Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
3. jún 2012

dievčatká moje.....ešte nejaké inšpirácie-pani, ktorú absolut nepoznám chce tortu na rozlúčku do práce, je jej jedno ako bude vyzerať, že to nechá na mňa-čo sa mi dobre robí 😅 😵 máte nejaké inšpirácie na kocku, resp. obldžnik ........asi nejaké kvety? či? aj by som spravila balík, ale to nebudem riskovať-neviem či je pani moderná či nie....atd....

dakujéééééééém

mariann2
3. jún 2012

@dada2007 ja by som radšej urobila klasiku, ako vravíš nejakú s kytičkou, štvorec alebo kruh, podľa toho pre koľko ľudí to chce a chce tam pani aj nejaký text?

bambula1307
3. jún 2012

@abriela nas v skole ucili hmotu zo zelatiny a pr. cukru. robili sa z toho altanky..sltlpiky a rozne vykrajovane ozdoby. tak to stvrdlo..jak das. No moc dobre sa s tym nerobilo. A bolo to biele bez farbenia.
😉

adrianai
3. jún 2012

kočenky, sestrnica chce tortu pre krpca a že niečo s tými "bábkami" z reklamy O2, na nete som nenašla ani tie bábky, nemáte nejakú radu pre mňa? vôbec neviem čo a ako urobím 😅
a tu sú moje dnešné pre moje lásočky 🙂

mariann2
3. jún 2012

kočky, čo sú toto za farby?http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tekute-fa..., je to veľké balenie, za dobrú cenu, vraj slovenský výrobca, nemáte ich niektorá?

aduskatt
3. jún 2012

@mariann2 uz som to nasla, dakujem za ochotu

79zuzana
3. jún 2012

Znovu ste popridavali krasne torticky, dievcata, ja si skoro vsetky ukladam ako inspiracie a uz keby som odteraz piekla kazdy vikend jednu tortu, tak do konca zivota mam co robit 🙂 to aby som zostala navzdy ziva 😀 😀 😀 Tu su moje torticky z tohto vikendu a poviem vam ze som mrtva. K tomu som robila aj medovnicky, linecke hviezdicky, karamelove kosicky a kakaove susienky. Stravila som pri tom vsetkom cele tri dni a fakt nevladzem stat na nohach 🙂

wera.g
3. jún 2012

@dm1 ďakujem moc, som to chcela dnes skúsiť, ale keď som sa pozrela na formičku, tak ma strašne vytočila, že som si povedala, že do štvrtka času dosť na vyskúšanie 😀
@anibas takto vyzerá tá moja mrcha - http://www.pecenieskamkou.eu/fotky2764/fotom/ge... 🙂) ale včera večer som pozerala aj návody ako ružičku spraviť, bože robíte tu také krásne, no neviem, pokúsim sa prípadne spraviť aj ja nejakú sama 🙂

janula.h
3. jún 2012

moja posledná "nočná" medzi behaním na majstrovstvá v mažoretkách 😀

dada2007
3. jún 2012

@mariann2 nie nechce text, jedine čo mi povedala je, že chce pribináčikovú plnku(jedla tortu odomna u mojej zakazničky) a 4-5kg, štvorec alebo obdlžnik.......nič viac........text žiadny......ale fakt to vidím na kvety......a pýtala som sa jej na farbu-tiež to nechá na mňa 🙂

mamina1978
3. jún 2012

@dada2007 skus sa tu povrtat 😉 ma velmi pekne kvety , kombinacie aj pre starsie damy a aj nejake obdliznikove, ci stvorcove..... 😉

http://www.skaja.websnadno.cz/Dorty-potahovane....

mariann2
3. jún 2012

@dada2007 tak sa možeš vyblázniť 😀

dida38
3. jún 2012

zeny tak ja tak ako som zacala s pecenim tak som dnes aj skoncila....tak ja som im s radostou upiekla svoju druhu tortu, tak narychlo, ozdobila som ju len tymi cokoladovymi palickami a striebornymi gulickami....spravila som do toho ten pribinacikovy krem s ovocim, bola aj chutna...ale potom ma zjazdil moj muz, ze si travim deti tymi gulickami, lebo obsahuju nejaky hlinik...ze ci som blba a necitam si zlozenie...tak sme sa tu pohadali, ja revem este aj teraz, tak som tu tortu smarila do kosa,,,,clovek sa tesi ze im nieco urobi, obzvlast ja co som nikdy nepiekla...ma to aj zacalo bavit a on ma takto zrusi...bolo toho viac co sa tu udialo, to tu nebudem pisat, ale uplna ma odrovnal....tak uz budem len obdivovat tie vase krasne torticky..som ju aj odfotila, ze sa "pochvalim" svojim druhym pokusom, ale kaslem naato....som smutna, nastvana, uplakana...

mizulienka
3. jún 2012

@dida38 je to smutne, ale niektori chlapi su najmudrejsi, ja mam tiez nieco podobne doma, ale uz to beriem jednym uchom dnu a druhym von 😉
ozaj niekedy vedia zneprijemnit zivot, drzim palce, aby sa to co najskor prebolelo a tu fotku nam tu pridaj, nech nam tecu slinky 😉

pristela
3. jún 2012

@dida38 jojha, hlavu hore !!! On ti len závidel !! že si dokázala bez velkych skusenosti upiect chutnu torticku, krásnu a stihla si to popri praci doma a popri štyroch detoch 😵 😵 😵 nietorí chlapi su slabosi, zial , potrebuju byť nadradený nad ženami. Ja byt tebou a ked bude mat on sviatok tak mu upeciem tortu a obsypem ju celu gulickami a este aj balíček navyse mu pribalím !!!! 😠 😠 Pevné nervy !! 😵

lucka_o
3. jún 2012

baby otrebujem radu, idem robit paragraf a ma byt zlatej farby...mam kupit praskovu zlatu? alebo existuje aj nejaky sprej?????dakujem

lucka_o
3. jún 2012

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-spr...
co poviete na toto????mal to niekto?

mariann2
3. jún 2012

@lucka_o ak ideš farbiť väčšiu plochu tak sprej

lucka_o
3. jún 2012

@mariann2 on ma byt cely zlaty....ja som este sprej nemala...ten co som hodila link je ok?

mariann2
3. jún 2012

@lucka_o ten je dobrý, tiež ho používam

vlada111
3. jún 2012

@mia1111 a prečo ho nereklamuješ?

vlada111
3. jún 2012

@anibas Sabi opäť nádherné 🙂

magnum2008
3. jún 2012

ahojte kocky, chcem upiect manzelovi tortu k narodeninam a rozmyslam nad trasenou tortou dalo by sa tym naplnit korpus a vrch potiahnut hmotou? myslim ci by to ten krem zvladol a nevytekal by 😕

daducha
3. jún 2012

@magnum2008 uplne kludne, bezne ho pouzivam.Ale pod potah sa neda dat, roztiekol by sa ti.Tortu si potri maslom vyslahanym s pras. cukrom.