Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
5. jún 2012

@katulkaaaaaa musím sa od vás ešte veľa učit 🙂 taká žena ako bola táto asi sotva vie čo je to život...preto mňa bolí ked sa stalo toto...keby nebolo tort bolo by zle je to moj jedniný prijem a som sama s deckami.Len vďaka tortičkám prežívame ked to smem tak napísat...

janulkamartinko
5. jún 2012

@asfodelka Dakujem ,no uvidime snad sa nejak podari 🙂

dadka212
5. jún 2012

@mizulienka ja som to iba vyskúšala ja neviem je to také šlahačkové tiramisu....
@aduskatt nie je to cítiť umelinou je to také slabšie ako normálne tiramisu, ale robí sa to z rastlinnej šlahačky...

monika76
5. jún 2012

@pristela noo aj ja peciem v auguste bude rok 🙂 už si neviem predstavit týžden bez tortičiek 🙂 je to ako droga ,zbožnujem tú prácu je to u mňa nie len o prežití ale aj únik z reality ...

aduskatt
5. jún 2012

mozu byt taketo na svadobnu tortu? vyzdobu budu mat ladenu do zltej a zlatej, nevesta ma svadobnu kyticu zo zltych ruzi. dakujem za profinazory🙂 mne osobne sa celkom pacia, ale chcem este odobrit od vas🙂.teda dufam, ze mi to odobrite 😀

janula.h
5. jún 2012

@anibas mojaaaaaa a bzučinka? to je ktorá dievočka na fb??? @monika76 Ty si tiež na fb?

lamps
5. jún 2012

@mizulienka Lucka, mne na také popraskané ruky s atopickým ekzémom odporučil kožný lekár krém Linola Fett, dá sa kúpiť v lekárni. Používam ju aj ja aj moja Veronka, ktorá podedila ekzém po mne. A keď robím tortu a nemôžem použiť tento krém, tak si pomastím ruky aspoň trošičkou obyčajného masla, lebo mi praskajú ruky do krvi.

monika76
5. jún 2012

@janula.h ano som na fb Monika Lukáčová mam tam aj skupinu aj stránku

janula.h
5. jún 2012

@monika76 príjmeš moji rúži??

monika76
5. jún 2012

@janula.h veľmi rada ,kludne pošli žiadost 😉 🙂

janula.h
5. jún 2012

@mizulienka mne ešte nie ☹neviem Ti poradiť ☹

dadka212
5. jún 2012

@aduskatt zmiešam s maslom

janula.h
5. jún 2012

@lamps presne to sa robí aj mne som čerstvo po testovaní alergia na kobalt a nikel nemôžem skoro nič medziiným marcipán ani čokoládu ani ovocie z plechovky proste nič ☹

mamina1978
5. jún 2012

@anibas .......................... Michelangelo 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
5. jún 2012

@dadka212 kujeeeeeeeeem🙂 pomer asi viac masla ako nutely, ze?

dadka212
5. jún 2012

@aduskatt no to podla chuti 😉 ja niekedy pod poťah dám len trocha nutely maslo a aj cukor tam šupnem....niekedy zvyknem aj trocha čokolády rozpustiť tuším aj @jakelina to tak robí....a potom to krásne stuhne a dobre sa poťahuje 😀

aduskatt
5. jún 2012

@dadka212 perfektny napadisko🙂 ja som davala doteraz len maslo s cukrom a mucnou kasou, ale idem robit cokoladovy korpus a parizsku slahacku, tak som si povedala, ze to potriem nutelou🙂.a ta cokolada do toho sa mi celkom dost paci 😎

lamps
5. jún 2012

@janula.h mne robili testy a nie som alergická, dr. skonštatoval, že to je taká prehnane citlivá pokožka. Kožné testy mi vyšli, že nemám alergiu na nič, ale peľové a na roztoče tam som toho mala hodne - som alergická na peľ brezy, čistiace prostriedky a roztoče ☹ a ono, to ide ruka v ruke s ekzémami.

jakelina
5. jún 2012

@aduskatt já dělám i s čokoládou, ne vždycky, ale když je nějaký krém s větším obsahem vody, tak tam kousek dávám a pak je ten dort fakt úplně hladký a rovný, ta čokoláda jak ztuhne, tak to drží jak šlak. 😉

aduskatt
5. jún 2012

@jakelina toto bude svadobna, takze potrebujem, aby bola dokonala, hladka rovna🙂.aj ked mna teda fascinuje, ako dokazu robit torty tak, ze su rovne a este aj ostre hrany..........mam co trenovat🙂

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h nie su to sice gerbery , ale podobne kvety, takze podobne by to vyzeralo aj s gerberami........
Inspiracia z internetu.................... kuk..........
Mne sa velmi paci.... 😵 😉

jakelina
5. jún 2012

@aduskatt já taky nemám úplně dokonale rovné, ale snažím se 😀 😀 😀 a ostré hrany mi taky nejdou. 😝 😝

aduskatt
5. jún 2012

@mamina1978 ta je nadherna

aduskatt
5. jún 2012

@jakelina mne by stacilo, aby boli take ako tato s tou topankou, co je nad tvojim prispevkom🙂

janula.h
5. jún 2012

@mamina1978 fíha ale topánku asi nie že?? ja neviem lodičkuuuuuuuuuuuuuuuuuu

janula.h
5. jún 2012

@lamps aj mne zistili silnú na roztoče takže asi tam je pes zakopaný ☹

aduskatt
5. jún 2012

@jakelina tak aj ja sa snazim.....a vzdy ma dokonale ukludni, ked vidim potahovane torty, ktore predavaju v kauflande v pekarni.no des a hruzaby som sa hanbila tie torty predavat

mizulienka
5. jún 2012

@katulkaaaaaa Kati a ake mali poziadavky? presne ti povedali ako chcu aby vyzerala? 😉

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h chcela by si nejaky postup na topanky ? 🙂

jakelina
5. jún 2012

@aduskatt zrovna včera jsem se tam dívala, jak mají dole tu dortu ořezanou, to už moje první byla lepší udělaná 😀 😀 😀