• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

12. jún 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ahojte holky, prosím ktoré ste tu, potrebujem hned pomoc... idem robiť želatínu zo zlatého klasu... kolko treba dat kompot. stavy a kolko zlat. klasu?? :confused: alebo sa to dá aj z iného normálneho pudingu?
treba nechat zovriet a po vychladnutí vyliat na tortu? vdaka... :wink:
12. jún 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yokralovnayo take nerobievam tak neporadim :frowning2:
12. jún 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yokralovnayo ja som ho tiez nerobila, ale tu je jeden podobny tak tam namiesto vody das stavu z kompotu

http://www.burko.sk/recepty/marhulovy.htm
12. jún 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o mne to nerobi z hmotou nic, som sa tiez bala ze mi ju strhne, ja to lepism na suchy potah , nie oroseny, ale teraz som robila ten kvet :grinning: a teda leje ako z krhly ani vyžehliť sa nedala :angry: cela mokra, takze som lepila uz aj na orosenu a pohoda, nesmies tu nalepku lepit silou
12. jún 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yokralovnayo - Zelatina: Do stavy z kompotu (ja pouzivam dva) nalejeme tolko vody aby jej bolo 1liter. Cast dame do hrnceka varit (700 ml), pridame 4lyzice ml. cukru, malu lyzicku citr.stavy a varime. V casti (300 ml) rozmiesame 2 a pol balicka zlateho klasu, prilejeme do stavy v hrnceku, ked zacne vriet. Miesame do zhustnutia, kym nezacne vriet, ochladime.
12. jún 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 já jsem taky netušila, že je nějaká dvojka....a já si tak oddychla, že poslední dny stíhám číst diskuzi a ukládat si všechny recepty a návody....no tak zase nic, no :grinning:
12. jún 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak tu je ten kvet, je to len taka rychlovka, strasne som chcela skusit ako sa to potahuje :grinning:
12. jún 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
ahojte, cez víkend moja mamka oslavovala, tak som jej urobila dve torticky (prvýkrát som robila kvety a prvýkrát aj čokotransfer), chutili vyborne, podla vasich receptov, biela je čokokorpus s mascarpone plnkou s bielou čoko a malinami a hneda je orechovy korpus a parizska slahacka s bananmi a vrch je čoko mmf, tiež som s ním robila 1x a spokojnosť aj s chuťou aj s hmotou ako takou. Veľké dík baby! :wink:
12. jún 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
nadherna!!!! kde kupujes tie sablony? xixi tiez si nevydrzala ako ja? krasna je ta forma,super:slight_smile:
12. jún 2012 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja nevydrzala nevyskusat tu formu :grinning: stencil ma napadol ako najrychlejsie ozdobenie :stuck_out_tongue_closed_eyes: bo zdobit sa mi nechcelo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. jún 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 @peroli aj ostatné žienky, prosim vas o nejake inspiracie na syrove torty s myskami...dakujeeeem :slight_smile:
12. jún 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela este sa chcem spytat, mozu byt korpusy 28x24X20? ci to je malo? rozdiel 4cm? podla teba?dik
12. jún 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ten je nádherný, moc se mi takové jednoduché líbí. Jdu šňupat po těch lepících šablonách. :grinning: :grinning: :grinning: A máš to cukr s tukem a barvou ano???
12. jún 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ejha to mas malo 4cm , to mas rozdiel len 2cm na kazdej strane :confounded: aspon ja myslim , ze malo, mozno skusenejsie holky poradia, ja moc nemeriam, prilozim formy na seba a tak od oka :confused:
@jakelina áno klasika cera+cukor+farba , aj ja lubim jednoduché , ale pri tejto to bolo skor o nechcení sa zdobiť :P slo mi len o to ci sa to da potiahnt
12. jún 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucka_o rozdiel by mal byt cca 8 cm, aby to pekne vyzeralo:slight_smile:
12. jún 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a mas formy ci rafiky...ja mam okruhlu najväcsiu 28 a rozmyslam ci kupit formu ci rafik? :confounded:
12. jún 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt 20x28x36?
12. jún 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a je fakn, že ti to šlo tak hezky ozdobit i na těch obloučcích, tak jsi šikula. Čím se to natírá po té šabloně, nějakou speciální stěrkou??? Nebo stačí obyčejná???
12. jún 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja som mala obycajnu a podla mna treba nejaku dobru skor gumenu....ale to je moj nazor:slight_smile:
12. jún 2012 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o trebars:slight_smile:) ale to bude tazkeee tortisko:slight_smile:
12. jún 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o díky, proto se ptám, kdo má jakou zkušenost.
12. jún 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anda1980 dortíky jsou krásné, ten čoko máš nádherný. :wink:
12. jún 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt ved to, ze ci ...take budu chciet :slight_smile:
12. jún 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
@lucka_o ja pouzivam špecialnu stierku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: obyčajný príborový nožík :grinning: :grinning: :grinning:
12. jún 2012 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucka_o ved sa da aj mensie:slight_smile:) 18, 24, 32 trebars.aj ked teda medzi spodkom a stredom je len 6 cm, ale nebude to take tortisko:slight_smile:).a pre kolko ludi by to malo byt?
12. jún 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela k tebe by som chcela prist na školenie :slight_smile:
@aduskatt asi dam to mensie, to este neviem svadbu maju o mesiac, ale ja uz mama stressssssssssss :confounded:
12. jún 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčence chcem urobiť tortičku s parížskou šľahačkou, ale nechcem dať do nej žiadny džem. Skúšali ste to už niektorá? Nebude torta veľmi suchá? Tortu chcem urobiť tej mojej kamoške, o ktorej som tu písala, že sa jej narodil chlapček. A bojím sa jej dať tam džem, aby malý nemal bolenie bruška a aby si aj ona mohla z nej dopriať. Juuuuj tak sa na nich teším, budem mať ďalšieho malého milenca :grinning: :grinning: :grinning:
12. jún 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ještě jedna otázka, našla jsem nějaké šablony a na tom archu jich je třeba pět i víc, to si musím rozstříhat??? Jinak to z boku dortu nepřiložím, když je to na archu a nepůjde mi to k dortu přiložit celé, že ne???
Ty samolepící mají i krásné motýlky, ty se mi moc líbí.
12. jún 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps někdo po mně vyloženě chce dort bez marmelády a já ji třeba taky moc nemusím, suché to není. Pokapej trochu sirupem nebo cukerným rozvarem, to jí vadit nebude. :wink:
12. jún 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok