Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
12. jún 2012

@mamina1978 tak to vim pro příště no 😀 a za kvítky děkuju

maca77
12. jún 2012

@mamina1978 chcem sa opýtať... tuším si raz dávala takýto link http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...
ale nechce mi to otvoriť 😒 mal by tam byť postup na Mickeyho .... obrázky Minnie si dávala do druhej témy .... vedela by si mi hodiť aj Mickeyho? vopred díky 😉

weronnka18
12. jún 2012

@mizulienka @florentina asi takýto krém budem robiť - CITR. KRÉM: Citrónovú šťavu odmeriame v odmerkovom pohári a prilievame vodu, aby sme dosiahli 700 ml, do ktorých potom zamiešavame pudingové prášky s cukrom. Z tohto uvaríme hustý sirup, ktorý necháme vychladnúť. Zvlášť si vyšľaháme žĺtky s vidličkou a zamiešame ich do studeného sirupu, príp. ešte to celé aj prešľaháme. Nakoniec prišľaháme k vymiešaným zmäknutým maslám a krém necháme tuhnúť v chladničke zhruba 40-50 minút. 😝 😎
no uvidíme, čo zoženiem k tomu aké ovocie alebo teda keď ma osvieti a vymyslím tú správnu kombináciu 🙂

weronnka18
12. jún 2012

@andrejecka krásna tortička 🙂 aké cesto a krém si robila?
ja som robila prvú minulý víkend a nejako špeciálne som ju nezdobila a vyzerala takto

weronnka18
12. jún 2012

@mizulienka @florentina ešte ingrediencie ku krému 😉
KRÉM: šťava z 3 vytlačených citrónov + obyčajná voda = spolu 700 ml tekutiny, 2 vanilkové pudingové prášky, 3 žĺtky, 12 PL kryšt. cukru, 3 maslá po 125 g

mishulle
12. jún 2012

@mamina1978 jen bohužel nemám pestíky ani drátky, ještě jsem s nima nedělala, ale nějak to vymyslim, nechci do tohohle dortu dávat nic nejedlýho, bude tam hodně starých lidí, a nechci každýmu zvlášť vysvětlovat co může snist a co ne, udělám si pestíky a stonky z marcoše, bude to piplačka, ale snad to půjde

mamina1978
12. jún 2012

@maca77 na tej stranke co ti nejde otvorit je presne tento isty ako tu na dortomanii.....

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...

mizulienka
12. jún 2012

@weronnka18 znie to super, dakujem 😉 ja som raz roibla citronovy krem na sposob lemon curdu, v anglicku sa casto konzumuje a bola to mnamka, len ho neviem nikde najst.

mizulienka
12. jún 2012

@mamina1978 o akej teme dvojke to stale s aduskou rozpravate???? 😕 😕
je nieco co mi uniklo? 😀 😀 😀 😀
ak je to tajne, tak jasne,nemusis prezradzat 😉 😉

mamina1978
12. jún 2012

@maca77 nasla som este jedneho na tej ruskej ...hodim ti ho do dvojky..... 😉 🙂

mamina1978
12. jún 2012
weronnka18
12. jún 2012

@mizulienka ešte by bol možno dobrý taký krém, ako sa robí do citrónových rezov, neviem či to poznáš http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30200 😎
budeš robiť nejakú tortičku s citr.krémom? ja zbožňujem tie citr. rezy a keď ma tak chytila mánia na tortičky, tak som sa rozhodla spraviť jednu s citr.krémom a teraz na wcku 😀 ma napadlo, či by nebolo dobré to skombinovať s nutelou - normálne že korpus, nato nutela, nato citr.krém nato zase korpus a trochu krému a poťah z marshmalow 🙂

mizulienka
12. jún 2012

@mamina1978 aha dakujem, prvy krat o tom pocujem 😉

weronnka18
12. jún 2012

a kde kupujete také ozdôbky na tortu? chcela by som niečo na deň otcov 🙂

mamina1978
12. jún 2012

@mishulle pestiky mozes urobit s cinskych cestovin....kuk do dvojky...... 😉 davala som postup 😉

lucka_o
12. jún 2012

@pristela
@dm1 babyyyy som to skusala....na 1.krat....ale budem este dalej, musim vychytat muchy....kus dost sa to lepilo, a potiahla som len misku, bo som celu noc pre to nespala🙂

miciatko
12. jún 2012

@lucula73 nie nenasla, ale asi ci necham jeden korpus a obalim ho samostatne a to bude to veko

pristela
12. jún 2012

holky a mna ted napadlo vsak tie stencil sablony samolepkove ked prestanu lepit tak to nevadi , bo vsak vy lepite tie cukrarenske na orosenu tortu ne? tak ked sa torta orosi prilepia sa na nu jasna vec aj tieto 😉
@lucka_o no vidis, suúper !!!!

aduskatt
12. jún 2012

@weronnka18 ake ozdobky mas na mysli?

lucka_o
12. jún 2012

@pristela a mne praveze tato samolepkova dost dodrbala povrch...sa olepovalo z torty, ale nedala som ju na velmi orosenu bo som uz nemohla vydrzat 🙂 😀 😀 😀
hej, len musim sa viac snazit, ale uz viem ze tam dam toto🙂 DAKUJEM VAM!!!!!

mizulienka
12. jún 2012

@weronnka18 ja nutelu velmi nemam rada, takze pre mna to nie je velmi lakave, ale nemusi to byt zle 😉
teraz som na mimibazare nasla ten citronovy krem
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23263

a nadabila som tam aj na dezert tvarohovy s lemon curdom davali tam ananas a brusnice, to moze byt podla mna oki....
inac aj tortu mozes urobit tak, ze vrstvu nejakeho jemneho tvarohoveho kremu a na to ten lemon curd, korpus a znova tvaroh a lemon curd...

weronnka18
12. jún 2012

@aduskatt no nejaké jedlé - kvetinky alebo to si mám vyrobiť z tej poťahovej hmoty? 😝 😎 alebo teda nejaké pomôcky - farby na zafarbenie hmoty atď

mizulienka
12. jún 2012

@lucka_o luci vyzera to dobre, nie? 😉

aduskatt
12. jún 2012

@weronnka18 no kvetinky si vyrabame z hmoty🙂 a farby v eshopoch alebo drogerii alebo v HM, ak zozenies jedle🙂

weronnka18
12. jún 2012

@mizulienka mňaaaam, až mi slinka vybehla 😝 😀 ten lemon curd vyzerá super 😎
nooo, aj tvaroh by sa k tomu hodil, ale zas aby to nebolo moc ťažké, preto som chcela nejaké ovocie, aby to nebolo také veľmi sýte... tak uvidím ešte, čo dám do tortičky 😎

weronnka18
12. jún 2012

@aduskatt aha, tak pozriem niekde v meste, či nenájdem 🙂

lucka_o
12. jún 2012

@mizulienka hej hej, mne sa to velmi paci, ale tot est enie.....ale som rada ze som to susila...torticku robim az o meiac, tak mam cas🙂 a DAkujem!

jakelina
12. jún 2012

@weronnka18 my všechno vyrábíme, nic nekupejeme hotové.

dm1
12. jún 2012

@weronnka18 tu napr. maju hotove ale radsej by som si spravila ako sa na ne pozeram 🤐 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/oblatkove.... tam najdes aj farby a vsetko ostatne potrebne na torty

aduskatt
12. jún 2012

@dm1 mas pravdu, tie vyrabane ruze vyzeraju prirodzenejsie🙂