• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. novembra 2017 
@florentina jak píšeš, jen ji dávám teda do studené vody a jen po okraj konzervy, a jak se vyvařuje tak dolívám, aby byla pořád po okraj. :wink:
6. jún 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2
ted na to prisla @mamina1978 ..a odpoledne budu mit tisic stejnych otazek od deti..radeji je pridelam, nebo budou jako nedodelane..nebo nemocne :sunglasses: :grinning:
6. jún 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss hele to zní dobře, ale obávám se, že pod ten potah to není, obvzvláště ve vašich tepolotních podmínkách, to nejlepší. Dá se u vás sehnat normální máslo? Zkus příště vyšlehané máslo s cukrem, klidně s čímkoli dalším - nutela, kakao, atd....a nech před potažením pěkně vychladit....za pokus nic nedáš, ne?
6. jún 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss aha, tak možná to mascarpone s nutelou udělalo neplechu, dala bych pod potah jen máslo s nutelou, bez vajíček a bez toho mascarpone
6. jún 2012 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss ved tie mysky su pekne aj torticka len by som ju spravila vyssiu ako niekto pisal. Moja prva torta bola mysky na syre :slight_smile: A nemohlo byt ze si mala malo masla v kreme co bol pod potahom? tazko veru v takych klimatickych podmienkach robit torty... ako tam robia svadobne velke torty? tam si neviem predstavit klasicku kremovu tortu sak to by sa asi cele roztieklo :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
6. jún 2012 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss no ale taky krem s nutelou nemoze isto pod potah preto ti to roztapa ved tam nie je ziadne maslo
6. jún 2012 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@makinka2 prima děkuji....a neotvírat tedy hned?
6. jún 2012 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 a môžem poprosiť o receptík na tú mascarpone plnku s malinkami ? :slight_smile: je dobrá aj pod poťah ?
@florentina
Vis v cem je problem? Ze se tu maslo neji..deti na to nejsou zvykle...pouziva se na severu v horach hodne, ale tady ne..tady se i na chleba dava rovnou salam, sunka :wink: zadny podklad... :sunglasses:

A jeste k tomu ma nejvetsi obava, je ta, ze se nesmi do skoly NIC delaneho doma (jen nase ucitelky zaviraji oci) :wink: jinakje to protizakonne..musi byt vsechno original zabalene..
Nerada bych, aby maslo nekomu ublizilo, kdyz neni na tento druh mastnoty zvykly..tady jedine olivovy olej.. :wink:
@irriss myšky majú krásne prdelky :slight_smile: neviem ale ja by som pod poťah takýto krém nedávala :unamused: a v tom vašom vlhkom prostredí asi najlepšie len maslo s cukrom .... a skús MMF :wink:
6. jún 2012 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1
maslo..kdyz koupim maslo v obchode je ihned roztekle..myslis, ze by se mi nerozteklo? zkusim priste.. :wink: ale jinak ta cihlicka masla se nese z nakupu v male lednicce, aby se neroztekla :wink:
6. jún 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss podle mě jim máslo nemůže v dortu nijak ublížit
6. jún 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss ale teda jestli je tam špatně k dostání máslo, tak tam pod potah dej jenom nutelu, to mám vyzkoušené
6. jún 2012 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna
ufffffffffffffff..cele spatne :frowning2:
zrejme jsme prisly na chybu..maslo je to :confounded: :confounded: :confounded:
6. jún 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss hele chápu čeho se bojíš, ale tak zkus udělat prostě dort domů a pokud tvé děti nejsou zvyklé na máslo taky, tak nejdřív ozkoušej na nich, zda jim bude chutnat a nic jim nebude. Či pozvěte jen pár kamarádů a prostě uvidíš. My třeba doma taky máslo normálně vůbec nejíme, ani omáčky nezahušťuji smetanou a tak, u nás jen do všeho mléko a problém nikdo neměl. Navíc ta vrstva nahoře nemusí být silná, nemusí to být jako celá vrstva v dortu, je to jen základ, aby potahovka držela a vyrovnal se korpus do rovna.
6. jún 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna
to jsem zkousela...ale bralo mi to cely korpus pri mazani... :unamused: nalepil se mi na nutellu..mozna vyzkousim neoriginal, jak tu uz nekdo psal, ta bude zrejme lepe roztiratelna
6. jún 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 - pod poťah určo nie, lebo je tam šľahačka a žiadne maslo :wink: . V dvoch šľahačkách -33% si rozpustíš 200g bielej čokolády, keď zovrie, odstavíš, necháš vychladnúť a potom dáš aspoň na 12h do chladničky. Potom vyšľaháš na tuhú šľahačku a primiešaš 500g mascarpone.
6. jún 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina
skoda, ze jsme se takto do hloubky nebavily uz minule..mohlo to dopadnout lip :sunglasses:
6. jún 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss nebo jak píše @reruna zkus jen tu nutelu, ale problém je v tom, že ty vajíčka a to mascarpone dělají ten problém.....
No a je to máslo co se prodává u vás stejné jako to v CZ?
6. jún 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss alebo iny napad potri cely povrch na tenucko cokoladou a potom potiahni. aj tak to baby robia a potah na coko moze ist
6. jún 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@florentina
rekla bych, ze jsem nasla hooodne podobne v Lidl :wink:
6. jún 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 vdaka,vyskusam...a maliny možu isť mrazené ?
6. jún 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss alebo si tú nutelu troška roztop v mikrovlnke, ja aj maslo troška roztápam, inak mi berie korpus...
6. jún 2012 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@adrika202 - áno, ja používam mrazené, ale v lete určo skúsim aj čerstvé :wink:
6. jún 2012 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@makinka2 ja davam korpus, krem ovocie a na to este trochu kremu a zase korpus :wink:
6. jún 2012 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ďakujem a drž palce.
6. jún 2012 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarinas tak to som rada že som ti pomohla a tortička je krásna :slight_smile:
6. jún 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte žienky, robila niektorá z vás s čokotransferom? To len roztopím čokoládu bez pridania tuku a vylejem to na tú fóliu a capnem to na tortu?
6. jún 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina das do hrnca konzervu- zavretu !!! a doplnis vodou ,aby bola konzerva cela pod vodou. A varis 3 hodiny...... musis davat pozor ,aby stale pocas varenia bolo dostatok vody a konzerva nevycnievala von z vody.....pisem sice ako tatar, ale tak snad si to pochopila ..... :wink: :slight_smile:
6. jún 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna
@dadka212
@dm1
@florentina
@mamina1978

ok ..vyzkousim..dekuju moc.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: VSEM

Byl tu postak, jsem zpocena jak ten muj dort :confounded: :confounded: :confounded: ale to je do jine Temy :wink: :frowning2: :frowning2:
Mejte se krasne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :hearts::hearts::hearts:
6. jún 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok