Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
9. jún 2012

@aduskatt nevim, já to prostě udělám tak jak mám formy a ono se to nepo

aduskatt
9. jún 2012

@mishulle ale si mi dala chrobaka do hlavy.....vazne nad tym uvazujem, ze preco by to tak malo byt...........

pristela
9. jún 2012

@mishulle och andelicka to tak moze platit ked chces matematicky presne torty na seba , u torticiek absolutne nemusis dodrzovat nejaku tu matematiku, staci logika, aby si "prevazila" to kde je menej , alebo od oka aby to bolo v strede, a hlavne ak su nejake sialenosti asimetricke ide skor o spravne vystuženie, ja nemam ani len obycajny stvorec presne na cm 😕 to by ma už zabilo, este aj toto riesit, desim sa ak si niekto objedna futbalovu loptu 😕 😕 😕

@anibas máša je bombovaaaa !!! 😵 😵 😵 😵 a co je dnu v tom fešákovi vysokom ? 😅

mizulienka
9. jún 2012

ahojte, pridavam moje posledne dve a vikendujeeeeem 😉
idem vas este docitat a dopozerat 😉

jakelina
9. jún 2012

@mizulienka suprová a jak jsi dělala ty kola????

mishulle
9. jún 2012

@pristela matematika neni moje silná stránka, budu to mít vyztužený a na platě, tak snad cm sem cm tam nevadí, někdo něco napsal na netu a já se tu tim trápim a bohužel sem nasadila brouka i @aduskatt

dadka212
9. jún 2012

@vlada111 no možno aj preháňam 😀 ešte budúci víkend a zvolňujem 😅

jakelina
9. jún 2012

@mishulle když ten čtverec budeš mít menší, tak ho prostě dáš kousek od kraje, kdybys ho udělala větší, tak by ti ty rohy trčely nad tím spodním patrem do prostoru.

aduskatt
9. jún 2012

@mishulle no ja nad tym vazne uvazujem, ale podla mna je to tiez jedno, lebo napr sa doporucuje, kvoli vizualnemu efektu, aby vrch a spodok boli v rozdiele 8 cm......to znamena, za na 30x30 das 22x22.a ci to das rovnobezne, alebo pootocis, tak na plochu spodnej torty sa predsa rozlozi stale ten isty tlak bez ohladu na to, ako ju natocis..........a daLSIA VEC.....ak sa budes drzat tej poucky co si dala, tak 22 cm stvorec ma uhlopriecku druha odmocnina z 2 x dlzka strany stvorca, co je 1,414 x 22, co je 31,68 a to je vacsia ako spodna 30.tym padom by sa nemalo dat takuto tortu urobit... co je podla mna blbost na mraky🙂jedno odporucanie odporuje druhemu🙂 ja myslim, ze pri dvojposchodovkach je to fakt asi jedno, ked to vystuzis, ako to tam natocis....... 😀 ale mozgove zavity si mi dobre zavarila🙂

mishulle
9. jún 2012

@jakelina větší nebude 😀 leda že už bych byla tak zblblá, že bych dala ten větší na menší 😀

mizulienka
9. jún 2012

@jakelina dakujem, urobila som si ciernu gulocku a maly ma take koleso zo stavebnice, tak som to iba otlacila 😉

mishulle
9. jún 2012

@aduskatt to jsem nechtěla, já jen jestli to má nějakej praktickej důvod, jestli nevíte někdo

aduskatt
9. jún 2012

@mishulle no ved nad tym sa aj ja pozastavujem.....a preto som sa zacala zamyslat nad tlakom atd.ale fakt som nedosla na ziadny prakticky dovod, preco by to tak malo byt🙂..ja si zapamatam kvoli krase 8 cm odstup a hadam s tym vystacim...ale aspon som si zopakla fyziku a matiku🙂)))))kto by to povedal, pri tortach 😀 😀

larah
9. jún 2012

@aduskatt hlavne že je pekná a chutná a pol cm hore dole ,nie 🙂

aduskatt
9. jún 2012

@larah presne tak🙂))ja budem mat hore dole 1,68 cm a myslim, ze na chuti to tej torte nevezme, xixi

mishulle
9. jún 2012

@aduskatt no já mám právě rozdíl 10, ale položila jsem si formy na sebe a mělo by to být ok

aduskatt
9. jún 2012

@mishulle to je hlavne..............a keby aj trcalo kusok, aspon budes jedinecna🙂))

vecernicci
9. jún 2012

@bambula1307 a dneska už mi potah netekl na těch dvou dortech, to je zajímavý, že jen včera, ale tady už je dneska o dost chladnějc 😉
ale pro změnu mi nechce ztuhnout želatina, dělám mým chlapům řezy s jahůdkama a želatinkou, ale nedaří se, nedaří 😝

vecernicci
9. jún 2012

@jakelina přesně ty kola mě taky zaujaly 😀

jakelina
9. jún 2012

@mishulle já to chápu tak, že když chceš mít ten čtverec přesně od kraje do kraje, tak to to takhle změříš. Ta úhlopříčka je dlouhá jako jedna strana, tak proto ti to vyjde přesně.

mishulle
9. jún 2012

tak jsem na tu 80 vymyslela něco jinýho, jednoduššího, zítra se to chystám konzultovat s tchánem, tak snad mi to projde

aduskatt
9. jún 2012

@jakelina nerozumiem..ktora strana je tak dlha ako uhlopriecka?

jakelina
9. jún 2012

@aduskatt třeba máš dolní stranu dortu čtverce 30 cm a úhlopříčka toho horního je taky 30 cm, tak to sedne přesně na sebe.

jakelina
9. jún 2012

@aduskatt možná to blbě vysvětluju, nevím jak jinak to napsat.

jakelina
9. jún 2012

@jakelina chápeš už ???

aduskatt
9. jún 2012

@jakelina ahaaaaa, lenze to by som musela urobit vrchny stvorec so stranou 21,276 cm🙂)a to by som sa na to mohla vies co, xixi..az tak mi na tej presnosti asi nebude zalezat🙂 😀 ale dik za objasnenie

aduskatt
9. jún 2012

@jakelina jasne, chapem, ja som len nevedela najskor, ktoru stranu myslis🙂

mishulle
9. jún 2012

@jakelina jo asi to bude tak myšlený

aduskatt
9. jún 2012

@mishulle inak, ja som tiez urbila tak, ze vytiahla obe formy, polozila na seba a usudila,. ze moze byt🙂))

monika76
9. jún 2012

@levandulka3 krásna tortička