Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt necelých 15 kil mala 14 a 200 sa mi zda

irriss
30. máj 2012

@mariann2
nadhernyyyyyyyy
Chci udelat dort na konec skolniho roku pro tridu me starsi dcery - zdejsi stredni skola..ale u nas 6.trida 😉
Napada mne jen index...je to podlouhla oranzova knizka, ktera slouzi k zapisu upozorneni skoly a rodicu a znamky a omluvenky absence..
Jen jeste premyslim..nenapada vas neco?
bude se konat oslava v pizzerii, kam zrejme prijde i nejaka profesorka.. 😉

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky za 15 kg tortu 50 eur sa im zda vela? ved standardna cena je okolo 9 eur za kg, takze aj kamaratska by kludne mohla byt pri nimi prinesenych surovinach 75 eur minimalne............to je moj nazor, mozno si ine babenky budu mysliet nieco ine, tak som zvedava, co na to ostatne

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt vlastne nie ta mala cez 16 kil

mariann2
30. máj 2012

@irriss ja so robila synovi túto tortičku, ale on je prváčik http://marianna.kkweb.sk/~torty/photo/photo_one...

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky inak, moja kamaratka si mysli, ze svadobnu dvojposchodovu jej dokazem urobit do 30 eur☹
donesie si vajicka, muku a cukor, ostatne budem davat ja....akoze ja jej to urobim za tych 30, ale tym padom ja na tom houby zarobim a len vyroba ozdob mi zabrala 10 hodin casu☹....tak dufam, ze aspon nejake referencie budu

irriss
30. máj 2012

@mariann2
Krasna je 🙂 🙂 🙂 ,. ale temto detem je okolo 13ti let..puberta.. 😀 😀 😀 😀

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt toto mi tiez vraveli ze ber 10 uer za kilo.. ale vedela som ze by bolo zle, nakoniec som si vsetko zratala a dala som si neakých 33 do plusu,, a ked im povedal ze zatu 50 za tie dve podkovu a okruhlu poschodovu 70 tak ze to je vela ale ta sak som bola od stredy do pietka od rana do noci tri dni na nohach, zo nik nepocita

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt asi si myslí ze je to otazka hodiny

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky no, mne za tu poschodovu vyjde do plusu asi 8 eur...si myslia, ze to sa same upecie a ozdobi.............

irriss
30. máj 2012

@aduskatt
Adi, proc ses nedohodla predem? To uz je tusim druha "cenova bomba" co dostavas po mesici.. ☹
Ja si totiz myslim, ze je treba jim to vysvetlit, oni si mysli, ze vsechno se jen nakoupi a objedna pres net a ty jen nalepis.. 😎 😲 😲 😲
Ja bych takovou zakazku nevzala..nebo bych ji to nedala..snedla bych ji ja..udelejte si s manzelem vyroci..neco jako oslavit vanoce v cervnu a hotovo..
😝

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky este premyslam, ze to budem odovzdavat so slovami, ze daj 30, normalne by to bolo minimalne 60...........

lamps
30. máj 2012

@mamina1978 jasné tu je: http://www.facebook.com/andrea.halova.1?sk=photos. Ale keď tak pozerám tie torty, ktoré nám tu dávaš na inšpiráciu, tak tie moje sa na ne nechytajú. Ale ja ešte na sebe popracujem 😅

aduskatt
30. máj 2012

@irriss ja by som ju nevzala za taku cenu v pripade, ze by som mala dost objednavok, ale tym, ze zacinam, tak spolieham na to, ze na tej svadbe bude minimalne par ludi, ktori si potom objednaju...ver tomu, ze mat tak 3 torty tyzdenne, poslem ju s tym niekam..................alebo este mozem urobit to, ze jej napisem na papier zoznam surovin plus sumy, poviem jej, ze som stravila iba vyrobou ozdob 10 hodin a nech mi teda zaplati, kolko uzna za vhodne.........

irriss
30. máj 2012

@aduskatt
ano toto je korektni jednani a aspon tim zamezis "prusery" do budoucna..
Ano, to , ze uvidi krasny dort i ostatni a je to Reklama je jen polovicni pravda..protoze kdyz jim rekne cenu...ostatni ji budou chtit za tu samou.. 😠 a retezec tim neroztrhnes 😖

aduskatt
30. máj 2012

@irriss my sme sa dohodli dopredu s tym, ze povedala, ze si vacsinu surovin doda( co uz tiez nikdy neurobim)...lenze nakoniec doda vajicka, muku a cukor.a ja idem kupovat zbytok...........povodne mala dodat okrem slahacky a pripadnych veci do kremu aj zbytok.........samozrejme ked sme sa dohadovali na cene, tak roznymi poznamkami naznacovala, ze cim menej, tym lepsie☹

aduskatt
30. máj 2012

@irriss tak to jasne, ze jej poviem, ze ak sa budu pytat na cenu, tak od 60 eur🙂 nech radsej ani nikomu nehovori, kolko ta torta stala ju.........

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt veru ,, moj dedko bol cukrar a stale mi povedal petka to je najhorsie povolanie.. nezaplatená robota.. a veru tak to je

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt ach tazké to mame..ja som si myslela ze povedia ze joj jak mao pýtala za také obrovské torty.. alebo aspon budu spokojný ale tak asi nie

irriss
30. máj 2012

@aduskatt
vyres to tim seznamem veci potrebnych na peceni, vytvareni, barveni ....
a nech to na ni...s tim, ze toto je realna cena DORTU - materialu plus 10hodin prace....

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky no ved uvidime.ako dopadneme...............ja som od kamosky pytalaa za dve torty 20 a dala mi 35, tak som bola spokojna................fakt som zvedava, ako dopadne toto

larah
30. máj 2012

kočky teda fakt, niektorý ludia ako keby nechodili do obchodu a nemaju šajnu kolko čo stojí a že ešte plus na to energia a naša práca na tom

kvojtanikova
30. máj 2012

@dida38 ahojky ja tiez zatial pouzivamlen K2 a farbim normalnymi farbami Wilton (kupila som v cukrrskom obchode - gelove) alebo aj Dr. Oetker ma take tubicky s farbami (zlta, zelena, modra a cervena) a tymi som to tiz farbila a bolo OK. Aj som ich spolu kombinovala podla potreby. Farbu proste das do hmoty a v rukach miesis kym nie je jednoliata farba, ono ti to zmakne ale potom ked das na chvilu do chladnicky tak bude zase OK. Len odporucam obliect rukavice (alebo na ruky natiahnut sacky), prvykrat som to robila bez nich a farbu som mala za nechtami este 3 dni 😀 😀

aduskatt
30. máj 2012

@irriss asi to fakt vyriesim tym zoznamom a poviem jej, ze 12 hodin prace za vyrobu ozdob a zdobenie torty som nezaratala........... este neviem, ako dlho budem zdobit, takze tie dve hodky bol odhad.......idem lepit 80 ks ozdob na tu tortu plus vyroba MMF na poschodovku, lebo im ina potahovka nechuti.takze myslim, ze dalsie minimalne 2 hodiny mi to zaberie.a nech teda da kolko si mysli..............

irriss
30. máj 2012

@aduskatt

Nejhorsi je, ze se ZLE pracuje, kdyz myslenky litaji negativne a nejiste v hlave i na dusi ☹
Ja si take neumim rict o penezni vyrovnani..ja to vidim u prodeje vecicek..nejdriv se domluvime, pak smlouva..udela chudinku v tisni...a nakonec to daruju..a rikam si, treba prinese aspon cokoladu detem, nic..a odnasi si veci s puvodni cenou tisicek korun.. ☹
ach jo..

aduskatt
30. máj 2012

@irriss ach jo.......

mariann2
30. máj 2012

@irriss jasné, chápem, že 13-ročným sa takáto torta nehodí, veď keď hovoríš, že by si urobila index, tak urob niečo na spôsob zatvorenej knihy, v oranžovej farbe http://www.tortyodmamy.sk/zatvorena-kniha-0

irriss
30. máj 2012

@aduskatt
ale na seznamu bych vycislila cenu za material JASNE, podskrtla..secetla, vsak to znas z Banky 😉
a mozna ze pisemna forma je lepsi nez ustni😉 i do budoucna.. 😎

larah
30. máj 2012

ja som jednej z rodiny napísala aj zoznam....no ale ani cent navyše nedala akože za energiu,tak som vlastne bola stratová, no človek sa stále učí a baví nás to,že 🙂

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt sak to ze niekotrí to ocenia a vedia ze proste roboty je kopu s tým a niektorí si myslia ze co za hodinu hotové .. my to prislo aj luto lebo som sa s par kamoskami pohádala lebo mi povedali ze som nenormálna ze si tak ani na chceba nezarobím.. a nakoniec aj tak zle..