteľku maľovania

lokalistin
29. máj 2012

@katulkaaaaaa a este moje srdieckove

lussy23
29. máj 2012

@awooojky nádherné dielka. Šikuľka.
@lokalistin nádhera
@mariann2 krásna

lussy23
29. máj 2012

@mishulle krásna korytnačka
@lokalistin ten macko je nádherný

lokalistin
29. máj 2012

@mariann2 ako tam ten stetec stoji? 😕

lokalistin
29. máj 2012

@lussy23 dakujem 🙂

mamina1978
29. máj 2012

@lamps jej tak prepac ,myslela som si, ze si mohla zmenit podpis a skratit priezvisko 😅 preto som sa radsej spytala..... 😅
a mohla by som poprosit link na tvoje krasne torticky, hladam nejaku peknu kvetinovu pre starsiu pani a viem , ze ty mas take krasne, vselijake kvietky.... 😵 😵 😵

mariann2
29. máj 2012

@lokalistin je napichnutý na drote a vpichnutý do torty 😝

ajka82
29. máj 2012

@mamina1978 ja som tiez nevedela co urobit pre starsiu pani a nakoniec bolo z toho toto...a podobnu som robila babke na 70tku, len cisto jedna stopka s laliou(2 rozkvitnute plus puk) a v bledofialovom

awooojky
30. máj 2012

a povedzete mi kolko by ste pýtali za tekéto torty.. ? doniesli mi suroviny na cesto a maslo a mlieko na plnkku vsetko ostatné som davala ja a srdce fialové bolo zadarmo ako dar.. za tu okruhlu poschodovu a podkovu som pýtala 70 eur boli v tom aj vsetky suroviny co som este ja dala na plnku a potahovka a za tu hranatu poschodovu 50 eur.. a vam poviem sa mi zda ze sa im to zdalo asi vela..

awooojky
30. máj 2012

@lussy23 dakujem ti pekne

meloa
30. máj 2012

Ahojte maminky 🙂
všetky máte môj obdiv, robíte krásne tortičky 🙂!!! Aj ja občas pečiem torty, pre rodinu a známych,t akže viem, že jednoduché to nie je 🙂 Chcem Vás poprosiť o radu - viem, že to tu už niekto spomínal - akou čokoládou a hlavne ako obliať tortu čokoládou, aby to bolo lesklé a hladké???? ( myslím boky torty a vrch). ďakujem veľmi pekne a prajem veľa inšpirácií, trpezlivosti pri vašej tvorivosti 🙂

irriss
30. máj 2012

@mariann2

Ahoj! Dort je uzasny...ale ten stetec..jak je mozne, ze stoji? Ty mas smlouvu s Davidem Coperfieldem? 🙂 😲 😎 🤐

mariann2
30. máj 2012

@irriss nie, ja mám doma drôty, štetec je ním prepichnutý a nastoknutý do torty 🙂

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky podla mna tych 50 eur za trojposchodovu je dost malo........kolko mala ta torta na vahu?