Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

skaredekacatko
5. jún 2012

Caute ja sa snazim urobit kabelk korpus hotovy aj tvat ako tak len sa bojim dať marcipan tak sestra pomoze,tak to vyzera nsplneny korpus dufam ze sa ti bude podobat n.
a kabelku

skaredekacatko
5. jún 2012

Inac robim to prvi krat a kedze kamoska zmenila termin ns oslavu tak to robim sama kedze v sibenicnom case uz nikto nespravi tortu

anibas
5. jún 2012

@janula.h našla som spomínanú tortičku

aduskatt
5. jún 2012

@mizulienka len si spomenula pribinakovy krem, uz aj mi z chladnicky len rit trcala 😀 😀 😀 😀 a nasla som si aj jahodky, vsetko zmixovala a miesto do torty nasupala do misiek a teraz maskrtime🙂

dm1
5. jún 2012

@dadka212 mne sa mmf sice dari ale zase nie vzdy sa moze robila som z toho vsetko ale viem si predstavit ze to moze odradit. Inak vcera som akurat vyhadzovala same zbytky MMF. hlavne kde bolo viac farby potiahla som ked bolo cerstve ale neskor uz nepouzila lebo by t obolo o nervy na potiahnute a skoncilo to teraz v kosi :-P. pri PDT spotrebujem vsetko vobec nie je problem. inak sa mi zda ze maju aj lepsie tie kyble lebo ta mi vobec neobschne a smartflex mi casto veru aj ked bol zabaleny a zatvoreny 😖

florentina
5. jún 2012

@vinka ne nekouří, proč?

mizulienka
5. jún 2012

@aduskatt jeej mne uz normalne slinky tecu, ked rozpravame o tej pribinakovej, ja som ju este nikdy nejedla 😉

skaredekacatko
5. jún 2012

Poradte ako to najlepsie spravit aby sa to podpbalo na kabelu chcem to zakrit marcipanom,ten si vyvaľkam a od vrchu zakrijem smerom dole len ako aby to mal po bokoch ten tvar vdaka za pomoc ja uz polhodky dumam a nic

vecernicci
5. jún 2012

@aduskatt dělej chutě 😀 😝 tak já si jdu asi ještě udělat ovesnou kaši, děckám jsem před chvílí dovařila rajskou omáčku a domácí houskový knedlíky (kupovaný jim nechutnají, asi jsem si je rozmazlila 😠 )

ajka82
5. jún 2012

mne sa akurat ozvala exkolegyna a ze na svadbu zatial gratulacnu isto budem robit 😵 tak sa tesim aj zatial z toho

vecernicci
5. jún 2012

@skaredekacatko potři si to povrchu a strany máslem vyšlehaným s cukrem a drobky korpusu, aby jsi to měla hladký aby nebyly vidět pod marcipánem hrboly, pak dej ztuhnout a pak potáhni 🙂 polož vyválenou hmotu navrch a postupně odshora uhlazuj, jakoby trošku natahuj a přihlazuj a ono ti to pěkně přilne, kde ti zůstane přesah, tak odřízneš a uhladíš

mizulienka
5. jún 2012

baby aku plnky by ste urobili do torty pre deticky do skolky ....mascarpone alebo pribinakovu?

vecernicci
5. jún 2012

@mizulienka jednoznačně pribiňák 😉 protože mně ta z mascarpone vůbec nechutná, tak jsem proti ní zaujatá 😀

mizulienka
5. jún 2012

@vecernicci hihi ja ju uz tiez nemusim...ja chcem vyskusat tu pribinakovu na vikend pre nas 😉

vecernicci
5. jún 2012

@mizulienka je úplně super a čokoládová taky, už mám vyzkoušený obě, ještě chci zkusit kokosovou příchuť

vecernicci
5. jún 2012

holky nemáte nějaký dobrý recept na bublaninu z litého těsta? z toho palačinkového? naši mi dneska dali koš třešní, tak to potřebuju zlikvidovat

mamina1978
5. jún 2012
mizulienka
5. jún 2012

@vecernicci urcite vyskusam...a ked budem robit ze 2 slahacky, 500g tvarohu a tak dalej, kolko ole musim dat, 1 ci 2?

mizulienka
5. jún 2012

@vecernicci a este kolko kyslej smotany do toho mzem dat, aby to nebolo riedke

lubicakovac
5. jún 2012

@betty312 ahoj, chcela by som sa spýtať na krém, alebo čo to je, čím si robila bielu časť cigarety, je to niečo špecialne, lebo mi to nepríde ako poťahovka, ďakujem za odpoveď

misa1982
5. jún 2012

ahoj holky nevite nekdo postup na tento dortik jak se potahzje ten vrch? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17440851...

lifinka
5. jún 2012

@monika76 už to tak nechám, udělám co budu moci a konec, kdyby toto všecko člověk věděl dopředu...tak řeknu hned zdarec 😉 už to tak nechám.Třebas dělám z mravence velblouda, či jak to je 😀 😀 😀

skaredekacatko
5. jún 2012
misa1982
5. jún 2012

dekuji za rady je to jako by takova ta bonbonera jako dort!

vecernicci
5. jún 2012

@mizulienka dva ty pudinky a dvě smetany 😉

jakelina
5. jún 2012

@misa1982 já jsem takové bonboniéry dělala dvě a upekla jsem si na ten vrch díl z perníku a potáhla to MMF.

reruna
5. jún 2012

@monika76 nic si z toho nedělej, nikdy se nezavděčíš všem, paní dokonalá musí mít asi všechno dokonalé a sama neumí upéct asi nic.... ale ty kuličky že jsi šoulala ručně? vždyť jsou jako z formičky? paní přece viděla tvoje dorty na tvojí stránce, tak věděla, jaké máš reference a co dokážeš.... však máš spoustu spokojených zákazníků, tak to snad vyváží jednu zlou zkušenost...
@vecernicci vidíš, oni vlastně v těch Báječných dortech taky ořezávali už naplněné dorty - ale ty jejich tuhé tlusté korpusy a minimální vrstvy krému držely dobře, já jsem jednou zkoušela ořezat už naplněný mramorák a vubec mi to nešlo

mamina1978
5. jún 2012
misa1982
5. jún 2012

a jeste se chci zeptt co rikate na toto strasne se mi to libi! http://external.ak.fbcdn.net/safe_image.php?d=A...

reruna
5. jún 2012

@vecernicci já dělám bublaninu takovou - 2 vejce, 1 hrnek cukru krystal, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 vanilkový cukr, 1/2 prdopeče, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka - vše smíchat, nalít na vymazaný plech, poklást ovocem, může se nahoru dát i drobenka, Je výborná. Toto těsto používám fakt dost často - na muffinky, na perník (jen přidám prášek do perníku a med), jako mramorovou bábovku, někdy i jako korpus na dort