• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
@eliska22 skús kuk v kvetinárstvach......tak by ich mohli mať, tých umelých motýlov......alebo obchode s bytovými doplnkami-tuším som ich tu u nás v takom obchode videla.......
11. jún 2012 o 11:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela taky jsem jí měla chuť něco říct, ale nechtěla jsem tam dělat ostudu. My ostatní jsme se pak dohodli, že té paní ještě něco doplatíme, koupíme velkou kávu a zaneseme jí to. Oni ten dort objednali, protože nevěděli že taky peču. Já bych jim ho klidně zadarmo udělala, tak příště. Paní chytrá alespoň ušetří, takové lidi fakt miluju. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. jún 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuul v hoci jakom e- shope si kupis borduru aku chces a len vytlacis do hmoty a das na spodok torty........ ci uz su to vlnky alebo perlicky to je uplne jednoduche...kuk tu .... :wink: :slight_smile:
http://www.peceniehrou.sk/sk/vyhladavanie/
11. jún 2012 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 ako si prosim robila tie margaretky? ja mam tie vypichovace 3 velkosti s piestikmi na spruzinke, stred si robila zvlast? a kazdy lupienok presla kosticou? :confused:
11. jún 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul a tu je postup na silikonovu s perlickami..... kuk ..... :wink: :slight_smile:

http://www.designmeacake.com/id71.html
11. jún 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky
chcela by som prvý raz urobiť poťahovanú tortičku...
Možem sa Vás niečo spýtať?? :confused: :confused:
Objednala som si taku hotovu hmotu, to stačí už len vyvaľkať a šup na tortu??????? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Túto som objednala
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/marcipan-ruzovy-13-250g/

ĎAKUJEM!
11. jún 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq och.......po mojom prvom pokuse som malý pán na radenie......ale áno....mám tie isté vykrajovačky s pružinkou......vykrojila som kvietok, pak kosticou pritlačím na lupen a spravím tú priehlbinku a zároven pretiahnem lupen do dlžky.....potom som si zelenou nafarbila stred......a z oranžovej spravila guličku-obltačila do sitka, a prilepila na kvietok do stredu......
11. jún 2012 o 12:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 uzasna si. d.
11. jún 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mirka1004 malo by:slight_smile: ale 250 g mas na celu tortu malo
11. jún 2012 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 presne ako pise aduskatt staci sice len rozvalkat ale je to velmi malo na celu torticku. Lacnejsie by ta vyslo kupit kilo pasta dama top a k tomu jednu farbu ruzovu ako tak pozeram na cenu tej farbenej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. jún 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt - mám 3 balenia po 250g a plus som kupila aj biele 1 kg a farby...lebo idem robiť 2 torty.. :sweat_smile: Koľko mi treba na klasicku gulatu jednoposchodovu tortičku asi?
11. jún 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 super video, len teda naco sa snazila vyvalkat ten valcek, ved to tam naplnim a aj tak potom zrezem, tak nemusim mat valcek tip-top , nie ? :wink:
11. jún 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 - no ja som dako neriešila cenu, hlavne aby sa to podarilo pre dcerku idem urobiť inak vždy objednávame ale chcela som jej niečo sama urobiť :slight_smile:
11. jún 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 ja na okruhlu tortu s priemerom 24 cm miniem na potah cca 600 g hmoty
11. jún 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 tak to ti vyjde na 2 priemerne velke torticky :wink:. To kilo bielej si brala aku potahovku?
11. jún 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 si poklad,dakujem :grinning: :grinning:
11. jún 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt - oki, čiže mi to vystači len na jednu a tak budem musiet z tej bielej hmoty brat...mám aj farby, prosím ako presne to mám nafarbiť? normálne pár kvapiek dáko zapracujem do tej hmoty a miesim v ruke a potom valkam?
11. jún 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. jún 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Holky tak náš čtvrtý narozeninový co jsme pekly s mamkama pro moje děti,opět macek, že se nes ve dvou lidech,malý dorty neumíme :grinning: :grinning: :grinning:
11. jún 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@dm1 - no to kilo je tato http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/biely-dekor-icing-1kg/
a to som brala, že keby bolo malo a hlavne na vytvorenie ozdôb a postavičiek na torty :slight_smile:
11. jún 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, mám dotaz - myslíte, že se k medovníku hodí čokoláda? Manžel miluje medovník, ale nesnáší marcipán a spol. a já bych to chtěla aspoň trochu ozdobit, třeba čokoládovou mašlí - ale pořád váhám, jestli se to hodí. Nebo nějakej tip na zdobení medovníku bez potahovky?
A nebo mě jěště láká zkusit marlenku, ono je to asi podobné, že jo?
11. jún 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 myslim, ze sa to robi ,preto aby tam nebolo vidiet poprelamovanu hmotu
niekde v strede v gulicke.....:confused:
11. jún 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 ja to robim tak, ze si najskor premiesim hmotu, aby zmekla, to je tak minutka, potom urobim gulicku, prstom do tej gulicky hlllboku jamku, do nej dam farbu a gulicku uzavriem, tzn, farba je kdesi v strede hmoty. a pomaly miesim, krutim, natahujem, a ono sa to zo stredu pomaly dostava do celej hmoty az napovrch.chvilku to sice trva, ale lepsi sposob som zatial nenasla:slight_smile:
11. jún 2012 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 boze napisala som to ako cinan :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....... , myslela som, aby niekde na retiazke nebola na povrchu gulicky vidiet poprelamovana hmota - trhlinka :confused: :confused:
11. jún 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 no to hej ale to naco tak presne valkala, ja si tiez valkam hadika, ale hocijakeho , natlacim ho tam a orezem :slight_smile:
11. jún 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 noo biely dekor icing je jedna z maksich hmot ak sa ti bude zle modelovat skus tam vmiesit praskovy cukor
11. jún 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt - no tak som aj myslela, že budem miesiť a miesiť :slight_smile: dakujem Ti za radu! Hádam niečo vyprodukujem :grinning: o 2 týždne ma to čaká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. jún 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - dakujem za tip!! :wink: a ked to valkate tak medzi foliou?či ako sa valkaju tieto hmoty najlepšie?
11. jún 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka1004 netreba tieto kupovane sa daju dobre valkat. ked tak trosku podsypat bud praskovym cukrom ale ja radsej solamyl davam.
11. jún 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mirka1004 drzim palce:slight_smile:
11. jún 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok