Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. jún 2012

Dělám růžičku, vlhko, kroutí se to. Počasí je na modelování na houby. 😝 Snad se bude dobře potahovat. Minule jsem dělala s čoko MMF a musela jsem nahoře kleštičkovat, praskalo to. Teď je vlhko, tak by nemuselo. Dělám skoro stejný dort jako před týdnem, jenom v jiné barvě. 😝

levandulka3
11. jún 2012

@mamina1978 ale aj ostatné dievčatá, prosím vás mám piecť tortu pre holubára ale nechcela by som toho 3D holuba ale niečo iné v tejto tematike, pomôžete mi s nejakým nápadom? Už vopred vám ďakujem 😉

alenv
11. jún 2012

@mamina1978 kam ty na to chodíš 😀

jakelina
11. jún 2012

@levandulka3 tak mu udělej holubník. 😀 😀 😀

mirko
11. jún 2012

baby kde zozeniem gelove farby na marcipan, hladala som po hypermarketoch a "ništ" 😠

alenv
11. jún 2012

@jakelina já dělala včéra a jak bylo vlhko mě se tak špatně dělalo 😖 😖 nic nedrželo

alenv
11. jún 2012

@mirko na netu..

jakelina
11. jún 2012

@alenv právě.
@mirko v e-shopech

aduskatt
11. jún 2012

@mirko v hypermarketoch nenajdes............☹eshop alebo obchody s cukrarskymi potrebami

mirko
11. jún 2012

@jakelina
@alenv dakujem, idem hladat 😉

levandulka3
11. jún 2012

@jakelina to ma tiež napadlo ale ako??? neviem ako to pripojiť k tomu stlpu, na ktorom to vlastne celé drží, mám strach, že mi to pri prevoze padne a pozabíja všetkých holubov 😝

sven
11. jún 2012

ahoj holky, můžu mít dotaz?
Zkoušela jsem potahovat dort klasický kulatý a to mi vcelku šlo. Pak mám doma formu čtvercovou (se zaoblenými rohy) - jak moc je to oproti kulaté složité? Jde to dobře? Chtěla bych to zkusit, ale bojím se, abych to nezkazila.

jakelina
11. jún 2012

@levandulka3 jedině jenom tu horní budku bez toho sloupku a na ty bidýlka dát holoubky. 😉

aduskatt
11. jún 2012

@sven nie je to velky rozdiel, skus zarovnat najskor rohy, potom boky.-) je aj na nete dost videi, kde to uvidis🙂 ja som potiahla stvorcovu hned na prvy sup, ale predtym som pozrela niekolko videi

jakelina
11. jún 2012

@sven mně jde hranatý líp než kruh. Uhladím si čtyři rohy a pak už jenom upravím ty strany mezi rohy a jde to fakt krásně.

levandulka3
11. jún 2012

@sven neboj sa nie je to zložité len si najskôr uhlad všetky 4 rohy a nakoniec zvyšok, veľa šťastia 😉

florentina
11. jún 2012

@levandulka3 buď jedině bez té nohy a nebo nějakého šikovného truhláře, co by udělal konstrukci - tyč se stojanem a na ní desku a na ní dát dort jako holubník. a konstrukci obalit ....

sven
11. jún 2012

jů, děkuju holky, jste moc hodné, taková blesková odpověď! Já právě na netu viděla videa jen s potahováním kulatých tvarů.
Pokud to dobře dopadne, tak pak sem s dovolením hodím svůj výtvor po neděli 🙂

jakelina
11. jún 2012

@sven budeme se těšit.

aduskatt
11. jún 2012

@sven urcite dopadne dobre, tesime sa na fotecku🙂

mamina1978
11. jún 2012

@alenv no na internet.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
11. jún 2012

@eliska22 a nebude to jedlý papier - myslím motýle ?????

levandulka3
11. jún 2012

@florentina noooo šikovného mám manžela skúsim mu to zadať ako úlohu 😅

anibas
11. jún 2012

@jakelina teraz som našla futbalovú tortu : no tak to určite len materiál stál do 500 Kč 😨 😨 😨 😨 a sýnator veľký fešák 😉 😉 😉

anibas
11. jún 2012

@dm1 nádherné tortičky a ako si robila jazierko ?? roztopila gummi bears ??? 😅 😅

jakelina
11. jún 2012

@anibas já to taky tak odhaduju.

Holky chválíte mi syna, ani mi nikdy nepřišlo, že je nějaký fešák, ale když to říkáte. 😀 😀 😀 Já se s ním jenom rozčiluju, protože je to strašný bordelář 😀 😀 😀 😀

reruna
11. jún 2012

@jakelina tak tu fotbalovou dortu taky nechápu, asi dělala jen za materiál, možná to byla matka nějakého fotbalisty...ale jestli tak peče normálně, tak to si moc nevydělá a ostatním kazí cenu 😲

reruna
11. jún 2012

@dajna11 já jsem dělala takový vinný soudek - normálně z kulatého korpusu

siska25
11. jún 2012

Ahojte, ja som síce v pečení len začiatočník, ale chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Kedysi tu niektorá z Vás dávala takú tortu v tvare kytice, bola to vlastne okrúhla torta, na bokoch boli akoby zelené stonky a navrchu rôzne kvety. Vtedy som si ju zabudla uložiť a teraz ju neviem nikde nájsť ani vygoogliť. Nemala by ju náhodou niektorá z Vás uloženú a nedala by ju prosím sem pre moju inšpiráciu. Ďakujem.