Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
5. jún 2012

@lifinka ja som upiekla už 70 tort 🙂 a s každou sa učím a na tieto kočky čo tu prispievaju nemám 🙂 😉 ked sa na to necítiš odmietni ju a povedz že možeš zobrat objenávku ale v rámci možností .

maca77
5. jún 2012

@mamina1978 tá prvá sa mi veľmi páči 😵 ale oni chcú inú ... a so všetkými postavičkami - Mauglí, medveď, tiger, had, puma (či čo to je) ... to bude modelovania .... 😝

mamina1978
5. jún 2012

@maca77 to verim ,ale nemam to ulozene, a tak narychlo som to nenasla ☹

vecernicci
5. jún 2012

@dadka212 vidíš a já dělám zásadně jen hmotu ze sušeného mléka a dorty snad nemám tak hrozný 😀 😀 😀 teď jsem zkusila dát aroma citron a trošku vanilky a jak marcoš už nemůžu ani cítit 😝 tak takhle mi fakt zase chutná 😉

maca77
5. jún 2012

@mamina1978 nevadí 😉
... a ja som teraz ešte hľadala či náhodou nenájdem.. a našla som jednu svadobnú v modrom 🙂 väčšinou je to tak že nájdem niečo iné pekné ako som hľadala 😀
... tak ju tu dávam pre inšpiráciu... myslím že by sa hodila aj ako narodeninová 🙂

vecernicci
5. jún 2012

@lifinka toho se neboj, je to tuhá náplň, pak okolo potřeš máslem s cukrem a odřezkama a v pohodě ti to zatuhne a půjde pěkně potáhnout, já už mám asi deformaci, furt něco řezat 😀 😀 na příští týden mám už zase 7 dortů a z toho jednoho pitbula 😝 a jednu přepěťovku a traktor samo doma vyrobený, takže ořezávat podle fotek
tenhle týden oddechovka, mám jen čtyři 😉

asfodelka
5. jún 2012

@mamina1978 jej dakujem si zlata... a tu tvaricku ako urobis? mas formu? ja som sa dnes snazila vymodelovat tvaricku.. ale neuspesne. asi sa vzdavam. nie som cukrarka. ja som jej tu masu malovala na tricka. uz ich ma styri, torta je mimo mna. ale dakujem velmi.

asfodelka
5. jún 2012

este otazka, moze sa piect piskotove cesto aj v sklenenej zapekacej miske?

katarinas
5. jún 2012

@zuzana124 Dakujem za link, velmi pomohlo, recept bol super... 🙂 A tu je vysledok... 😎

vecernicci
5. jún 2012

@asfodelka můžeš péct v čemkoliv, co v troubě neshoří 😀 ne konec srandy, jestli je to zapékací, tak úúúúplně v pohodě 😉

asfodelka
5. jún 2012

@vecernicci dakujem, idem skusit 🙂))

mamina1978
5. jún 2012

@asfodelka Ja nemam formu a toto som ja nerobila to bola inspiracia s postupom z internetu.......
Ale mohla by si odtlacit tvar barbie do hmoty, nechat uschnut a mas formicku a potom cez foliu do toho odtlacku natlacit gulu z hmoty a tvaricka by sa ti mala odtlacit na hmotu. Tak nejako to tu radili dievcata.... 😉 🙂

mizulienka
5. jún 2012

baby ta pribinakova plnka z 2 slahaciek, 500g tvarohu .... bude mi stacit do 25x25cm formy?

aduskatt
5. jún 2012

@mizulienka uuuuplne v pohode, este bude aj na dojedanie🙂

asfodelka
5. jún 2012

@mamina1978 dokelu ja nemam ani jednu barbinu, ja mam syna :( ma to byt pre sestrinu malu a oni byvaju na dedine a ja v meste. teraz uz nestihnem ale nabuduce aspon viem ako

vecernicci
5. jún 2012

@mamina1978 takhle jsem si formičky na obličej vyrobila já 😉 a jde to super z toho otlačit, teď mi kámoška půjčila Kena, tak budu mít i chlapa 😀

eliska22
5. jún 2012

@dadka212 ja už som práve zobrala objednávku na august 😀 a to som povedala, že nič nebudem piecť 😝 do kelu, ale keď to má byť svadobnááááááááá 😀

vecernicci
5. jún 2012

@asfodelka já mám kluky dva, tak jsem zaukolovala kámošky, až k nám pojedou na kafčo, tak ať vezmou s sebou barbíny 😉 ale ten obtisk v hmotě musí fakt úplně vytvrdnout, jinak se zdeformuje
@eliska22 já už mám na srpen objednávky na 4 svatební dorty a ještě zákusky, teda kdy my pojedem na dovču, to teda nevím :-b

mizulienka
5. jún 2012

@aduskatt dakujem 😉

aduskatt
5. jún 2012

@mizulienka rado sa stalo🙂) a bol to moj tisici prispevok do tejto temy......sakra, ako to leti.vela vody som tu uz prekvakala🙂

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h tak to by bolo vsetko z mojej zbierky.....
😝 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=7eIZO9fe09whttps://www.youtube.com/watch?v=tc5Y8C8vknE
mamina1978
5. jún 2012

@asfodelka A ja mam stryroch chalanov a tiez nemam barbie, ale tak suseda ti nepozicia ??? 😉 🙂

mamina1978
5. jún 2012

@vecernicci ahoj ,no jasne......to ty si bola s tym super barbie napadom..... 😉 😵 😵 😵

vecernicci
5. jún 2012

@mamina1978 u nás by byl problém půjčit si panenku od sousedů, u nás ve vsi se rodí samí kluci, manža je spokojenej, prý bude dost dobrovolnejch hasičů 😀 😀 😀 jsou tu jen dvě holčičky, ale ty se před rokem přistěhovaly a prý že chlapi vymírají, tady teda ne 😀 😀 😀

mamina1978
5. jún 2012

@vecernicci my mame zase na okoli len same dievcata 😵 vsetci susedia maju vzdy po dve dievcata, ....vynimkou je jeden velmi chorucky 4 rocny chlapcek ☹
a samozrejme my vyplname potom aspon nejaku chlacenku catu ...😉

jakelina
5. jún 2012

Dnes jsem narazila na krásné vypichovátka s dětským motivem a za dobrou cenu. Pořád je zvažuju, můj synovec čeká miminko, tak by se mi hodily.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56365733&tab=0

mamina1978
5. jún 2012

@jakelina tie su krasne 😵 😵 😵 😵

jakelina
5. jún 2012

@mamina1978 možná vypadají líp než pak ten výsledek z nich, ale zase to není taková velká částka a už jsem někdy utratila za něco víc a vůbec to nepoužívám. 😒