Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
19. máj 2010

bianca ten cokoladovy chcem pravy pariz len slahacka + mliecna cokolada. Skusala som teraz z ladovych gastanov a bol dobry tak chcem tento cokoladovy nech je torta taka lahsia a nielen maslova. Inak hodi sa k sebe salkovy krem a tento parizsky? pripadne do parizskeho este ovocie?

mne chutil aj nad parou vareny kakaovy v recepre lenky.pav na tortach od mamy v jednej torte ten je prefektny. Leni to som ja co som ti tam pisala ze ten korpus nie a nie upiect taky vysoky 😉

dm1
19. máj 2010

leni torticky su krasne 😵

martinex
20. máj 2010

ahojte,
lenka torty su krasne,sak ako vzdy 😉

dm neboj to zvladnes,ja som sa prvy krat tiez bala,ale dopadlo to dobre,aj ked vzdy som taka napata,kym mi nedaju vediet ci chutilo 🙂

ja idem dnes na tie moje torty,teraz si upeciem korpus na auto,poobede naplnim,vecer potiahnem a zajtra to iste s gitarou... tak sa potom piatok vecer ozvem,ze ako som dopadla

daniz
20. máj 2010

Silvi topránočky sú super ja som robila také ako ali, ale nedala som stužky, ale som urobila šnúročky...
Lenka tortičky sú super.

ceja
20. máj 2010

cukrarocky idem sa s vami poradit.. ak chcem urobit tortu ze: piskota krem piskota krem piskota (proste tri platy piskoty), tak peciete naraz cely korpus a dvakrat ho prerezete alebo robite dva korpusy a rezete napoly alebo ako? doteraz som robila len tak, ze som korpus rezla raz, ale teraz chcem vyssiu..a robila som ho zo 6 vajicok(slaham spolu nie osve bielka)+6lyz cukru+6lyz polohr muky+trosku prasku do peciva - davate este nieco?.. z kolkych vajicok mam urobit na "vysoku" tortu, lebo bojim sa, ze z 9 sa mi neprepecie v strede.. dakujem za pomoc

inak najprv ma chytil marcipan, co robite, lebo je to naaadhera, ale kedze nejako mi nechuti, vzdy ho zoskrabujem z torty, tak som sa vrhla na cokoladu a idem skusit hladku coko.. viem, ze je to mimo temy, ale robite niektora aj coko - take hladulinke leskle s coko ozdobami?

dm1
20. máj 2010

ceja zalezi aky priemer formy mas bez toho sa neda poradit z kolkych vajec. Ja mam formu 22 cm a co robim orechove cesto tak prerezem na 2x zo 6 vajec a mramorove cesto zo 4 tiez 2x prerezem. Uz sa mi ale aj stalo ze korpus sa moc nedvihol tak vtedy dopeciem este jeden plat a je to

ja sa na taku coko tortu chystam v juni kamoske na meniny ktora miluje cokoladu. Planujem robit aj tie motyliky z cokolady aj ruzicky tak uvidime ako to dopadne

ceja
20. máj 2010

az som ju isla odmerat.. ma 22 cm

dm1
20. máj 2010

ceja tak to je ako moja 😉

aky vysoky nechavate jeden plat?

daniz
20. máj 2010

Babule, robila som ten znak BMW a poviem Vám ani som nevedela aká som šikovná 😀 😀 😀 😀 na narodky pre mm. Jemu
spadla sánka a svokru dokonca zatlačilo do fotelky. Torta zožala taký úspech, že min.8-krát mi potom volala aká bola super.
Od svokry poteší, nie?Ak sa mi bude dať, určite pošlem link. A ozaj mám ďalšiu objednávku na Júl - Hello Kitty.
Tak vysúkať rukávy a ....

lenka.pav
20. máj 2010

dakujem za pochvaly, kocky.
dm1, to si fakt ty? a uz sa ti podarilo upiect to vysoke? lebo mi to neja nejde do hlavy, v com moze byt chyba ☹
daniz, tesime sa na link, ale urcite bol ten znak uzasny, ked aj svokra ho ospevovala 😀 😀 😀
dokoncila som posledne dve torty, kuknite sa 😉

sylvia75
20. máj 2010

lenka.pav nádherne torty.
ja som robila,akože knihu,moja nočná mora,nikdy viac polievanu čokoládou 😠 nedarilo sa ,strašne sa nedarilo... 😝

lenka.pav
20. máj 2010

sylvia, ved je pekna, co sa ti na nej nedarilo? 😨

sylvia75
20. máj 2010

lenka.pav na fotke nie je vidieť boky torty nedarilo sa mi vyhladiť čokoládu. ☹

vinka
20. máj 2010

Lenka akurát sme obzerali s mojou mamou na TOM tvoju tortu tú na 50-ku.Netušila som,že je to tvoja.Ešte som vravela,že aké sú šikovné tie ženy,že dokážu zázraky robiť. 😀 😀 Prekrásna je fakt.No všetky su krásne 😉 No ja idem piecť cicky.

lenka.pav
20. máj 2010

vinka 😀 😀 😀 😀 . dik za pochvalu, velmi ma potesila 😉 . a uz sa sustred na tie cicky, nech ich nepripalis 😉 😀

bianca
20. máj 2010

no vy ste teda sokovneeeeeeeeeeeeeeeeee.Klubuk dole kocky,

anibas
20. máj 2010

Ahojte - dievčatá kráááásne torty

Lenka - kedy to stíhaš ? Torty úžasné- úžasné - úžasné - také jednoduché sa mi veľmi páčia.
Sylvia - kniha je super - a aká hrubá - aspoň ste dlho čítali = jedli 😵 😵 😵

Moje torty nakrémované tak napoly - zistila som, že mám málo krému - tak musím dorábať, ale do soboty a nedele to zmáknem 😝 😝 😝 😝

kakulienka
20. máj 2010

ahojte baby. robite vsetky fakt krasne torticky. velmi vas obdivujem za tu trpezlivost, co pri tom musite mat. chcela by som od vas radu. ja som teraz robila svoju prvu potahovanu tortu zo suseneho mlieka a mala som jeden problem pri figurkach. chcela som urobit mysky s dlhym chvostikom, ale akosi neviem urobit z marcipanu tenky dlhy pasik, lebo hned sa mi zacne trhat a ked sa mi aj horko tazko podari nieco urobit, po pobyte v chladnicke sa mi to zacne lamat. poradte mi, kde robim chybu. prikladam aj svoj prvy vytvor. bola by som vdacna za kazdu jednu radu. ahojte.

sylvia75
20. máj 2010

anibas čítať ju budú iní tá bola na objednávku...
a niečo pre inšpiráciu: http://www.ckcakes.co.uk/#

petusko
20. máj 2010

babule ahojte, nemate link na tortu s kaliami? klikam na TOM, uz sa mi oci krutia, ale chcela by som taku jednoduchu, lebo neviem, ako ich mam naukladat, ci aj dake listy, ci ich pichnut do torty ci ako 😕 chcem ich natiahnu tak na dlhsie...
inak chvalim vsetky torticky, fantazia! 😉

vinka
20. máj 2010

No cicky na svete 😀 😀 Ale sa vám musím pochváliť,že o týžden mám prvú tortu na zákazku.Som skoro odpadla ked mi dnes pani zavolala. 😀 😀 Ale chce na rok s kvietkami malými.Takže ani nič ťažké. 😉 Len neviem ako ich poukladať 😝 😀

dm1
20. máj 2010

vinka tak to budeme mat buduci tyzden obe premieru s tortou na zakazku tak dufam ze sa nam obom bude darit!

lenka ja som ho potom piekla uz len raz a bol krasne vysoky ale to bolo v mensom hrnci. musim este raz skusit potom v klasickej forme. Kamoske moc chutil tak jej ho na meniny urobim

vinka
20. máj 2010

Dm hej ja som už piekla kamarátkam pre deti otcov ale pre úplne cudzieho človeka ešte nie 😀 😀 Len neviem ku ružovej torte aké sa kvietky hodia.Akej farby aby pekne ladili.Baby radte 😉

vinka
20. máj 2010

Sylvia som si pozrela tvoju inšpiráciu jaké krásne torty.Skoro na riť som spadla. 😝 😝

alex21
20. máj 2010

tu zas pribodlo vela krasnych torticiek. Vsetky chválim.
Kocky potrebujem radu. Mam robit tortu na krstiny pre chlapca. Babatko nemam takze nic v tomto duchu sa nekona. Chcela by som papucky, kosielku na kosielke by bolo meno a datum krstu a k tomu zopar drobnych jemnuckych kvetiniek. Chcela by som aby bola taka jemnucka. No a teraz mam problem. Pacia sa mi tieto papucky ale neviem ci sa hodia na jemnu tortu. Alebo mam radsej urobit na taky styl ako urobila sylvia 😅 Este je fakt, ze to budu moje prve papucky tak neviem ako sa podaria ale poradte ktore mam urobit.

dm1
20. máj 2010

alex mne sa taketo papucky strasne pacia. este aj tieto su pekne

alex21
20. máj 2010

dm mne sa pacia tie co robila sylvi ale pre dievcatko. Pre chlapca sa mi paci take plne ako si pridala ty alebo take botaskove ako su na fotke co som pridala

vinka
20. máj 2010

Alex sú pekné čo si pridala.Len aby neboli velmi velké.A potom tam vyznejú super 😉

lenka.pav
20. máj 2010

alex, tiez sa mi velmi pacia. a podla mna to bude super vyzerat 😉 . ked som hladala inspiraciu na tu moju dievcensku krstinovu, tak som nasla viac chlapcenskych, ktore sa mi pacili 😉 . skusim ich najst a pridam ich sem, ok?

lenjak
20. máj 2010

ahojte občas Vás čítam a snažím sa piecť torty za pomoci Všich rád. Momentálne zápasim s problémom, či bude ok ak potiahnem marlenku s cukríkovým marcipánom. čo poviete? dakujem za pomoc.