Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
31. máj 2012

@dajna11 hm, tvoje pocity chápem, ale treba si teda viacej vypýtať. Ja radšej nerobím na zákazky, nedoplatili by sa u mňa 😀 Neviem ako ste na tom kočky vy, asi vám to trošku pri materskej pomôže a ste radi, že ste si trošku prilepšili a radšej urobíte toho viacej za menej peňazí na kg ako keby ste robili tortičku drahšiu a sem tam. Neviem ako by som k tomu pristupovala ja. Našťastie robím popri materskej a nie som odkázaná na sprosté prieberčivé slovenské zákazníčky 😠

bambula1307
31. máj 2012

@peroli jej to je super, ale chce to odomna registraciu na cz konikovi, ked chem dat paci sa mi.. 😒

bambula1307
31. máj 2012

@vlada111 no ja si vacinou pytam za vacssiu tortu tak 5kg 20 za pracu plus material, ale tak to ihrisko malo 4kg a dala som susedke za 30e..a z toho bol 15 material..tak neviem som draha?

lamps
31. máj 2012

@bambula1307 nie si drahá, veď si zrátaj koľko času stráviš pri torte a koľko zarobíš za hodinu? Ľudia sú smiešni, mám pocit, že si myslia, že suroviny na tortu máme zadara a robotu by sme si asi ani nemali rátať, veď to máme šup-šup 😠 . Mňa tiež tento týždeň vytočila jedna osoba. Slušne som jej hovorila, že ak môže, aby mi vrátila podložku spod torty a ona, že v pohode donesie mi ju a doteraz ju nemám doma. Jej kamoška počula ako si pýtam podložku a okomentovala to slovami, že odkedy sa vracajú podložky spod torty 😠 . Pritom obyčajná kartónová podložka stojí cez 3 eurá, jej som dala pod tortu podložku z drevotriesky, ktorú ona už nevyužije a zahodí ju, ja by som ju ešte použila a nemusel by mm chodiť ku stolárom, aby mi dal napíliť novú. Tak som si povedala, že končím s dávaním podložiek zadarmo a na pekné slovo, že mi ju vrátia. Pekne si zarátam cenu podložky do ceny torty a hotovo. A tiež som si dala záväzok, že žiadne zľavy akože kamarátkam, lebo všetci si myslia, že keď sa poznáme, tak to bude pre nich lacnejšie, pritom pečiem poväčšinou len ľuďom, ktorých poznám Komu sa nepáči, nech ide inde.

eliska22
31. máj 2012

opäť si idem po radu, keďže mám novú hračku drôtiky 😀 tak brečtan je na svete, aj drobné biele kvetinky a teraz by som chcela urobiť niečo pekné, ešte sesternice na tortu, rozmýšľala som nad ľaliou na drôtiku, ale nenašla som postup čo by stál za to 😢 máte nejaké typy na niečo iné? alebo postup na ľaliu ? hmmmmm

peroli
31. máj 2012

@bambula1307 někdo tady psal návod jak na to... máš si to myslím vyhledat na SK stránkách ve volné diskuzi.. 😉 (případně tam hodit nějakýho smajlíka apod..) 😉

dajna11
31. máj 2012

@vlada111 juj vy ste ma nepochopili🙂...nenadávamna zákazníčky,ani na to že ja si pýtam málo,podla mna tak akorád,ono aj keby som si dva krát tolko pýtala nieje to dosť na to ako ja sama viem čo ma to stálo roboty,o tom to nieje,je mi jasné že si nemožem zapýtať 80eu,napr.ako by som si to cenila ja....pozriem s na to aj z inej tej druhej strany že na platenie je to velmi vela...ide a išlo mi len o to že neikto nemá trochu zdravej sebakrtiky a za nič a prázdne nič si dokáže vypýtať dosť a ešte ak sa niekto ozve,sa aj uraziť....lebo ja ked viem čo ju to vyšlo,či už na materiál,či na pracnosť,tak mi je jasné že zákazník by mal dostať niečo lepšie a viac ako len capacinu na podnose. 😀

lamps
31. máj 2012

@dajna11 no mne sa stále častejšie potvrdzuje, že tí najsprostejší majú najväčšie sebavedomie a tí, ktorí ani nie sú tak šikovní si vedia oceniť svoju robotu lepšie, ako niekto, kto ju urobí stokrát lepšie ako nešika 😖

jaja555
31. máj 2012

@mamina1978 nádhera, zlatunké formulky 🙂 🙂 🙂 😉

dajna11
31. máj 2012

@lamps toto,presne toto zisťujem aj ja... 😀

bambula1307
31. máj 2012

@lamps no dievca vravis mi z duse 😀 ..ja tiez vravim,ze za 10e si ruky spinit veru nebudem.
Mne zatial nikto nepovedal,ze som draha. Ale tak su aj take ktore si myslia, ze ked sa pozname maju u mna dozivotnu zlavu ☹
Podlozky pod torty si aj ja z kartonu vyrabam a som happy ,ked sa mi vrati a aj krabica 😉 ..akoze fakt, kde to mam furt zhanat?
dobre robis, treba si podlozku zauctovat, pripadne zalohovat..ak sa im nepaci, nech si donesu vlastny podnos 😀 ..a z drevotriesky..fu no to mi nema veru kto robit 😒 ..to ozaj zadaara nedavaj 😖

mamina1978
31. máj 2012

@bambula1307 Dakujeeeeem...... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kitta
31. máj 2012

šašovská mačičkovska narodeninová 🙂 baby ake hmoty používate na modelovanie a poťahovanie...ja stále K2 ale už by som vyskúšala aj nejakú inú...

lamps
31. máj 2012

@bambula1307 aj ja som si robila a aj si robím z kartónu, ale pod ťažšiu tortu, treba pevnejšiu podložku, tak som dala z drevotriesky. A už ni lezie na nervy zoháňať vhodný papier pod torty, u nás je jednofarebný baliaci papier normálne úzkoprofilový tovar 😖

bambula1307
31. máj 2012

@eliska22 ja som robila podla tohto, ale nemam formicku tak len tak od oka som lupene robila
http://www.tortyodmamy.sk/content/kalie-na-drot...

bambula1307
31. máj 2012

@lamps no tak to hej, treba zhananat a aj aby to ladilo 😒 ja vacsinou davam len tortovu krajku..ale na 60 som dala zlaty a hned to lepsie ukazalo 😎

mamina1978
31. máj 2012

@bambula1307 ta vcielka maja je naaaadherna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Z coho si robila prosim tie nozicky, z rolady, ci ako???
Je bomboba..... 😉 🙂 🙂 🙂

bambula1307
31. máj 2012

@mamina1978 jeej som rada, ze sa ti paci. nozicky su z puncoviny obalene hmotou 😎

mia114
31. máj 2012

ahojte, dnes som robila prvy krat cake pops a takto dopadli 🙂 su detom na zajtrajsi karneval do skolky 🙂
bolo ich 50ks.
a este som dnes roila jednu torticku, tento krat bola kamoska pre ktoru bola u mna a zdobila ju spolu somnou,

evvina
31. máj 2012

Ahoj holky moje první sopka. 😀

vlada111
31. máj 2012

@mia1111 už je asi neskoro, ale úplne nerozmarzuj

vlada111
31. máj 2012

@vecernicci tá je krááááásna

vlada111
31. máj 2012

@bambula1307 Maja je svetová, super

vlada111
31. máj 2012

@bambula1307 to je asi štandard cena. To ti normálne vyjde asi 10 EUR za kg. Ja by som brala od náročnosti, nielen od kíl.

vlada111
31. máj 2012

@anibas Sabi ty už nebudeš piecť? ☹

vlada111
31. máj 2012

@dajna11 a sme pri tom, trafení zákazníci. Keď dajú toľko za plácaninu, ich chyba 😉

vlada111
31. máj 2012

@anibas Sabi a dáš mi recept na tú Izidor tortu?

aduskatt
31. máj 2012

Transformers decepticon k MDD pre synatora, čerstvučko dokončená

peroli
31. máj 2012

@kitta k2 jsem používala taky dlouho.. pak jsem zkusila white icing a je fakt lepší.. 😉 teď tu mám višňovej smartflex ale k němu se asi dostanu až v září.. 😅 😅 😀 😀 😀

peroli
31. máj 2012

jak se jmenuje tenhle nesmysl.. chci to hodit do postupů a nemůžu si vzpomenout 😅 😅 🙄 😅 😀 😀