Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
12. jún 2012
@pristela ved si sama povedala, ze uz krabice..... neeeee.... :-p ............... 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
aduskatt
12. jún 2012
@mamina1978 moja, aLE TY SI INY PROVOKATER.......som zvedava aku lahodku najdes po tom cajniku :-p :-p :-p
zuul
12. jún 2012
@mariann2 dakujem pekne. to lesne ovocie je super, mam marhulky a visne zo stromu tak este pridam jahodky, taky mix.
pristela
12. jún 2012
@mamina1978 ale ak toto robili amíci , plnka tam isto nieje a pch to by sa zvládlo !!! Slováci su lepšíí ! 😃 😃 😃 pockaj vymyslím "sutaz" z takymito zadaniami a to este len uvidime :-N :-N a vyhra bude tanier potahovky aj s lyžicou :-p
zuul
12. jún 2012
dievcata pod potah davam vzdy rovnaku plnku teda 3dcl mlieka, 3 lyzice prask. cukru, 3lyzice hrubej muky, vychladnut miesat z maslom. ked treba tak pridat coko, ak je to k coko torte. a ked ku bielemu korpusu tak len smrnc vanilkov extraktu.
aky robievate vy podklad pod potah?
pristela
12. jún 2012
@zuul maslo vymiesané s trochou prask.cukru, kakaom, korpusom , vsetko vymiesat na uplne hladulinku masu a hotovo 😉
mamina1978
12. jún 2012
Ako spravne vystuzit poschodovu tortu ............................... 😉 🙂 🙂
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://cakefairytales.blogspot.de/2012/01/how-t...
aduskatt
12. jún 2012
@mamina1978 ani nehovor, idem vystuzovat vo stvrtok a uz teraz mam mraz po chrbte z toho.........
mizulienka
12. jún 2012
@weronnka18 citronovy krem, mnam, napises nam prosim recept?
k citronovemu kremu...hmm mne tam nejde ziadne ovocie, nebilo by sa kazde ovocie s takym kremom?
zuul
12. jún 2012
@pristela orezky korpusu? a ked nie su orezky?
aduskatt
12. jún 2012
@zuul miesto orezkov sa daju pouzit aj detske piskoty🙂)
zuul
12. jún 2012
@aduskatt d. tak dnes skusim taky krem. cmuky 😉
daniz
12. jún 2012
@mia114
@dm1 to so ja dávala recept ty máš recept na višňový krém?

Biela orechová plnka : na 100 g mletých orechov, ide 3/4 dcl horúceho mlieka - zaliať a nechať vychladnúť. Pridáš 100 g pr. cukru a 100 g masla.Všetko spolu miešaš do biela.
zani2877
12. jún 2012
@aduskatt díky Broňa 😃 😃 😃 Ale chcela by som úplne že presný postup. Som začiatočník 😃 😃 😃
vecernicci
12. jún 2012
@jakelina u nás to mají normálně v drogerii, tam co mají aroma a barvičky 😉
@aduskatt no právě proto jsem zkusila koupit tu tekutou, fakt tu nejlacinější z drogerky a za deset minut je suchá a pak se už nerozmaže 🙂
aduskatt
12. jún 2012
@vecernicci no tak skusim, ak u nas niekde taku najdem.zatial som objavila len zltu na vajicka😞 otrasny sortiment
aduskatt
12. jún 2012
@zani2877 aku velku formu mas?
mishulle
12. jún 2012
tak dneska půjdu pro syna do školky jak masovej vrah, barvila jsem hmotu chrismas red gelovkou a zapomněla jsem si vzít rukavice 😃
mishulle
12. jún 2012
holky nemáte návod na nějaké drobné bílé kvítky mezi růžičky na dort? něco jako nevěstin závoj, nebo prostě drobný bílý kvítečka
mamina1978
12. jún 2012
@pristela S takymto stojanom to hravo zvladnes ......... 😉 🙂 😃 😃 😃 😃 😃
dada2007
12. jún 2012
@larah ej veru.....nechala som sa ňou @lamps inšpirovať...... x-) x-) x-)
dada2007
12. jún 2012
@florentina noooooooo.............tu ma napadá......že by tú drevenú debničku s pilinami a flaškou? =-) x-) júúúúúúúj........dakujéééééééééém x-) x-) x-) x-)
dada2007
12. jún 2012
@janula.h dakujem aj tebe.......velkostne uvažujem, že to dám na cca4 kg....to bude stačiť......nejdú všetci :-p
zani2877
12. jún 2012
@aduskatt 26cm
jakelina
12. jún 2012
@weronnka18 možná bych dala zavařené mandarinky, ty se mi k citronovému krému hodí
mamina1978
12. jún 2012
@dada2007
a co nieco taketo elegantne...... 😉 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=Vldv6CunvD4&feat...
mamina1978
12. jún 2012
@mishulle kuk o stranku dozadu som prave davala video postup na drobne biele kvietky medzi ruze.... 😉 🙂
mamina1978
12. jún 2012
@mishulle ja som s nou farbila tie formulky a mala som ruky cistucke ...... 😉 x-) x-) x-) x-)
Ked si natries ruky stuzenym tukom 2- 3 minutky nez ides farbit, tak po farbeni zmyjes zostatok farby do poslednej skvrnky. A hmote ta troska tuku nevadi 😉 x-) x-) x-)
andrejecka
12. jún 2012
ja sa chcem pochváliť mojou prvou tortičkou, nieje taká pekná ako tie vaše, ale časom to snáď aj mne tak pojde
adrianai
12. jún 2012
@mamina1978 no zaujalo ma to "množstvo" krému vo vnútri =-) veď to sa musí "prášiť z huby" keď to človek je, nie? Ak robievate podobné torty, plníte ich normálne s krémom ako bežne alebo takto poskromne? :-N