Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
4. jún 2012

@andrejecka ...a nebo když máš čokoládovou náplň, můžeš místo másla použít i nutelu 🙂

dajna11
4. jún 2012

@elly111 tú prvú mám aj ja uloženú,je jednoduchá a super nápad 😀

pristela
4. jún 2012

@dada2007 kujem cicuska, nieco z teba predsa len bude 😀 😵 😵

@larah po prdelke dostaneš 😝 😀 😀 jáák lepšie 😝

lia09
4. jún 2012

@mamina1978 vau uzasne to vyzera.Hej to by som zvladĺa, to aj robievam.Len ja mam kupeny korpus a vlastne uz len krem potrebujem

makinka2
4. jún 2012

@jakelina @aduskatt
@pristela holky díky za rady, něco teda dám do zadu. Teploměr máme na 5°C, zkusím dát víc.

mariann2
4. jún 2012

@aduskatt ja robím perličky len z PDT, mám fomu ako @anibas a len ten šúľok vyšúlam na kuštiku solamylu a nemusím mraziť, hneď vyberám

makinka2
4. jún 2012

Holky chci dělat pribínáčkovej krém z jahodama. Bude v pohodě když bude tak 3 hodiny venku. Nemám radši udělat z másla pudinkovej? nerada bych aby měli nějaký zažívací potíže, a možná dají ochutnat i miminkům, co já vím. Dělám poprvé pro někoho jinýho jak pro rodinu, tak mám z toho trchu hlavu 😝 A taky to porvé někam ponesu, doma to šlo vždycky hned do lednice., díkes, jsem otrva já vím 😀

dada2007
4. jún 2012

@pristela pche 😝 😀

aduskatt
4. jún 2012

@makinka2 podla mna bude v pohode aj pribinackovy......skor by som sa pri babatkach obavala jahod a tvarohu nie kvoli cerstvosti, ale vseobecne kvoli znasanlivosti pre babatka🙂

aduskatt
4. jún 2012

@mariann2 ja budem musiet urobit z MMF, prianie zakaznicky

mariann2
4. jún 2012

@aduskatt tak potom odporúčam poriadne vysypať solamylom, poprípade mrazáku

adrianai
4. jún 2012

@marecek4 asi mi nedopaľuje 😅 prečo ťa rozhodilo? 😀 pena je chrenová šľahačka 😉

aduskatt
4. jún 2012

@mariann2 no ved hej, tak ako klasicky, ked robim nieco z MMF..........ach jo, ja to hmotu tak nemam rada☹

larah
4. jún 2012

@pristela no tááák mojka, že by si to krajšie vylupla z tej formičky,ja mám tie perličky také ozobkané 🙂

bzucinka2
4. jún 2012

@dadka212 sikulka, ja robim podobne ako ty , len ma desi ako budem robit, ked nastupim do prace ☹

bzucinka2
4. jún 2012

@dadka212 sikulka, ja robim podobne ako ty , len ma desi ako budem robit, ked nastupim do prace ☹

@zuul ja kupujem na www.korunaplus.sk vanilkovu aromu ak myslis to , nikde inde som ju nevidela...

makinka2
4. jún 2012

@aduskatt díky dám ten pribináčkový 😉 no asi jsem to napsala špatně, miminka joo, ale už tak 14-15 měsíční, ty už jedí všechno 🙂 Teda aspon moje mimi, se může po jahodách utlouct. 😵 Tak já to dělám pro maminky, ale co kdyby chtěli prckům dát. 🙂

mrka2
4. jún 2012

@daducha blahozelam, ani sa necudujem, vsetky tvoje torticky su prekrasne 😵

makinka2
4. jún 2012

@adrianai taky jsem si říkala z čeho si to uděalal, ale šlehačka mě nenapadla 😀 Mám to uložený pro mojího MM, řekl, že marcipán nechceeee 😢 😎

aduskatt
4. jún 2012

@makinka2 jaj, tak to ano🙂)kludne....ja som robila pre rocnu a aby mohla ochutnat, davala som pribinackovy s bananom 🙂

asfodelka
4. jún 2012

ahojte, robili ste uz tortu podla rozpravky Masa a medved? skuste poradit nejake inspiracie.. prosim 🙂

maca77
4. jún 2012

ahojte
včera som už nestíhala ani sem nakuknúť ....

@simasa taaak som sa aj zasmiala ... ale na aj mi prišlo ľúto všetkých ktorí sem prispievajú, 😒 lebo to bolo nemilé obvinenie ... ale je to tak ak niekto upečie jednu tortu za rok, tak ani netuší čo to obnáša tvoriť takéto nádhery ktoré tu každý týždeň pribúdajú 🙂
@mamina1978 @anibas Ďakujem za inšpirácie.. len teraz musím dávať pozor aby som im neposlala niečo príliš náročné že si sama robotu narobím 😀

maca77
4. jún 2012

@asfodelka to bol u mňa problém pred 2týždňami... nakoniec sme sa dohodli na niečom inom 😅

anibas
4. jún 2012

@asfodelka skús si pozrieť rozprávku - určite postavičky Máši a medveda niekde na lúke - kvety, hubky, jazierko ...

asfodelka
4. jún 2012

@anibas ja mam tu rozpravku pozretu na tisickrat, moj maly na nej zavislaci. len ja som za svoj zivot urobila len 2torty z marcipanu a na postavicky sa velmi necitim. na pobavenie tu su fotky mojich marcipanovych pokusov :D

asfodelka
4. jún 2012

@maca77 taketo daco keby som vedela.. panecku, to som nasla na nete

larah
4. jún 2012

babenky sladké,chcela by som hodit na plac moj dnešný zážitok-prvá odmietnutá objednávka- chceli motorku a asi nejak v tom duchu ako je postup na TOM od jancica,že či by som to vedela,ja hovorím,že to je velmi náročné kopu detailov ...a tak podobne...a reku to by učite nikto nerobil za 10 éčok ale aj za 15 a keby mala 8 kg ako tamtá,že neviem či by bola ochotná dat za to 120 éčok?.......a že to také hovado 8 kg...šak ona chcela len taku maličku a rukami ukázala taku asi na 1,5kg....no čo si tí ludia vlastne myslia? maličku tortičku ,aby bola lacná, ale cukrárka by sa na nej namakala, že by za ten čas mohla mat urobenych aj neviemkolko tort. 😒 ....že máte ten istý názor

maca77
4. jún 2012

@asfodelka ja som už už bola rozhodnutá urobiť niečo s veľkou snehovou guľou lebo tá časť je asi jedna z naj ... ale tak našťastie zákazníčka ke´d videla zopár výtvorov na nete, sa toho asi zľakla 😀

romea
4. jún 2012

ahojte, nerobím marcipánové torty, teda zatiaľ 🙂 ale chcela by som spraviť tortu švagrinmu malému k narodeninám a chcela by som ju asi takto: korpus, džem, tvarohovo-čokoládová plnka, banány, toto 3x, navrh by som dala zvyšný krém aj po bokoch, sviečku dvojku, mám také strieborné guličky ozdôbky, nejaké ozdôbky, ktoré by som kúpila a mám doma marcipán od dr.otkera kt. bol v akcii tak ma napadlo spraviť nápis DAVID len neviem ako to urobiť či vyvalkať marcipán a vyrezať písmená, alebo si spraviť nejaké šablony napr. z tvrdšieho papiera, alebo čo , či mi neviete poradiť. a či ten marcipán môžem dať na tú tvarohovo-čokoládovú plnku, tú mám odskúšanú len som niekde čítala že marcipán by mal isť na maslo s cukrom vyšlahané. ďakujéém

aduskatt
4. jún 2012

@romea pod marcipan urcite nie tvaroh a na potiahnutie torty potrebujes od Dr Oetkera aspon 4 balicky marcipanu, aj ked na obale pisu, ze jeden staci na celu tortu.........nestaci☹