• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mamina1978 tak to vim pro příště no :grinning: a za kvítky děkuju
12. jún 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 chcem sa opýtať... tuším si raz dávala takýto link http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2790&page=2
ale nechce mi to otvoriť :unamused: mal by tam byť postup na Mickeyho .... obrázky Minnie si dávala do druhej témy .... vedela by si mi hodiť aj Mickeyho? vopred díky :wink:
12. jún 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka @florentina asi takýto krém budem robiť - CITR. KRÉM: Citrónovú šťavu odmeriame v odmerkovom pohári a prilievame vodu, aby sme dosiahli 700 ml, do ktorých potom zamiešavame pudingové prášky s cukrom. Z tohto uvaríme hustý sirup, ktorý necháme vychladnúť. Zvlášť si vyšľaháme žĺtky s vidličkou a zamiešame ich do studeného sirupu, príp. ešte to celé aj prešľaháme. Nakoniec prišľaháme k vymiešaným zmäknutým maslám a krém necháme tuhnúť v chladničke zhruba 40-50 minút. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
no uvidíme, čo zoženiem k tomu aké ovocie alebo teda keď ma osvieti a vymyslím tú správnu kombináciu :slight_smile:
12. jún 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@andrejecka krásna tortička :slight_smile: aké cesto a krém si robila?
ja som robila prvú minulý víkend a nejako špeciálne som ju nezdobila a vyzerala takto
12. jún 2012 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@mizulienka @florentina ešte ingrediencie ku krému :wink:
KRÉM: šťava z 3 vytlačených citrónov + obyčajná voda = spolu 700 ml tekutiny, 2 vanilkové pudingové prášky, 3 žĺtky, 12 PL kryšt. cukru, 3 maslá po 125 g
12. jún 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 jen bohužel nemám pestíky ani drátky, ještě jsem s nima nedělala, ale nějak to vymyslim, nechci do tohohle dortu dávat nic nejedlýho, bude tam hodně starých lidí, a nechci každýmu zvlášť vysvětlovat co může snist a co ne, udělám si pestíky a stonky z marcoše, bude to piplačka, ale snad to půjde
12. jún 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca77 na tej stranke co ti nejde otvorit je presne tento isty ako tu na dortomanii.....

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&t=32425
12. jún 2012 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@weronnka18 znie to super, dakujem :wink: ja som raz roibla citronovy krem na sposob lemon curdu, v anglicku sa casto konzumuje a bola to mnamka, len ho neviem nikde najst.
12. jún 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 o akej teme dvojke to stale s aduskou rozpravate???? :confused: :confused:
je nieco co mi uniklo? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ak je to tajne, tak jasne,nemusis prezradzat :wink: :wink:
12. jún 2012 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maca77 nasla som este jedneho na tej ruskej ...hodim ti ho do dvojky..... :wink: :slight_smile:
12. jún 2012 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ešte by bol možno dobrý taký krém, ako sa robí do citrónových rezov, neviem či to poznáš http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30200 :sunglasses:
budeš robiť nejakú tortičku s citr.krémom? ja zbožňujem tie citr. rezy a keď ma tak chytila mánia na tortičky, tak som sa rozhodla spraviť jednu s citr.krémom a teraz na wcku :grinning: ma napadlo, či by nebolo dobré to skombinovať s nutelou - normálne že korpus, nato nutela, nato citr.krém nato zase korpus a trochu krému a poťah z marshmalow :slight_smile:
12. jún 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 aha dakujem, prvy krat o tom pocujem :wink:
12. jún 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
a kde kupujete také ozdôbky na tortu? chcela by som niečo na deň otcov :slight_smile:
12. jún 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle pestiky mozes urobit s cinskych cestovin....kuk do dvojky...... :wink: davala som postup :wink:
12. jún 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela
@dm1 babyyyy som to skusala....na 1.krat....ale budem este dalej, musim vychytat muchy....kus dost sa to lepilo, a potiahla som len misku, bo som celu noc pre to nespala:slight_smile:
12. jún 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@lucula73 nie nenasla, ale asi ci necham jeden korpus a obalim ho samostatne a to bude to veko
12. jún 2012 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a mna ted napadlo vsak tie stencil sablony samolepkove ked prestanu lepit tak to nevadi , bo vsak vy lepite tie cukrarenske na orosenu tortu ne? tak ked sa torta orosi prilepia sa na nu jasna vec aj tieto :wink:
@lucka_o no vidis, suúper !!!!
12. jún 2012 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@weronnka18 ake ozdobky mas na mysli?
12. jún 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a mne praveze tato samolepkova dost dodrbala povrch...sa olepovalo z torty, ale nedala som ju na velmi orosenu bo som uz nemohla vydrzat :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
hej, len musim sa viac snazit, ale uz viem ze tam dam toto:slight_smile: DAKUJEM VAM!!!!!
12. jún 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weronnka18 ja nutelu velmi nemam rada, takze pre mna to nie je velmi lakave, ale nemusi to byt zle :wink:
teraz som na mimibazare nasla ten citronovy krem
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23263

a nadabila som tam aj na dezert tvarohovy s lemon curdom davali tam ananas a brusnice, to moze byt podla mna oki....
inac aj tortu mozes urobit tak, ze vrstvu nejakeho jemneho tvarohoveho kremu a na to ten lemon curd, korpus a znova tvaroh a lemon curd...
12. jún 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no nejaké jedlé - kvetinky alebo to si mám vyrobiť z tej poťahovej hmoty? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: alebo teda nejaké pomôcky - farby na zafarbenie hmoty atď
12. jún 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o luci vyzera to dobre, nie? :wink:
12. jún 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weronnka18 no kvetinky si vyrabame z hmoty:slight_smile: a farby v eshopoch alebo drogerii alebo v HM, ak zozenies jedle:slight_smile:
12. jún 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mňaaaam, až mi slinka vybehla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ten lemon curd vyzerá super :sunglasses:
nooo, aj tvaroh by sa k tomu hodil, ale zas aby to nebolo moc ťažké, preto som chcela nejaké ovocie, aby to nebolo také veľmi sýte... tak uvidím ešte, čo dám do tortičky :sunglasses:
12. jún 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt aha, tak pozriem niekde v meste, či nenájdem :slight_smile:
12. jún 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka hej hej, mne sa to velmi paci, ale tot est enie.....ale som rada ze som to susila...torticku robim az o meiac, tak mam cas:slight_smile: a DAkujem!
12. jún 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weronnka18 my všechno vyrábíme, nic nekupejeme hotové.
12. jún 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@weronnka18 tu napr. maju hotove ale radsej by som si spravila ako sa na ne pozeram :zipper_mouth: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/oblatkove-kvety/. tam najdes aj farby a vsetko ostatne potrebne na torty
12. jún 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 mas pravdu, tie vyrabane ruze vyzeraju prirodzenejsie:slight_smile:
12. jún 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok