Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
13. jún 2012

@lokalistin krása, lilie je moc pěkná, nevím, co znamená česky ozrutna, ale to určitě není! je perfektní

mamina1978
13. jún 2012

@lokalistin ozrutna nie je a je velmi pekna...... 😵 😵 😵 😵 😵 ale trosku moc prekryva dekel. Ale nechaj ju tam,lebo nemas male kvietky , tak by ztam bolo zase malo kvetiniek...... Ale fakt krasna ta lalia.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
13. jún 2012

@ajka82 tak pockam do poobedia ked si rano KO 😀 😀 😀 😀 😀

ale nie robim si srandu.... 😉

lokalistin
13. jún 2012

@reruna ozrutna znamena moc velikanska

mamina1978
13. jún 2012

@janula.h vidis, mohla by som farebny krem na to farebny kokos omotat dookola foliou, zatlacit tym kokos trosku do vnutra a na to prilepit tenulinke pruzky bielej hmoty 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ten krem musi byt mooooc maslovy ,aby mi to neroztopilo potah, ze ? Prosim, kolko musi byt pomer masla v plnke?

lokalistin
13. jún 2012

dakujem vam tak ju tam necham a letim rychlo nieco uvarit a dalsiu torticku. som totalne KO makam 14 hodin a plus torty asi padnem dole hubou 😝

reruna
13. jún 2012

@aduskatt už jsi zkoušela ten krém? - karamelové salko zašlehat do té šlehačky převařené s bílou čoko? zní to zajímavě

reruna
13. jún 2012

@lokalistin aha, veliká - no aspoň vynikne! 😀

mamina1978
13. jún 2012

Dievcata, tu coko tortu z kokosom mi nemusite lajkovat...dala som ju len na ukazku ruzoveho zafarbeneho kokosu.... To je uz starsia a okrem toho nie som kamoska s cokoladou, tak vyzera hrozne 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
Ja sice coko milujem, ale na tortu ho neviem dat pekne 🙄 . No vtedy tu bola moja svagrina a oni potah neeeeee 🙄 🙄 🙄 🙄 tak to bola improvizacia.... 😉

reruna
13. jún 2012

@mamina1978 náhodou je pěkná 🙂

aduskatt
13. jún 2012

@reruna prave sa na tom pracuje🙂)))prevarena slahacka s cokoladou uz je🙂) vecer zaslahavam.teda predpokladam, ze ked som to teraz o 11ej prevarila, tak o osmej uz mozem slahat.co myslis?

aduskatt
13. jún 2012

@lokalistin nepadnes, neboj, my sme silne, vydrzime jak kone🙂

asfodelka
13. jún 2012

@mamina1978 ahoj neviem ci Ti uz radili o tom okraji torty nechce sa mi citat bo nemam vela casu ale napadlo ma ze moja mama kedysi robila kolace z kokosu a salka take rurky. mohla by si skusit ten okraj urobit ako ten kolac, ale potom by si ho rozvalkala a pri valkani by si povkladala tie sikme pasiky... co Ty na to?

mamina1978
13. jún 2012

@reruna Jej ty si zlata 😵 , ale ja som dost velky perfektcionista 😉 , u mna musi byt vsetko vyhladene a taketo kopcove bubliny v cokolade su pre mna hrozneeee 😠 😠 😠 tak som to skusila aspon trochu zakryt tym farebnym kokosom. No , aby tam nebolo uplne nic vidiet z tych bublin, tak by som musela tu celu tortu zakryt 1cm vrstvou 😀 😀 😀 😀 ...... Tak mozno niekedy sa odhodlam na cokotransfer , tam je to hladke z tej folie...... dufam, ze to nie je tak tazke 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
13. jún 2012

baby prosim vas akoby stepiekly takuto tortu?kytica normalne kruh a dotvarovat puncovinou?ci hned piect v miske?a stonka spravit roladu ci?

reruna
13. jún 2012

@aduskatt myslím, že jo, tak pak dej vědět, jaká byla chuť a jestli to bylo dost tuhé, ale myslím, že bude
@mamina1978 čokotransfer není těžký

mamina1978
13. jún 2012

@katulkaaaaaa Ja by som tu stonku robila v srncom chrbate... 😉 🙂

reruna
13. jún 2012

@katulkaaaaaa já bych to pekla v misce a stonek jako roládu

bambula1307
13. jún 2012

@mamina1978 ja som v ucebnici cuk vyroby nasla recept na tu hmotu, je to tenky piskot peceny..aj foto som sem dala..so strencils som to robila.

cesto...
100g muky hl
100g cukor pr.
1010g bielkov
100g masla,alebo ineho tuku,
vsetko spolu zmiesat,ale neslahat. Rozdelit na dve casti, jednu mensiu zafarbit...kakaom...farbou ..cim chces..
Natriet cez sablonu farebu cast na papier na pecenie. Dat stuhnut do chladnicky a potom navrch natriet , bielu cast. Dat piect na 180st.

No na tom linky pisu,ze sa tio da aj s piskotovym cestom..tak neviem neskusala som.

kakao podla potreby

aduskatt
13. jún 2012

@reruna tuhosti sa nebojim, to podla mna bude ako beton, xixi.som zvedava na tu chut🙂) to vies, ze sa pochvalim🙂

aduskatt
13. jún 2012

@bambula1307 ale to je ze pekneeeeeeee🙂))

janula.h
13. jún 2012

@mamina1978 no ja by som dala 1pl masla a cukor podľa chuti alebo daj nutelu 1 PL

miciatko
13. jún 2012

@katulkaaaaaa ja bych tiez piekla stonku v srnvom a vrch v miske

ferinka
13. jún 2012

Holky z čeho modelujete figurky a kytky,já na dorty kupuju K2,vždycky objednávám z timidekoru,ale na modelování nic moc 😒

bambula1307
13. jún 2012

@mishulle neposielaju na Sk? ja by som si aj kupila..aj som nasla na nejakom e/shope ale velmi drahe 😠

aduskatt
13. jún 2012

@ferinka ja zo smartflex flower

ferinka
13. jún 2012

@aduskatt děkuju 😉

aduskatt
13. jún 2012

@ferinka za malicko🙂

florentina
13. jún 2012

ki@lokalistin já bych jí tam nechala a i když se ta krabice rozchází, tak je moc krásná, taková jemná, se mi moc líbí

aduskatt
13. jún 2012

no baby tak ja fakt nechapem.vcera som robila bohusov nastavovany a nevyliezol, mam korpus 3 cm.....dnes robim znova, presne z tych istych surovin a kerpus mi dobre ze nezdrha z formy..asi bola vcera nejaka divna konstelacia hviezd alebo kieho dasa