Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
1. jún 2012

@miculienka lepi sa to troskou vody alebo bieleho alkoholu

janula.h
1. jún 2012

@miculienka super si sa rozohnila,ale ako píše @eliska22 teraz finišujeme a preto iba pridáme fotky a makáme ďalej 😉 idem aj ja pozrieť čo si sa pýtala 😉

janula.h
1. jún 2012

@miculienka ja robím s PDT pasta dama top a aj z nej modelujem a na farbenie používam gélovky ale ak chceš iba jednu tortu stačia Ti aj potravinárske farby a pekné vykrajovačky môžeš zohnať aj v čínskom za super cenu 😉 a ja mám radšej skôr bielu tortu a na to nejaké kvety 😉alebo postavičku

bzucinka2
1. jún 2012

@mamina1978
@lifinka dakujem vam vsetkym, uz hadam nieco poskladam 😀

@dm1 ta je suprova, ale asi by som nevedela urobit tie kvietky na nej ☹
@janula.h ako si davala tie pismenka, ze ich mas tak pekne do oblucika? 😉

janula.h
1. jún 2012

@bzucinka2 tie písmenká mi dnes zožrali nervy strávila som pri nich večnosť iba tak som ich ukladala do oblúka veď uznaj novomanželom je moc dlhé slovo 😀

miculienka
1. jún 2012

@aduskatt - tak to som potrebovala vedieť , ďakujeeem 😵
@janula.h - takže som mala otázku zle načasovanú , to ja nepekár ani netuším , že v piatky máte najviac roboty, ale už budem vedieť , ja len hačkujem a šijem a to robím kedy chcem priebežne , to sa nepokazí 🙂

janula.h
1. jún 2012

@miculienka tak presne 😉 ja som dnes mala kopec roboty dokonca poslednú som ani odfotiť nestihla vzali mi ju spopod rúk 😖

bzucinka2
1. jún 2012

@janula.h vsak preto som si myslela, ze si si nejako naznacila obluk alebo tak 🙂

aduskatt
1. jún 2012

..ja uz som skoncilaaaaa🙂)uz len zajtra odovzdat a dufam, ze mi ju neofrflu...ale oni chceli cistobielu

janula.h
1. jún 2012

ženy ja som poslednú ani nestihla sfotiť snáď sa k nej dostanem poschodová margarétková

miculienka
1. jún 2012

@janula.h - to je nezaplatená robota , neviem, či by som to robila , potiť sa pri rúre , šľahať , miešať , skladať , zdobiť , pri všetkom skoro stáť , mať presné ruky - fuha , na to treba zlaté nervy a šikovné ručičky a kopu skúseností , no, neviem ako dopadne tá moja , ale niečo vymyslím , ak to bude stáť za to , tak sem potom hodím foto 😀 😀

janula.h
1. jún 2012

@miculienka bude !! lebo ju robíš s láskou a tie sú najkrajšie 😉

dm1
1. jún 2012

@miculienka noooo nedostat odpoved nieco okolo 4 hodin a napisat ze ta niekto ignoruje hmmm. Ono sa treba ozaj pripomenut ak ti to suri alebo oslovit priamo kocku ktora vidis ze tu aj realne je a prave prispieva lebo ku koncu tyzdna vacsinou len foto pozerame a docitavame az neksor pripadne ked nieco blinkne do nosa 🙂. Juj mas stastie ze si toto napisala tu na MK a nie na tortach od mami to by ta asi zlincovali 😝
a k otazke - ak si to chces ozaj ulahcit tak si kup kupovanu hmotu a mas istotu ze nebudu pripadne problemy pri robeni hmoty doma. Ja robim vacsinou MMF. Ak kupovanu tak radsej taku s ktorou mozes aj modelovat aj potahovat napr. smartflex velvet, pripadne white icing. Z tych lacnejsich pasta dama top. Co sa tyka farieb ja som nidkkdy tymi lacnymi z drogerky nefarbila tak neporadim ja pouzivam gelovky. Tam odporucam kupit vzdy tmavsi odtien lebo z neho spravit aj bledu aj tmavu farbu

miculienka
1. jún 2012

@dm1 - jáj , ja až také profesionálne stránky nepozerám , to by som bola ako Alenka v krajine zázrakov 😀 , ale ďakujem za cenné rady , idem si poodpisovať názvy tých hmôt a pokukám po nete kde to kúpiť , u nás v meste to mať nebudú - mini mesto 😝

tak ešte raz ďakujem dievčence za reakcie - dobré rady - teraz už v pozitívnom smere a prajem vám ešte stovky či tisícky vydarených sladkých diel 😵 😵 😵

dm1
1. jún 2012

@miculienka tak tu stranku ti odporucam ozaj je to stranka amaterskych cukrarok kde je veeela postupov a rad. Aj diskusie su tam zatriedene presne na kazdu hmotu ci uz kupovanu alebo doma robenu

vecernicci
1. jún 2012

holky, já jsem dneska nějaká vyřízená 😝 😝 nějak se mi nic nechce, celý den prší, stojí to za prd
a to mám ještě zítra dělat tři a v neděli další tři, celkem 10 dortů, to je naposled, co jsem si jich vzala tolik, ale já neumím říct ne a ještě když chce dortík kámoška 😝 😉

eliska22
1. jún 2012

@ervenka existuje všetko možné aj nemožné, formičiek je habadej, ale dá sa vykrajovať aj s takými čo máš určite doma na vianočné pečivo alebo tak 😉 ja kupujem všetko cez e-shop napr. tortomania, pečenie s kamkou, t-fornax a pod. a na nete je aj veľa postupov ako čo urobiť 🙂

adrianai
1. jún 2012

@mamina1978 ďakujem 😉

dm1
1. jún 2012

@vecernicci fuha ze 10 by ma odviezli 😝 . Ja mam len dve - jedno jednoduche srdiecko a smoulinkovu

aduskatt
1. jún 2012

@vecernicci ja si neviem predstavit 10 kvoli chladnicke.........☹este tak v zime na balkon................alebo susedom, len to by som sa nemusela dozit vratenia torty 😀 😀 😀

reruna
1. jún 2012

@mishulle čokotransfer jde i na potahovku i na modelovací čookoládu, obojí mám vyzkoušené, přilepíš tu folii, nahřeješ trochu fénem, pak necháš ztuhnout v ledničce

reruna
1. jún 2012

@eliska22 nádherná je ta dorta, super se ti povedlo to drátkování, určitě se bude líbit, vlažnou reakci nechápu....jestli si nemyslely, žes tam dala umělé květy? 😀

reruna
1. jún 2012

@miculienka kup si bílou hmotu na netu (White icing, smartlfex) a na zabarvení ti stačí i obyčejné práškové barvy z drogerie, jsou levné a stačí si je rozmíchat v troše alkoholu nebo vody a přidat k bílé hmotě a prohníst. nebo se podívej do cukrárny, prodávají se takové barevné válečky marcipánu, tak by ti možná stačilo to. A nemysli si, že tě někdo tady ignoruje schválně, v pátek se finišuje s pečením a zdobením, je čas tak nakouknout, přidat fotky, projít fotky ostatních a jen tak proletět, tak dotaz někdy zapadne, to není tím, že nováčky ignorujeme... já tu přispívám už dlouho a taky někdy musím opakovat dotaz...

mia1111
1. jún 2012

Babulky moje, tak ja mám na tie hmoty neskutočnú smolu asi... v apríli som si objednala smarflex velvet, ten používam na modelovanie a dochádzal mi, tak že nech mám rezervu. Ale až dnes som otvorila kýblik, na sáčku boli sem-tam také zvláštne drobunké tmavé bodky, otvorím sáčok a úplný sliz vo vnútri - na vrchu hmoty a tie bodky sú aj na hmote!!!! A hmota teda ani náhodou nie je čistobiela, ako smarflex býva 😠 , ale taká zvláštna, neviem, či béžová, či aká, no na dennom svetle to bude lepšie vidieť, ale keď som k nej priložila kúsok bieleho smarflexu z predchádzajúcej várky, tak to je neskutočný rozdiel 😒 . Tak mám nervy, lebo ma stál 10€ - malé balenie 1,4kg a hmota sa nedá použiť! Moja chyba, že som si tovar neskontrolovala hneď, teraz môžem kýbel vyhodiť 😠

zuul
1. jún 2012

ahojte sikulky, mozem vas poprosit poradite mi s cim robit pekne pismenka? aku vykrajovacku a ako na to? dakujemm velmi. a aj pisete s farbami na K2 napr. akymi? dakujem.

vecernicci
1. jún 2012

@dm1 @aduskatt já to mám po třech na každý den a jeden byl na čtvrtek, tři dám do lednice v pohodě, ale už jsem z toho nějaká unavená, už minulý a předminulý týden jsem to měla po 7 dortech a už se to na mně podepisuje, musím zvolnit 😉 a do toho ještě prcek, furt abych ho hlídala, aby si neublížil, nesmí skákat a dávat ruku nahoru, aby mu ta kost srostla, jenže jeho udržet v klidu, když už ho to skoro nebolí, to by ho museli dát celýho do sádry, aby se nehýbal 😀 😀 😀 a se starším jdu ve středu do pedagogický poradny, asi má dyslexii a je trošku hyperaktivní, takže máme doma veselo 😝 😵 😵 😵

aduskatt
1. jún 2012

@vecernicci ja vtrepem max dve do chladnicky................teda mozno aj tri, ale to by sme nemali doma co jest🙂))

vecernicci
1. jún 2012

@mia1111 tak to reklamuj, tohle přece není normální, aby ti přišla plesnivá hmota 😠

vecernicci
1. jún 2012

@aduskatt spodní šuplíky to jistí 😀 😀 😀 tam se vejde jídla, to bys koukala 😉

eliska22
1. jún 2012

@zuul abecedu si kúpiš v e-shope, majú rôzne druhy, neviem ktorú by si chcela?