Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
1. jún 2009

idem ti pozriet do albumu.....z tych vexta si to ani neviem predstavit, ved tie su take tuhsie 😕

cessy
1. jún 2009

uz som pozrela, tak vyskusam, dakujem 😉 😵

mimikyky
1. jún 2009

ja som to riskla, a robilo sa mi z nich super 😉

držím palčeky 🙂 ale Ty to zvládneš 😉

cessy
1. jún 2009

dakujem za podporu.... 😉
v july budem robit tortu pre krsniatko,tak zistujem co a ako 😕

aja7
2. jún 2009

ahojte 🙂

cessy...rohy potiahnes lahko...zacinas najskor potahovat rohy, hmotu akoby "natahujes" a pomaly uhladzas...ak ju mas dobre urobenu, pojde ti to... 😉 az potom uhladzas strany 😉

retaux
2. jún 2009

Baby, čo je to K2? A z čoho sa to robí? Ďakujem za odpovede 😉

aja7
2. jún 2009

K2 je hotova potahovacia, modelovacia hmota, objednava sa uz hotova 😉

retaux
2. jún 2009

Aha, ďakujem. Ja idem teraz robiť prvýkrát marcipán a trochu sa toho bojím. Mám recept, že sa to robí z Cery, sušeného mlieka a mandľovej arómy. Aj vy taký robíte? Ja som zatiaľ robila len tú hmotu z marshmallow.

mimikyky
2. jún 2009

retaux, ja som robila len z cucu zatiaľ 😉

aja7
2. jún 2009

aj ja som robila len z MMF 😉

jasumat
2. jún 2009

Ja robievam iba z K2 a robí sa z nej super. Kupujem ju vo Zvolene vo veľkosklade pre cukrárov- ale predávajú to aj v malom množstve- aj jeden balík cca 1kg.

cessy
2. jún 2009

ahoj aja7, ty si sa tu teda riadne dlho neukazala.....uz som ti aj do albumu nakukla, krasne torticky tam opat mas.....a ta posledna bola k akej prilezitosti, vsetky su krasne... 😅 😉 😵 😵

dakujem za radu, to ma teda nenapadlo, ze najprv rohy a potom ostatne.....dakujem moc, potah robim z MMW, dufam ze sa podari 😵

cessy
2. jún 2009

aj ja mam kupenu K2, ale to pre pripad ze by sa hmota z MMW nepodarila, alebo z nej budem robit zdobenie torty 😉

lenka.pav
2. jún 2009

ahojte dievcata, musim sa vam priznat. smirovala som tu asi tyzden a celu temu som precitala a potom som sa odvazila urobit moju prvu potahovanu tortu. pridala som ju do albumu - lucas, tak sa na to rychlo kuknite, kym mi to admini nezmazu 😀 😀 😀 . mate na nej zasluhu aj vy 😉 . som az prekvapena, ze ta hmota z marschmalow bola uplne v pohode jednak na spracovanie a aj na potahovanie a aj chutila. este raz - dakujem!

cessy
2. jún 2009

ahoj lenka
no krasna je ta torta, super. 🙂 🙂 😉 ku akej prilezitosti si ju robila??urcite bola dobrucka. korpus si aky robila a napln??

gabkazabka
2. jún 2009

Ahojte,no teda baby,pozerala som vase albumy,krasne su tie torty. 😲
Prosim vas,vysvetlite mi niekto co je to ta K2 a ta hmota z marshmalows sa ako robi?O tyzden nas caka oslava prvych narodenin a rada by som upiekla nejaku tortu a pekne ju ozdobila.Prosim Vas o radu
Dakujem

gabkazabka
2. jún 2009

Aha,teraz som si precitala,co je to ta K2.A to sa potom len rozvalka na hotovu tortu?A prifarbuje sa to?A ta hmota z marshmalows?To sa kupuje alebo vyraba z tych cukrikov? 😝

gabkazabka
2. jún 2009

A MMW je co? 😲

ukana
2. jún 2009

gabkazabka, ta hmota z cukrikov sa vyraba a dofarbuje sa potravinarskymi farbami, dostat ich v drogerii, su bud praskove alebo gelove ( tie maju napr. v LIDLi)........K2 sa tiez takto prifarbuje tymito faarbami

tu uje navod na hmotu z cukrikov
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274

alebo tu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14702

ukana
2. jún 2009

skus si ju najprv spravit len tak cvicne, ja som si ju dokonca par dni predtym pripravila, nafarbila, dala len do sacku, a v pohode, trochu som ju len nahriala 10sek. v mikrovlnke a slo s nou v pohode robit 😉

gabkazabka
2. jún 2009

Ukana,dakujem krasne,snad sa do toho pustim 😉

cessy
2. jún 2009

gabkazabka neboj sa toho...super sa z toho robi, urcite sa ti to podari...len treba vyskusať 😉

lenka.pav
2. jún 2009

cessy, tortu som chcela len vyskusat, ale ked som ju teda urobila, tak som ju akoze dala manzelovi ku dnu otcov 😀 😀 😀 . piskotu som urobila normalne z5 vajec, 5 lyzic cukru a 5 lyzic muky a plnku ako parizsky krem bez kakaa - 5 vajec uslahanych nad parou s cukrom a potom pomaly vmiesanych do masla. je to moj najoblubenejsi krem (teda ten s kakaom a potom tento bez kakaa) 😉

aja7
3. jún 2009

ahojte 🙂

cessy, vdaka za pochvalu, nestiham velmi sem chodit, peciem uz pre zakaznikov, tak mam co robit 🙂

naozaj, najprv potiahni rohy, ta hmota je pruzna, potom tie ostatne strany krasne zahladis, drzim palce 😉 a ta horolezecka bola na zelanie pre horolezca 😉

julinka25
3. jún 2009

Ahojte kocky,

nevedeli by ste mi prosim poradit, kde sby som nasla recept na kakaove cesto a do toho sa hadzu kokosove gulky.pamätam sa,ze raz sme doma pieklo taky zakusok a bol vyborny, len sa nepamätam aky mal nazov.teraz by som chcela vyskusat urobit taky podobny tortovy korpus, aby v nom boli tie kokosove gulky.Chcem upiect teraz na sobotu pre svokra tortu a on ma rad kokosove veci.
Dakujem krasne 🙂

julinka25
3. jún 2009

Ukana dakujem velmi pekne, super receptik, ten prvy vyskusam, tam su tie kokosove gulky, neskôr pridam aj fotecku ako to vyzeralo ak sa mi podari ovsem 😀

cessy
5. jún 2009

halo 😕 , alionuska, kde si?? 😕 potrebujem poradit 😨

basado
6. jún 2009

veru alionuska aj ja potrebujem poradit 😨 😵

alionuska
6. jún 2009

Ahojte kocky...mne sa stala taka vec...uplne sa mi vymazal cely notebook a bola som bez netu zas,lebo som to musela dat vsetko preinstalovat...takze uz som tu a pytajte sa...ja teraz prave dokoncujem dve torticky...jednu pre moju lasenku Alenku...zajtra ma 5 rockov! Nakoniec si to rozmyslela a nechce uz tulenov ale psika a macicku...a druhu robim na objednavku Hallo Kitty s hribikom...tak idem makat,lebo este aj obed varim medzitym... 😀