Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. jún 2012

@mima595 nie nie to sa robi doma pockaj skusim link najst robia sa z toho tie meloniky farebne take kusove kolaciky tu je dalej v texte http://www.tortyodmamy.sk/zakusky/meloniky-z-ko...

dm1
11. jún 2012

@pristela dik za rady tak to asi necham zatial tak a objednam lne ten stencils 😵

dm1
11. jún 2012

baby uz som kupila v galanterke krajky a ked bude trosku casu zalejem to tym lukoprenom. dam vediet potom

mima595
11. jún 2012

@dm1 - diky, už som vygooglila..ale to by nebol zly napad...
a tu hlinu by osm mohla zafarbit kokos, nie?? 😕

florentina
11. jún 2012

@dm1 zrovna jsem se chtěla zeptat, jaký je rozdíl mezi bílkovou polevou a královskou glazurou, já myslela, že je to totéž. Takže ta glazura je vždy jen z kupovaného prášku?

baby a kdo je to ta Máša? Jako chápu, že nějaká postavička, ale vůbec to neznám....

jakelina
11. jún 2012

@mima595 nebo drobečky korpusu, nastoruhat perník a nebo obarvit drobečky piškotů kakaem

mima595
11. jún 2012

@florentina - masa a medved..super rozpravka...nieco ako novy pockaj zajac..nasi už na tom ficia 2 roky...." kasu davaj"!!!..to mame kazdu veceru

dm1
11. jún 2012

@mima595 takto sa to podarilo z toho kamoske dufam ze ti to otvori https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?.... hlinu mozes dat kokos, pripadne kakao, ciernu prachovku....

mima595
11. jún 2012

@mamina1978 - a na huby nahodou nemas nic?? 😔 🤐

dm1
11. jún 2012

@florentina ano ta je vzdy lne kupovana a zaraba sa

florentina
11. jún 2012

@dm1 skvělé, tak ty medvídky někdy vyzkouším, děkuji

mima595
11. jún 2012

@dm1 - mne sa to neda otvorit, no neva..

ste vsetky velmi zlate, diky.. 🙂

mamina1978
11. jún 2012

@mima595 a tu je par obrazkov na stranke o nieco nizsie s...kosik s hribami....
http://www.oblubenerecepty.sk/galeria-torty.html

dm1
11. jún 2012

@mima595 tu je ta foto je to od sisa.b 😉

mamina1978
11. jún 2012

@mima595 ale ved hrib nie je tazky vymodelovat. ...urobis zltu gulicku, vyvalkas hnedu hmotu, obalis nou zltu gulicku , rozrezes na poly a mas dve hlavky hribika...vyvalkas z bielej hmoty sulcek, na jednej strane tensi a tou tensou stranou ho prilepis na klobucik hribu..... hotovooooo. A raz mensie zlte gulky a raz väcsie a podla toho budes mat male i velke hribiky...... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

mamina1978
11. jún 2012

@mima595 a takto to potom vyzera ten hrib....kuk inspiracia z internetu........ 😉

mima595
11. jún 2012

@mamina1978 - dakujem, dakujem, dakujem..na mna treba takto polopatisticky.. ja som dobra v matematike, ale rucna tvorba a taka ta predstavivost u mna nula bodov

jakelina
11. jún 2012

@mima595 můžeš udělat i na té bílé ploše čárky, jak to mají třeba holubinky a budeš mít zase jiný druh hub 😀 😀 😀Myslím zespod těch kloboučku, mívají to bílé, ale nevím jak se to jmenuje.

reruna
11. jún 2012

@florentina bílkovou polevu si uděláš z bílků a cukru a Královská glazura je prášek, který jen ušleháš s vodou, dělá se s tím lépe, než s bílkovou polevou

mima595
11. jún 2012

@jakelina - hej, toto som už obkukala z inych obrazkov..este aj kuriatka mam v plane 😀 😀 😀

florentina
11. jún 2012

@reruna
@dm1
super, děkuji, tak já ji objednám a zkusím. Já totiž taky patřím k těm, co se bojí syrových vajec a tak jsem ani perníčky na vánoce nezdobila, neb jsem se bála.

moka
11. jún 2012

ahojte, dievčatá, prepáčte, že sa vám tu "votriem", ale chcela by som poprosiť o radu. Ja sa tortám venujem len amatérsky a pečiem iba v rámci rodiny, ale veľmi ma to baví. Doteraz som si marcipán (z marshmallow) vyrábala doma, ale chcela by som sa vás opýtať, akú poťahovaciu hmotu používate? Niečo nie veľmi drahé, väčšinou iba poťahujem, príp. robím ružičky, postavičky málokedy. Nerada by som kúpila niečo, čo nebude dobré, lebo to nie je najlacnejšie. Vopred ďakujem za rady 😉

jakelina
11. jún 2012

@moka dobrý je Smartflex a nebo i Pasta Dama Top.

mamina1978
11. jún 2012

@aduskatt uz ho tam mas , len mi to trochu dlhsie trvalo, lebo ma straaasne vela obrazkov 😝 😝

alenv
11. jún 2012

@lussy23 oni to nejsou uplně růže spíš takové motanice 🙂 nedalo to moc práce cca 2 hodky😀

reruna
11. jún 2012

@florentina mě se sní pracovala fakt skvěle, lépe jak s bílkovou polevou, měla jsem jen 100g balení na zkoušku a bylo toho dost

reruna
11. jún 2012

@moka dobrý je smartflex nebo levnější a dobrý je i formix

fodorka
11. jún 2012

ahojte zienky ja som mala na vikend iba jednu krtkovu len som ju zabudla odfotit tak mam foto az od oslavenkyne-od jeje maminy...ale apsom daco 🙂 ozaj ak mozte dajte mi sem nejake fotky o dva tyzden budem robit tortu okruhlu rozdeleneu na dve polky a tak protichopdne zdobene....dakujeeem.

mrka2
11. jún 2012

@reruna no ja som sa akurat vcera pytala na ten formix a nikto mi neodpovedal,tak som si myslela,ze s nim este nikto nerobil a dnes aha.. teba som objavila 🙂 takze idem sa teba opytat... myslis si,ze sa da s nim v pohode potahovat? ja nad nim tiez uvazujem,ze ho vyskusam,ale nie som si ista,ze ako sa chova,ci nie je prilis makky atd... a ci chuti,lebo napr. K2 mi teda vobec nechutil a ked to je nieco podobne,tak to nebudem asi chciet 😝

aduskatt
11. jún 2012

@mamina1978 no ani nestras🙂)) dikyyyy, idem kuknut