Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
2. jún 2012

@mariann2 nechce ma to tam pustit,ze sa mam registrovat ☹

dajna11
2. jún 2012

@bambula1307 dík,lebo ja by som teraz cez týžden auto urobila,poťahovka tá vydrží,je jedlá dlho ale toto som nevedela ,ale tiež myslím že ved tam nieje čo pokaziť 😀

jakelina
2. jún 2012

@bambula1307 to neznám ty pláty, jak se to používá???

zklimekova
2. jún 2012

uff ani neviete aká som rada , že mám dnešné torty na PSP z domu...dve torty na krku a virózu k tomu ako bonus už tak skoro nechcem.... :(...a na jednej sa mi aj kalich dobabral :(...no keď sa darí tak sa darí

vecernicci
2. jún 2012

@bambula1307 já jsem pekla v misce z ikey, ale v malé, ale jsou i větší 😉 normálně prokrojím asi dvakrát až třikrát, podle velikosti misky a pak pomažu máslem s cukrem a odřezky a nechám vychladit a pak potáhnu slabě hmotou a na to lepím pěti a šestiúhelníky 🙂

mariann2
2. jún 2012

@bambula1307 zaregistrovať? veď to je moja stránka, nechápem, skúš ešte takto http://marianna.kkweb.sk/~torty/photo/photo_thu... alebo potom na fb http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

bambula1307
2. jún 2012

@zuzana124 wow ten fotak je doknaly napriek neprijemnemu potahovaniu sa ti krasne podaril, sikovna si 😎

bambula1307
2. jún 2012

@jakelina oni su take tenucke 2/3 mm dava sa to okolo ovocnych ako mantinel..nasla som to v ucebnici cukrarskej vyroby 😀
Kedze som vyucena..tak som si kupila aby som mala stale co citat 😀 a ucit sa, su tam popisy vsetchyc ciest, a cukr vyrobkov..slahanych hmot..no proste vsetko a pri niektorych su aj normy : 😀

bambula1307
2. jún 2012

@mariann2 na ten prvy link ma to nepusti, ze niesu k dispozicii, ziadne verejne albumy.
a druhom som videla, krasna lopta..dakujem za radu 😎
@vecernicci dakovala moc...tak musim pre misku do ikey 🙂

lifinka
2. jún 2012

prohlížím si dortíky na FB a tento mi vhrknul slzičku do očka 😵 dobrý nápad s těmi nožičkami 🙂 Tak se chci s vámi podělit o nápad 😎

lussy23
2. jún 2012

@lamps krásna ruža
@bambula1307 krásne a chutné mňamky.

iwulka23
2. jún 2012

Baby,prosíím..nemáte nejaký fajny receptík na plnku s macarpone s ovocím?? prosííííím

bambula1307
2. jún 2012

@lifinka jjeeej to je roztomile 😀 super napad 😉

lussy23
2. jún 2012

@heni79 krásna
@anibas krásnučké
@pristela - krásne ružičky
@artepf nádherná ruža
@zuzana124 prenádherné tortičky
@larah krásna
@vecernicci nádherné
@lawli krásne

bambula1307
2. jún 2012

@iwulka23 j som si tu od dievcat opisala tento
2slahacky +2 biele coklady, rozpustit ale nevarit. nechat do druheho dna v chladnicke. Potom vyslahat pridat 2 mascarpone a cukor podla potreby..plus to ovocie ake chces. Hadam som nic nezabudla 😉

mariann2
2. jún 2012

@iwulka23 33% šľahačková smotana + 1 biela čokoláda + 1 mascarpone, šľahačku prevariť, roztopiť v nej čokoládu, nechať v chlade odstáť 12 hodín, vyšľahať, pridať mascarpone, mňam

lifinka
2. jún 2012

@bambula1307 taky se mi líbí 😀, že bych si dala do třetice říci 😀

lussy23
2. jún 2012

@katulkaaaaaa nádherné
@yamahafazer krásne
@miciatko úplne nádherné
@dajna11 krásna tortičky, šikovný manžel
@hejdita nádherný košík @mamina1978 krásne @jakelina krásnučká @levandulka3 nádherná @zklimekova krásne @iwulka23 perfektný @ladydia krásne

peroli
2. jún 2012

@lifinka tuhle mám uloženou taky, i z různých úhlů.. 😉
tady máš jednu jinou, ale v podobném duchu.. 😉

mariann2
2. jún 2012

pridávam posledné tri, tento týždeň som mala 4 torty na PSP, už mi dochádza inšpirácia 😖

zuzana124
2. jún 2012

@dajna11 ďakujem 🙂 ja s MMF len poťahujem a na ozdoby používam Smartflex flower

lifinka
2. jún 2012

@peroli super, díky 🙂

lussy23
2. jún 2012

@aduskatt nádherné
@adka_praha nádherné tortičky @reruna krásna @alenv krásny

a ďakujem za pačí sa mi to všetkým.

lussy23
2. jún 2012

@mariann2 nádhera a tie ruky. waw

mariann2
2. jún 2012

@lussy23 zlatko, ruky su zo silikonovej formičky, takže to veľmi nie je moja zásluha, ešte aj formičku mám požičanú, 16 € by som za ňu nedala 😝

bambula1307
2. jún 2012

@lifinka aj ja 😉

mamina1978
2. jún 2012

@lifinka Ja mam taketo ulozene na inspiraciu,velmi sa mi pacia..... uz hodnu chvilku premyslam ci taku urobit, ale neviem , ci by som dokazala, takuto torticku rozkrojit ☹

bambula1307
2. jún 2012

@mariann2 som ti poslala zidost o priatelstvo na FB MV 😀

iwulka23
2. jún 2012

@bambula1307
@mariann2 dííííííííííííííík babeny..a 2 macarpone..nebude vela plnky? nejdem robiť velku tortu...bude to ♥ priemer cca 22cm na 3x plnený -jahody..

wera.g
2. jún 2012

dobrý večer/ahojte, prosím vás o radu - ako robíte so silikónovými formičkami? Idem robiť tortičku s ružičkami a rada by som použila formičku ruže, ktorú mám, ale... už som to 1x skúsila a skoro formička skončila v koši od mojich nervov, ružička nešla vybrať, hmota zostala vo všetkých záhyboch.. Som začiatočník, s takýmito formičkami som ešte nerobila, tak ak máte nejaký tip,fintu... moc budem vám moc vďačná 😉 a hmotu používam K2..