Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
31. máj 2012

@aduskatt a ten rainbow a ty platy je co?

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka rainbow je roznofarebne cesto🙂)

lifinka
31. máj 2012

přidám květ lilie 🙂, který po mě chtěla jedna paní pro svatební dortík, prý ta paní co ji peče dort neumí modelovat, tak jsem to poprvé vyzkoušela, ať mrkne na výsledek a tak prý se jim libil a nechali si ho na dort.jen škoda, že jsem si květ nevyfotila na hezčím pozadí 😅 😅 😅

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka pozadie je skvele, tiez mi tak kvitnu kvety🙂) mam teraz dva vajcove platy zaplnene🙂a kvetinka je prenadherna

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka na tych kvetoch je rosa, alebo lesk?

lifinka
31. máj 2012

@aduskatt tak to jsem si myslela, že to bude barvené těsto 🙂 tak ty máš tolik nadělaných květinek a jaké jsi dělala? Díky za pochvalu, mohla být hezčí 😀 ty pestíky má myslím lilie jiný, ale co už...

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka mam zlte ruze velke a male, biele perletove, kalie a potom uz len drobne kvietky🙂

lifinka
31. máj 2012

@aduskatt no je to perleť barvila jsem prachovými oranžovou a žlutou a ta žlutá je taková ledová s perletí, mám doma spíše gelovky, ale začla jsem si postupně kupovat prachové. Jen nevím, jak s dalším dortíkem, jak jsem na předchozí stránce dala odkaz, nevím, jak s tím naložit je tam přechod barev a hmotou je to dělat blbost, to by nešlo, jen teda prachovými, ale nevím, no...zase nebudu spát a jen budu přemýšlet, jak by jsi si poradila ty?

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka myslis to oranzove ecko?.....ja by som to asi nafarbila

lifinka
31. máj 2012

@aduskatt jo to je ono...chce to na oko stejné.No jinak to asi nepůjde vymyslet, než nabarvit s alkoholem... 🙂 jen v tom nejsem zkušená, dělala sjem jen kočku od probináka 😅 a tam jsem namalovala jen kousky barev....

aduskatt
31. máj 2012

tak toto je moj prvy mramorak🙂) prijmem akukolvek dobre mienenu radu...aj ked, mne osobne sa teda dost paci🙂)len sa mi zda na krajoch trosku chrumkavejsi, ako by bolo zdrave

aduskatt
31. máj 2012

a este moja prva puncova torta na reze

jakelina
31. máj 2012

@aduskatt já myslím, že vypadá dobře, jenom bych asi víckrát vystřídala druhy těsta, ať tam máš víc těch proužků. Chápeš jak to myslím, já ho dělám taky často a nikdy jsem to nepočítala, ale tak 10 x dám světlé a 10x tmavé těsto.

mamina1978
31. máj 2012

@aduskatt Mnaaaaaam 😵 😵 😵 😵 😵 😉 puncova vyzera v reze super krasna.... 😉

aduskatt
31. máj 2012

@mamina1978 dakujeeeeeeeem

aduskatt
31. máj 2012

@jakelina robila som na prvykrat odhAdom delenie cesta, bolo malo kakaoveho🙂ale suhlas, nabuduce si urobim viac hnedeho

lucinka
31. máj 2012

@daducha , resp. niektorá z vás heeeeeeeeelp... robila som ten vanilkový krém od daduchy (250ml šlahačky, 300ml mlieka, puding, 500g masla) a ostalo mi ho dosť... môžem ho dať pod poťah????

reruna
31. máj 2012

@aduskatt vypadá dobře, příště více kakaového těsta, ať je více pruhů, kraje se někdy podaří i mě, že jsou vypečené, tak je oříznu....a ten punčák vypadá mňam!
@lifinka pěkná lilie, ty pestíky jsou sice jiný, ale neva🙂

mamina1978
31. máj 2012

Prave som urobila formulky na muffiny pre moje deturence k MMD. Isli fakt rychlo a lahko urobit. 🙂
Za hodinku som mala 13 formuliek hotovych, teda aspon u mna to znamena rychlo 😅 😉

aduskatt
31. máj 2012

@reruna dakujem.ano, suhlas, nabuduce bude viac kakaoveho, len na prvykrat som to neodhadla🙂

reruna
31. máj 2012

@bambula1307 no jo, nikdy se nezavděčíš všem....někdo má rád hodně krému, jiný méně, a´t se paní podívá, jak to dělají v Americe, to by se jí teprve zdálo suché!
Já třeba dělám mramorák a nepolívám ho ničím, ale všude cpu džem, i k pařížáku, nám to chutná, ale někdo to třeba nemá rád.... a vrstvy dělám jako ty, 3X korpus a 2X krém, ale někdy udělám i 4X korpus a 3X krém, je to pak vyšší

aduskatt
31. máj 2012

@reruna a cim sa polieva mramorak?.........asi blba otazka, ale to pocujem prvykrat....ja som to len naplnila fajnovym kremom, zapecatila a obtrela maslovocukrovym a praskla do chladnicky.........a dufam, ze do desiatej bude v stave zdobit, lebo sa na to straaaaaasne tesim🙂

jakelina
31. máj 2012

@aduskatt podle krému, když je s ovocem, tak můžeš šťávou z ovoce a když nějakým máslovým, tak spíš rumem. Alespoň já to tak dělám, taky záleží pro koho je, když to jí děti, tak svařit třeba vodu s cukrem a nějakým dobrým sirupem a je to mňamka

aduskatt
31. máj 2012

@jakelina ja tam mam smotanovy krem, myslim, ze korpus si z neho vytiahne vlhkost..no, ved uvidime, co z toho bude🙂ak bude suchy, nabuduce polievam🙂

reruna
31. máj 2012

@aduskatt já nepolívám mramorák ničím, někdy jenom pokapu třeba lžičkou rumu každé poschodí, ale pod krém vždy dávám džem (mám ráda černý rybíz nebo borůvkový z Lidlu), hodně se dává taky ovoce, někdo polívá sirupem nebo cukrovým rozvarem, ale většinou spíš jiné korpusy, než mramorák, klasický piškot je sám o sobě suchý

peroli
31. máj 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

str.1
kytička (karafiát/klinček), vlčí mák, pivoňka, conversky, botičky, šablona na fotbalový míč, Burák, jak vyrobit dort číslo, formule, loď (Černá perla), hrádek, hradní věžička, slunečnice, mašlička, mráček/obláček, pruhovaná 2-barevná mašlička, růže, narcis, střevíček, motýlek, kravička, prasátko, ovečka, plyšový medvídek, žirafa, košíčky na muffiny, podložka potáhnutá hmotou s ozdobou, jak na ozdobné pláty na bok dortů, dort hortenzie, jak na exklusivní tvar korpusu
str.2
perličky s perletí, dort globus, dort polštářek (vankúšik), jak na rovný korpus, retro kočárek (kočík), žebřík (rebrík) z jednoho kusu, 3D dort medvídek, ozdobný lem okolo dorty pomocí slámky, levný žilkovač na lístečky, pomůcka jak na ornamenty, levný váleček se vzorem, levný váleček imitace kůže, hrníček pomocí nálevky (lieviku), kala - sušení pomocí papírového kloboučku, dort postel, panenka - princezna, kostice ze slámky na oči a ústa, stojany na dorty a muffiny z plexiskla (s ozdobnými nožičkami), háčkování (štrikovanie), flip flop (sandály žabky), 3D ornamenty, Minnie, handmade fígl na podnos na dort, kapučíno šálky Villeroy & Boch, Ája (od maxipsa Fíka), fotbalová branka, jak na buchtu Pandu, cukrový špalek, želva (korytnačka), lev
str.3
pejsek, krteček, fotbalista, zajíček, lvíček, hello Kitty, šmoula (šmolko), vojáček a motýlek, druhy zdobení koláčů, jak na vlnky na dortu, vláček, několika barevný dort z jakoby kytiček nebo z krému, jak na trubičky na okraje dortů, jak na skládaný lem dorty, obličej (tvár), krasobruslařky (krasokolčuliarky), jak na 2D obrázek na dort, ležící koníci, jak na jezírko ze želatiny, jak na misku z čokolády, tučňáci, tučňák na slané dorty, kráva na slané dorty, muffin se srdíčkem, muffin s ovečkou, muffin se psem, muffin s buldokem, muffin s minirůžičkou, muffin Elmo, zvířátka Madagaskar - lev, žirafa, zebra
str.4
naštvaná zelenina, kačenka, mrkvičkový dort s králíkem, my little Pony, papučky / botičky s medvídkem (nebo s kytičkou), Pat a Mat, branka, dort whirpoolka (vana), králíček, klaun, Ferda mravenec, medvídek Me to you, tučňák, 3D srdíčko trošku jinak, břišní tanečnice, gerbera, lístek růže, drak
str.5
pejsek, barevné krystalky, jehličnatý stromeček, listnatý stromeček, jak na domácí "fotostudio", růže, stromové lístky, 3D dort Nemo, 3D dort MacQueen (Cars), kola (k autům), břečťan na drátku, jak vyrobit domácí vykrajovačky, kolo (bicykel), Ranunculus (pryskyřník - krásná květina bohatá na lístky), ruka / rameno, bazénové (kupaliskové) křeslo, slunečník, andílek (základ ze zmrzlinového kornoutku), labuť, sandálky, jedlé pestíky, jednoduchá palma, jak na dort ála pletený košík, velryba, dort Pláž

aduskatt
31. máj 2012

@peroli perfekt🙂)))

aduskatt
31. máj 2012

@reruna dakujem za rady🙂)uvidime, aky bude tento🙂dufam, ze so slahackovo ovocnym kremom to bude fajn🙂) ja dzem nemusim☹ ale ten cukrovy rozvar urcite skusim, ked budu korpusy suche

bambula1307
31. máj 2012

@reruna veru spomenula som si aj ja na bajecne dorty..tie korpusy su tam dost tuhe..aspon to tak vyzera ..a tie vrstvy tiez niesu moc tenke 😉 ..sak ked robia take panelaky 😀 😀 .
Uz som si povedala, z sa budem pytat kolko kremu chcu a skusim trosku korpus k parizskej slahacke mierne poprskat cukrovym rozvarom 😉
Ale tak uznaj 5o maijlov...ze ako si robila toto..hned v zapati dalsi mejl..jedna veta a este toto?..sak nemalo to konca kraja...na nieco sa pytala aj 2x...
Ja uzanam, ze je zvedava a aj rada odpoviem..ale tak sak je googel..treba googlit 😀 ..vsetky to robime 😎

bambula1307
31. máj 2012

@mamina1978 ze jake krasne formulky 😎