Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
18. máj 2010

Anibas no ja neviem z coho...ved preto sa pytam..mne MMF vytvrdne hned...s tym problem neni ! 😉

sisa.b
18. máj 2010

ahojte, ja som citala v diskusiach, ze ani k2 dobre neschne bez pridaneho cukru.

ja sa chcem spytat, ake visne sa pridavaju do torty, ked citam, ze je torta coko-visna 😕

alionuska
18. máj 2010

sisa,myslim ze to sa dava ten frutafil visnovy...je to ako take huste zele s visnami.Aromaticke...Byvaju rozne prichute...akurat teraz nedavno som ten visnovy koštovala...mnam..teda aspon si myslim,ze je to to....pouzivaju to namiesto lekvaru...

bianca
18. máj 2010

ja som robila s mliecneho falosneho marcipanu ale davala som dojcenecke mlieko.Vsetko je ok az na to ze neschnu ☹ skusim ten fen lebo inak neviem.Cukru som pridavala hrozne vela este aj po farbeni.Modelovalo sa uzasne

inak decka ja som minule jedla tortu a bola plnena super plnkou.Mala malinovu chut a bolo tam urcite maslo.Potom som sa docitala ze su neake gely ochucovacie tak to bolo mozno ono.Bolo to fakt uzasne s piskot.korpusom

sylvia75
18. máj 2010

ahojte.robila som prvé topánočky.čo poviete,môžu byť?

vinka
18. máj 2010

Sylvia su krásne len ja by som im dala ešte dáku ozdôbku. 😉 Ale ináč sú prekrásne 🙂

sylvia75
18. máj 2010

vinka ďakujem...ozdôbka ešte pôjde,len musia uschnúť...

sisa.b
18. máj 2010

sylvia, topanocky prekrasne 😵

bianca, robis ju v pekarni? ja som skusala raz, pomylila osm si program a spiekla som tu hmotu 🙄 😅 inak zboznujem mliecny marcipan, mmf sa chutovo nan nechyta (aspon pre mna)

dostali sme na svadbe uzasnu tortu - kosik s marhulami. kosik bol potierany plnkou, nebola tam ziadna hmota, ale na marhulach bol mliecny marcipan, alebo nejaka hmota zo suseneho mlieka, mnaaaaaaaaaaam 😵 vnutri bolo cosi, co neviem identifikovat - su tam orechy, take vacsie kusky cukru, velmi dobre to chuti, urcite nie su pecene, ako som nasla na TOM, neviete, co to moze byt? nie je to orechova grilaz? este som ju nejedla, tak neviem posudit, ci by sa z toho vobec dalo modelovat

dm1
18. máj 2010

no sisa tie marhulky boli fakt mnam normalne ma to laka robit mliecny marcipan a nie MMF ktore mi vobec nechuti

bianca
18. máj 2010

sisa robim normalne ale teraz som robila rucne :-/ mozno aj v tom je problem.MMF my vobec nechuti.To davam hned dole.Marcipan tiez nemusim ale da sa

sylvi boticky nadherne.Si velmi sikovna

sisa.b
18. máj 2010

bianca a na akom programe robis? ja som dala najskor na kysnute cesto, ale ten zohrieva a ani po 40tich minutach sa to nespojilo. potom som prepla omylom na mucnik a zapieklo mi to 😅 😝

sisa.b
18. máj 2010

danka aj ja sa idem pustit do mliecneho, lebo mmf tiez skoro cele vyhadzujeme 😝 susene mlieko zboznujem, aj tie melony boli fantasticke 🙂

bianca
18. máj 2010

sisa ja na miesteni cesta klasika.U nasich v Ete by sa to asi nedalo lebo ta si predhrieva suroviny.Moja obycajna alaska robi hned to co chcem

sisa.b
18. máj 2010

ja musim asi najskor nastudovat navod, aby som vedela, ktory program mi to nebude zohrievat 😝

bianca
18. máj 2010

sisa a aku mas pekaren?

sisa.b
18. máj 2010

moulinex xxl

sisa.b
18. máj 2010

akurat sa mi na fb zobrazil album s tortickami od petaba 😵 😵 😵 aky je ten net maly 😅

petaba
19. máj 2010

Sisi 😉

Ahojte babulky nai čítať vás nestíham, mám toho teraz trošku viac, tak neviem kde mi hlava stojí 😀 v piatok už bude kľud tak vás môžem začať čítať, budem to mať asi na zopár hodín 😅 😀 v piato dam aj fotky

petaba
19. máj 2010

Sisi to asi máme spoločných známych, že 🙂

alex21
19. máj 2010

ahojte
sylvi krasne papucky aj ja sa chystam nejake robit len este popzeram ake. Hod potom fotku aj s ozdobami.
Mne sa minule na FB ukazal album dm1 😉

dm1
19. máj 2010

no kukam ze fakt je ten net maly 😀

sisa.b
19. máj 2010

peta, jasne fibi mame spolocnu 🙂

bianca
19. máj 2010

caute decka.Tak dnes som nakoniec zohnala sirup.Mali ryzovy.Sokovala ma cena.V CR som ho kupovala za 37 kc a ti stal cez 3 eura.Ale co.Aj tak som kupila

vinka
19. máj 2010

Bianka mna to tiež prekvapilo ale ked potrebuješ tak potrebuješ.Som bola vôbec rada,že som to kúpila.Lebo to je dostať v predajni zo zdravou výživou a tých je u nás málo.Sú len dve.V jednej to nemala,že to jej nešlo.Tak jedine na objednávku.A ona ma poslala do druhej a tam mali nakoniec 🙂

martinex
19. máj 2010

bianca ja som ho videla za 5€ ale nemali ho,tak som nekupila 😒

bianca
19. máj 2010

no ako citam tak som obstala este dobre.Asi mi ho bude muz kupovat z CR.S ryz.som este ani nerobila tak som zvedava ako mi to pojde

dm1
19. máj 2010

baby buduci tyzden ma caka prva torta na zakazku a bojim bojim. Budem robit salkovy krem a cokoladovy chce. Asi urobim parizsky k tomu. Ak to dobre dopadne tak sa pojdem potesit do pecenia hrou a nieco pekne si za prvy zarobok tortickovy kupim 😉

bianca
19. máj 2010

dm spraaaaaaaaaavne.Musis prvy zarobok uplne rozbit na vecicky .Budem drzat palceky moc moc moc nech to ide hladucko a nech zakaznicke chutiiiiiiii.

a aj budes mat cas tak mi prosim napis co davas do coko kremu

lenka.pav
19. máj 2010

ahojte cukrarocky 😉 . mam rozrobene styri torty, akosi vas nestiham 😀 .
bianca, teraz som natrafila na super cokokrem, uz som ho aj vyskusala, je naozaj vyborny 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...
ale dobry je aj falosny parizsky 😉
dm1, neboj, urcite to dobre dopadne!!! drzim palce!!!
sylvia, super topanocky 😵 , len ich este prifarbi, nech vynikne ich krasa 😵
co sa tyka tvrdnutia ozdob, doteraz som nemala nikdy problem, ale teraz ano. vsimla som si, ze mame 60% vlhkost v dome, inak mavame skor sucho, 30%. takze to je tym, asi nie hmotou. a to som uz skusala WI, PDT, MMF a aj K2.
a pridam vam posledne dva vytvory, dve torty este cakaju na potiahnutie v chladnicke. ta s laliami je v skutocnosti krajsia, fotak to nejako blbo odfotil. potah je velmi jemne kremovy, nie taky tmavy.

bianca
19. máj 2010

lenka dakujem za receptik.Ja som zatial robila len s kupnych kremov tak budem teraz 1x skusat co dam 😀 . Torticky nadherne.Ja som dnes konecne zaznamenala neaku zmenu v schnuti.Konecne sa to niekam ubera