Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mailli
11. jún 2012

@siska25 jasně, tady je 😉 teda, jestli myslíš tuhle... 😀

siska25
11. jún 2012

@mailli ďakujem, to je presne ten štýl, čo som potrebovala.

mailli
11. jún 2012

@siska25 rádo se stalo 🙂

lucka_o
11. jún 2012

@vlada111
@mizulienka
@pristela babyyyyyyyyy idem robit tuto tortu, ale este nikdy som nerobila stencil...nemusia mat ten vzor, ale, chcu aby nebola len hladka, myslite ze to je robene maslom? a cukrom? aky pomer? a ttreba nejako potierat tortu? predtym? alebo kde najdem nieco blizsie o tom? dakujem VAM!!!!!!

nikuska265
11. jún 2012

Ahojte! baby, ja som zatiaľ úplný amatér v robení tort,ale chcela by som manželovi urobiť k narodkám tortu (neskor pre malú 😀 ),nejakú s futbalovým motívom. dnes som skúšala MMF hmotu,to sa mi ako tak podarilo. ale strašne sa mi páči táto http://www.akosatorobi.sk/video/1957/torta-ako-... neviete mi prosím poradiť z čoho je to robené? alebo nemáte nejaký tip a radu pre začiatočníka,prosím? vopred veľmi ďakujem za rady a odpovede.

jakelina
11. jún 2012

@nikuska265 já jsem to teda ještě nidky neviděla, ale mohla by to být královká glazura obarvená barvami.

jakelina
11. jún 2012

@lucka_o to jsem sama zvědavá, co ti holky odpoví, já bych to taky chtěla umět. Já nechápu, jak to dělají na víc místech, aby si to předešlé už hotové nerozmazali. 😲 😲 😲 ???

lamps
11. jún 2012

@jakelina ruža je nádherná 😅

levandulka3
11. jún 2012

@mamina1978 ďakujem 😉

bambula1307
11. jún 2012

@lucka_o podla mna je to striekane sacikom na tenko..mozes kludne aj maslovym kremom..len si to dopredu naznac sparatkom ..vyskrabkat ci vybodkovat a potom uz, len zdobit. Ked sa nepodari..nevadi ..zotries a ides znova 🙂

aduskatt
11. jún 2012

@nikuska265 ja mam pocit, ze su to bielka s cukrom a prifarbene..........

bambula1307
11. jún 2012

@nikuska265 podla mna je to robene varenym snehom..slahanym nad parou. Vyzera to dobre 🙂 a tie branky.asi spagety namocene v tom snehu 🙂

dm1
11. jún 2012

@lucka_o ja by som to robila bielkovou polevou alebo kralovskou glazurou

dm1
11. jún 2012

@jakelina ono to rychlo schne takze si urobis najskor obrysy a potom zbytok a nic si nerozmazes. ako na pernicku postupne

nikuska265
11. jún 2012

@aduskatt
@bambula1307 a nebáli by ste sa potom jesť len také bielka? myslím kvôli salmonele a podobne...

aduskatt
11. jún 2012

@nikuska265 tak to mas asi tak, ci sa nebojis jest zdobene medovniky🙂ak sa bojis, nepapaj, daj dole a schrumaj len vnutro torty🙂

jakelina
11. jún 2012

@dm1 aha, já jsem nechápala, jak to tam na ten dort tu šablonu přidržujete, já ji teda nemám a nevím jak to přesně vypadá, ale na tom boku to musí jít špatně ne??? Já bych potřebovala, ať to přiložím na to místo kam to potřebuju a mám obě ruce volné a ono to tam asi samo nedrží ne???
Asi se ptám jak vůl, promiň.

dm1
11. jún 2012

@nikuska265 ak sa bojis bielok tak skus kralovsku glazuru to je na baze rastlinnych bielok prasok zaraba sa s vodou

lucinka
11. jún 2012

babule, ktorá ste robili tortu na birmovku pre chlapca hoďte mi prosím nejakú inšpiráciu... ďakujeeeem... 🙂

dm1
11. jún 2012

@jakelina jaaj myslis stencils? no ono je najlepsie ked je torta trosku orosena a zehlickou to tam trosku prejdes sa mierne drzi. Vtedy necakas ale nanesies a hned dole. Potom ak chces nadpajat tak musis nechat ztuhnut a zase prilozit sablonu. to predtym som myslela na to nanasanie vzorov s bielkovou polevou

jakelina
11. jún 2012

@dm1 aha, tak třeba se odhodlám a koupím si to. Mně se nejvíc líbí takové ty jemné dorty, kde je to ton v tónu, na bílém podkladu takový jemný smetanový vzor. Nebo na těch svatebních to vypadá krásně. Děkuju za odpověď. 😉

mizulienka
11. jún 2012

@lucka_o torta je krasna, tiez si nemyslim, ze je to stencil, skor ako @dm1 vravi, je to bielkova poleva alebo kralovska glazura...mozes aj kombinaciu bielkovej a hmoty, tie stonky a tensie casti polevou a zbytok hmotou...

bambula1307
11. jún 2012

@nikuska265 urcite by som sa nebala, ved to mas vareny sneh..aj samrolky a snehovy spic tak robia 🙂..a jaky je maskrtny 🙂. Ale v pohode by sa to dalo aj kremom..az na tie branky..ale tie si mozes usulat z MMF 😎

aduskatt
11. jún 2012

@lucinka ja som robila neutralnu na birmovku, ak chces dam obrazok, mozes so prisposobit

mirka1004
11. jún 2012

@dm1
@aduskatt - ďakujem kočky ak by som náhodou niečo nevedela môžem ešte prísť s dákou otravnou otázkou? 😅 😅

janulkamartinko
11. jún 2012

Ahojte babulky sikovne,tak aj ja pridam svoje vytvory a to cudo ma byt akoze postavička máši,no neviem :(

aduskatt
11. jún 2012

@mirka1004 jasneeeeeeeeeeeee🙂

mamina1978
11. jún 2012

@janulkamartinko Ze ake cudo- postavicka , ved je celkom jasne rozoznat, ze je to Masa 😵 😵 😵 😵 😵 krasne sa ti podarila 😉 🙂 🙂

aduskatt
11. jún 2012

babyyy, PDT special na ozdoby, moze byt?.