Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. jún 2012

@dm1 děkuju, švagrová mě prosila o dort včera večer, tak jsem nevěděla co honem vymyslet. Navíc se mi to štrašně špatně potahovalo, jak je vysoká a potah se mi natahoval jak žvýkačka. Nestihla bych udělat MMF, tak jsem obarvila PDT. 😝

janula.h
11. jún 2012

@jakelina aj mne takú upečieš keď Ti cinknem že som o 2 hoďky u Teba? 😝

dm1
11. jún 2012

@pristela nemas nejaky typ na taky kreativny shop ty predsta toho viac poznas a vyuzivas. chcela by som kde je najvacsi vyber nech objednam naraz

dm1
11. jún 2012

@pristela ja smejdim dlho uz aj tieto peciatky ze ci byto slo razitkovat na hmotu su krasne nemas s tym skusenosti ci by to slo? http://www.repromakreativ.sk/17163/silikonove-p...

jakelina
11. jún 2012

@janula.h upeču 😀 😀 😀

pristela
11. jún 2012

@dm1 jooj , keby si ja pamatam odkial ich mam ja , ale velky vyber tam nemali, no i tak je torzdiel dat 2-3€ a 10€ 😝 tusin to bol e shop - animas 😕 a tie silikonove peciatky su super, no na tortu neviem , ale mozem skusit na kusok hmoty , ja mam taku silikonovu vyrobenú na svoje meno a je tam aj kus takeho husteho ornamentu tak skusim a dam vediet 😉 ale malo by to íst

pristela
11. jún 2012

@jakelina zlato neviem , som u vas dosť ale az tolko ne 😀 😀 daj si do vyhladavaca stencil sablony e shop alebo len sablony

jakelina
11. jún 2012

@pristela ty nevíš všechno 😀 😀 😀????????????????

pristela
11. jún 2012

@jakelina neviem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ odhalila si ma ☹ ☹ ☹ ☹

dm1
11. jún 2012

@pristela diky budem rada ked skusis som aj myslela ze ked tak len na vrch boky predsa len niesu take rovne ale aspon cosi

mamina1978
11. jún 2012

@aduskat a @jakelina baby vy mate snad telepatiu, ci co 😕 😕 😕 😕 😕 ............ prave som tam na dvojke zacala davat postupy a neskor , ze vam to sdelim tu na jednotke a vy uz ste ako supy.... 😀 😀 😀 😀 😀 vsetko najdete 😉 😀 😀 😀
................ joj ,ale zlateeee ste 😉

aduskatt
11. jún 2012

@mamina1978 ja mam pusteneho kona a zrovna pozeram, ze tam nieco pribudlo🙂).este keby tam nejakym zazrakom pribudol postup na toho psiska, co je v mickeymousovi, by som ruky, nohy bozkavala🙂.aj ty si zlata moja.a tak vidis, Peeetrzka ma spolocnu krf🙂

mamina1978
11. jún 2012

@aduskatt to myslis toho zlteho , toho mam....... 😉 😉 🙂

mima595
11. jún 2012

ahoje, chcem vas poprosit o rady ..tie, co ste robili kosik s hubami:
1. ktory vyplet je lahsi?? ten co sa najprv okolo torty da ten vyplet vodorovny a potom sa vypleta horizontalne?? a poom sa to len naklopi na tortu
alebo ten, co sa najprv da zvisly vyplet a vodorovny sa už len dolepuje striadavo??

a huby..to je moj zabijak, lebo postup som nenasla..keby ste ho niektora mali,bola by som vdacna..ide o to, ci ste vrch dubakov len farbili, alebo ste savali druhy potah?,
a ako sa robi "hlina" pri korenoch??
diky

jakelina
11. jún 2012

@mima595 ty už jsi se jednou ptala, já jem to nedělala tak nevím, neporadím. 😒

dm1
11. jún 2012

@mima595 ten druhy vyplet je lahky nemusis sa ho bat fakt len je to narocne na cas ale to aj ten prvy a pri tom vypletani ti moze rychlo schnut hmota a bude ti to praskat . hento si robis po kuskoch arovno na tortu a ide to fakt lahko

dm1
11. jún 2012

@mima595 kamoska robila hriby z hmoty kokosovy kmen co sa tie meloniky robia lebo hmota im nechuti tak nech to zbytocne vela nie je iba hmota

aduskatt
11. jún 2012

@mamina1978 ano ano ano, toho zlteeeeho🙂)musim dat na tortu mysulky a toho hafika🙂

pristela
11. jún 2012

@dm1 tak odskušané, a tak ma pri tej vyrobe napadlo, ze s razitkami to je take riziko, ako vidis na foto ten vrch, je tam moc farby 😝 alebo sa ti niekde neotlaci a nevypada to pak potom dobre , no a ked mas uz potiahnutu tortu a urobi sa ti to tam 😝 nebude to pekne , ale urcite to v pohode s tym ide , takze si kludne mozes objednat 😉

mima595
11. jún 2012

@jakelina - ja viem, že som sa pytala, ale ked som si vsimla, že už je to 5 stran dozadu, tak som to skopcila pre istotu este 😉

mima595
11. jún 2012

@dm1 - aky kokosovy kmen?? myslis kolac?? co sa vola kokosovy kmen??

jakelina
11. jún 2012

@mima595 já jsem to myslela, že chuďato čekáš a nikdo ti neodpověděl. Já pokud vím, tak se snažím poradit, ale teď fakt nevím.

dm1
11. jún 2012

@pristela jej dakujem si poklad. aj mna napadla ta farba ale zase na druhu stranu ani cez stencils to nemusi byt rovnomerne pri velkom vzore a obcas mi to na boku zajde pod sablonu tak to je asi za jedno. si ma teraz nalomila ze objednam. ma mm zabije teraz mi akurat prisli veci a platila som cez 20 eciek 😝

jakelina
11. jún 2012

@mima595 to je taková ta tyčinka, takový váleček hnědý.

vlada111
11. jún 2012

@lucka_o a je to stencils?

mima595
11. jún 2012

@jakelina - to sa da kupit v obchode?? Prepac, lebo fakt neviem, co to je☹((

jakelina
11. jún 2012

@mima595 ano dá, už já jako malá holka jsem to jedla. 😀 😀 😀

mima595
11. jún 2012

@jakelina - diky 😉 ...akože mam cas do piatku, prinajhorsom budem modelovat podla seba..je to len pre nas ..rodinna oslava, takže prinajhorsom dam susene hriby do kosika a bude 😉 😉

pristela
11. jún 2012

@dm1 neviem mne sa to s cerou paci viac , toto sa ti moze aj rozpiť ak tam budes mat malinke zrniecka cukru abo solamilu, ak si budes objednavat rozhodne si musis k nej objednat priesvitny blok !!!! to je taky trebars obdlznik na , kt. nalepis ten silik. ornament-peciatku

jakelina
11. jún 2012

@mima595 dá se to asi i udělat, mívají to i na poutích a v takových těch stáncích s perníky