Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
23. máj 2010

ahojte, rada by som sa aj ja pochvalila svojimi poslednymi tortickami. 🙂

lenka.pav
23. máj 2010

ahojte 😉
vinka, gumeny obrus som nasla na slovensku u cinana, ale nie hned na prvy pokus, hladala som asi v styroch obchodoch. a stoja velmi malo 😉
vsetky nove torty su super, davam jednotku s * 😵
posielam vam aj moje najnovsie torty - pre tie, co ich nevideli na TOM 🙂 . boze, baby, mna to tak bavi 😅 😅 🙂 🙂 . len keby som to uz aj vedela tak ako napr. ali.....taka dobra ale asi nikdy nebudem 😀

janulabj
23. máj 2010

@vinka nie gumený,normal látkovy,a tie kvety boli obšité,tak to vyšlo...a tie podložky mali ani nie za 50 centov v drogerke,okrúhle,s krajkou okolo. inak tu som to vyčítala,možno pomože
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=192&...

bianca
23. máj 2010

aj u nas vraj ma vietnamec milion gum.obrusov ale neskusala som.Chcem zajst do dom.potrieb lebo tam som urcite videla

lucula73
23. máj 2010

jej,krásne tortičky ste popridávali,nádhera..... 🙂

chcem sa opýtať,z tých modrých šmoluov keď robíte,tak to zmiešate vlastne s tou bielou dokopy alebo tú modrú obstriháte?
lebo ja sa chystám urobiť mojmu malému na krstiny,bielu kombinovanú s modrou a neviem,či keto mám zmiešať alebo len tú modrú použiť,aby tam bol aj nejaký kontrast trochu..chápete..... 😉

bianca
23. máj 2010

@lucula73 dobry napad odstrihnut a potom budes mat na dve hmoty a zaroven dve farby

lucula73
23. máj 2010

bianca - no neviem,či keď to zmiešam,či to nebude moc bledunké....

bianca
23. máj 2010

@lucula73 tu mam ja modru so smolkov a je taka jemnucka http://www.facebook.com/home.php?filter=app_102...

llumka
23. máj 2010

ahojte dlho som tu necitala, pozrela som len nove obrazky-torty vsetky su nadherneeee ste sikulky
moj vcerajsi vytvor http://www.tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky/k...

este by som chcela spytat ako je to so cenou?ja tiez pytam 10€ za kilo, ale ked chce niekto viac ruzi ci kvetov a iny iba jedna figurka ako to mam ratat? a napr,puncova je lacnejsia ako nejaky korpus s kremom.poradte mi! dakujem

vinka
24. máj 2010

Baby dík za info.No čínan ma nenapadol,že aj tam to môžu mať 😀 😀 Máme ich tu dosť tak budem hladať 😀

petusko
24. máj 2010

ahojte,
lucula, neviem, ci sa bude dat obstrihat, lebo ta modra bola aj v strede. ja som ich zmiesala dokopy a pekna modra bola z toho.
baby ja tiez dnes pojdem teda k cinanovi nieco pozriet 😀 a je niekde aj nejaky fotopostup ako potom na to? 😕

bzucinka2
24. máj 2010

ahojte dievcata, az teraz som nasla tuto uzasnu temu a pozeram, ze robite krasne torticky, aj ja uz mam zopar za sebou, len sa chcem opytat ake cesto zvyknete robit, mozno ste to tu uz aj pisali, ale necitala som vsetkych 300 stran, len posledných par, tak ak mate dobre receptiky na cesto budem vam vdacna 🙂
prikladam zopar mojich vytvorov 🙂

lucula73
24. máj 2010

ahojte ďakujem za info...teraz som pozerala,asi budem musieť zmiešať šmolkov dokopy,lebo fakt je tá modrá aj v strede 🙂

llumka
24. máj 2010

bzucinka2 krasne torty mas. ja som na zaciatku pouzivala falosny marcipan zo suseneho mlieka teraz kupujem WI je to ovela lepsie menaj starosti. pytala si ake cesto asi myslis potahove 😅

petusko
24. máj 2010

lucula, ja som na str. 273 davala aj foto tej modrej. potah je zo smolkov, neprifarbovany 🙂
bzucinka, krasne torticky, si sikulka 🙂

anibas
24. máj 2010

bzucinka - jéééj peknučké tortičky - 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bianca
24. máj 2010

hojte kocky.Uz som sa raz pytala ale skusam este raz.Nepouziva niekto RDI na potahovanie?Maju teraz na nu akciu tak by som skusala ale pokial by to bolo blato tak velka skoda penazi

marty78
24. máj 2010

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o recepty na krémy vhodné pod MMF (konkrétne, teda presne množstvá). A ešte jedna otázka, kedy mám zafarbiť MMF, pri roztápaní, alebo už hotový poťah len zafarbiť povrchovo?Kúpila som si gelové farby, s ktorými som doteraz nerobila. Ďakujem pekne, veľmi mi pomôžete.

martinex
24. máj 2010

bianca nepouzivam,takze neporadim..skus na TOM pokukat co na to baby hovoria

marty kremy pod MMF mozes dat rozne,zakladom je viac masla ako pudingu-lebo inak ti bude potah tiect. Presne mnozstvo je individualne,podla toho aku velku tortu robis,takze to si musis prisposobit. Ak pojdes na TOM najdes tam vela roznych receptov. A farbit mozno uz hmotu,ked do nej zapracujes cukor,je to lepsie ako len na povrchu.

beruska2x
24. máj 2010

@marty78 zalezi co mate radi, u nas maslove kremy nefrci, takze do dortu dam ze smetany a led. kastanu + kolecka bananu a pak jen potru dort maslem s cukrem - to je jen slaboulinke....
hodne receptu najdes na MMB nebo projed tady par stranek vzad 😉

beruska2x
24. máj 2010

holky jak dlouho mate treba MMF v sacku v lednici nez delate dort? rada bych si ji udelala "dopredu" kdyby nahodou 😉

bzucinka2
24. máj 2010

llumka, nie na potahovanie pouzivam K2 alebo WI, ale ake cesto na korpusy, moje sa mi zda velmi jemne a co som jedla teraz u kamosky, tak bolo take pevnejsie, nie tvrde, ale pevnejsie, akoby olejove, neviem, lebo to nerobila ona 🙂
dakujem vsetkym z apochvalu, tak to su len prve pokusy 😉

bzucinka2
24. máj 2010

slonicek a to babatko si ako urobila, je uzasne, tak o mesiac by sa mi zislo na krstiny, ci na to mas formu? 🙂

beruska2x
24. máj 2010

@bzucinka2 to srdce s masli je uuuzasne.. 😉 to musela bejt makacka...

bianca
24. máj 2010

@martinex no prave ze ja som toho uz tolko pocitala ze som zmatena ako lesna vcela.V porovnai s WI je fakt lacna.Lacnejsia nez K2

martinex
24. máj 2010

bianca len nie vzdy je lacne dobre...ja teda som MMF skusila,absolutne mi nechutila a strasne zle sa mi s nou robilo. Potom som robila s mliecnym marcipanom,to islo celkom dobre a K2 pouzivat teraz a je to balada,aj praca s nou aj chutovo je uzasna.

ja napriklad pouzivam kremy nadstavovane kasou- 250ml mlieka, 2 PL polohr.muky-uvaris kasu,do horucej pridas 70g Cery, ja davam aj ladove gastany...nechas vychladnut a potom zmiesas s 250g masla (ja davam pol Hery a pol masla) a pr.cukrom podla chuti.... krem je vlacny,neni maslovy a vsetkym velmi chuti.... toto mnozstvo ti vide na 22cm korpus, 2x prerezany a cela torta potrena.

beruska2x
24. máj 2010

@martinex ja jsem delala mlecny marcipan taky a me vadi ta umela chut toho sus. mlika a navic se mi s tim tak blbe delalo ze me to na docela dlouhou dobu od potahovani odradilo, tak doufam ze MMf bude lepsi pro me 😅

bianca
24. máj 2010

@martinex no prave ona sa cenovo vyrovnava K2 akurat ze je teraz v akcii a predava sa v 6 kg vedierku a nie 10kg ako K2.Ja MMF uz nikdy.S K2 aj modelujes?Ja som skusala a makke no strvdlo.Citala som ale vela zapor.hodnoteni

martinex
24. máj 2010

bianca hej,zapracujem do nej trocha prask.cukru a ide to super..ja som spokojna s nou,ale sak to kazda je s niecim inym.

baruska mas pravdu, dost blbo a tazko sa s nim robi,preto som presla na K2...

sloniiicek
24. máj 2010

bzucinka - je na to silikonova formicka. stala okolo 12 eur. cez formicky.sk ak sa ti ju nepodari objednat, tak ti kludne poslem hotove babatko, lebo je to dost nedostatkovy tovar. napis tej pani mail. ak ich nema na stranke, aby si ta dala do poradovnika. 🙂