Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
13. jún 2012

@aduskatt mne sa vždy, keď som nechala v chladničke krátko sekol ☹ daj na hodinu do mrazničky a potom by to už malo ísť

aduskatt
13. jún 2012

@mariann2 len otazka teraz znie, co je to kratko🙂))skusim ten mrazak, ale to mi tam zmrzne za hodinu, sak uz teraz je to huste jak slak🙂))

mizulienka
13. jún 2012

baby nemate ulozene nejake inspriacie pre dievca k 17, ma ta byt viac zelenej, bude taka pasikavo, gulickovana, mozu byt aj srdieca, farebna s prevahou zelenej...

@dadka212 Dani a ostatne baby, myslite, ze do cokoladoveho kremu (ten od mobany, varena coko plnka) mozem tam pridat oriesky a na vrch este aj jahody??

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka oriesky do cokoplnky podla mna urcite ano🙂

ajka82
13. jún 2012

@lifinka myslim ze uz ti povedala danka, ze nezalezi od poctu vajec ale od mnozstva cesta... ja mam taky recept na coko korpus kde ide 8 vajec a je tak akurat na 20cm priemer a dalsi na 8 ktory je v pohode do obdlznika 25x35cm

mizulienka
13. jún 2012

@aduskatt oriesky to ano, ale ci tam mozu byt este aj jahody...mam klientku, ktora chce velku tortu do 3kg a do plnky aj oriesky aj jahody aj neviem este co...tak ci to tam pojde.

ajka82
13. jún 2012

@mizulienka noo coko s orechmi som robila, aj coko s jahodami som robila...ale spolu este nie, neviem ako si pasuju jahody s orechmi...aj ked na jahodove slahackove pohare ked som bola mala sypali aj cokoladu aj orechy-len to bolo malo, len ako ozdoba 🤐

bambula1307
13. jún 2012

@mishulle ja myslim,ze sa hodi k ruziam

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka tak to som este neskusala

mariann2
13. jún 2012

@aduskatt ja najradšej nechávam 12 hodín
@mizulienka ja som robila túto zelenú pásikovanú http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

mizulienka
13. jún 2012

@mariann2 dakujem, je krasna, jemna...ale oni chcu biely podklad a farebne pasiky, kolieska, srdiecka a podobne...tak len ci nema niekto inspiraciu na farby ktore idu k zelenej 😉

aduskatt
13. jún 2012

@mariann2 aj ja, ale na to teraz nemam cas.takze idem skusit teraz po 8 hodinach.dam vediet🙂))

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka k zelenej idu uzasne zlta a syta oranzova🙂

mamina1978
13. jún 2012

@mizulienka Ja mam taketo inspiracie u internetu ulozene.....😉

bambula1307
13. jún 2012

@vecernicci babulky tak ja mam vzdelanie ..ale nemam kde ...priestory a vstupne naklady..a tiez si netrufam, sama do toho ist. Moj manzel by chcel aby som podnikala..ale nadrela by som sa len ja 😒 ..on ako vedec, by mi asi len filozofoval do toho..do prdele. Aj tak padam na hubu s prapacenim ..varit, deti, zahrada..a este pecenie..som total zniceny clovek... 😖

mariann2
13. jún 2012

@mizulienka ale vidíš, k zelenej ide fialová aj ružová, ja mám tieto tri farby pokope veľmi rada, ešte pozri tu http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...
@aduskatt myslím, že 8 hodín je ok

mamina1978
13. jún 2012

@mizulienka mne sa najviac paci ta posledna....kombi biela s tyrkysovozelenou a cierna, pripadne sedo strieborna..... 😉 tak by tam ta zelena pekne vynikla 😉

pristela
13. jún 2012

@vlada111 @reruna no jo holky mne nevadi chut vody/teda vadi ale to je jedno 🙂/ ja ked vypijem vodu to je jedno aku ci balenu ci z vodovodu , ci z citronom, z matou , alebo sirupom je to uuplne jedno ako je ochutena, tak ma zacne skriabat hrdlo a uz 3x som tak skoncila na ATB 😠 ked som to povedala dr. zacala sa smiať 😠 😠 az nedavno som sa docitala ze to moze byt alergia na chlor ☹

mizulienka
13. jún 2012

@bambula1307 mam podobny pocit, ze som miestami totalne zniceny clovek 😢 ach jaaaj ale uz aj ja sa idem setrit ako moj muzik, ten sa veru nepretrhne 😠

vecernicci
13. jún 2012

@mizulienka tak ten můj zase nevydrží dlouho sedět nečinně, vždycky si nějakou práci najde, třeba dneska vysypal všechny šuplíky v obýváku a přebral je a zase naskládal zpátky 😀 😀 😀 😝

jakelina
13. jún 2012

@vecernicci nechej ho naklonovat. Můj manžel je taky pracovitý, teda doma moc neuklízí, já bych to ani nechtěla, asi bych po něm nic nenašla, ale pracuje z počítače i doma, tak neleží na gauči a vydělává. 😉

mamina1978
13. jún 2012

@vecernicci pozicias mi ho na vikend ? 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja si musim upratovat vsetko sama..... 😝 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. jún 2012

@reruna podavam hlasenie🙂) krem je hotovy a celkom fajn🙂budem ho pouzivat, ked budem robit bezmaslovy🙂

jakelina
13. jún 2012

@aduskatt dej nám přesný postup a množství, děkuju

aduskatt
13. jún 2012

@jakelina tri slahacky uvarit s jednou bielou cokoladou, vychladit....tri stuzovace, vyslahat a do toho zaslahat asi 4/5 karameloveho salka.ja som este teraz pre taku moju istotu do toho zamiesala 1/2 zelatinoveho stuzovaca

bambula1307
13. jún 2012

@mizulienka no ved to, ti chlapi..nevedia robit viac veci naraz. ja som teraz tak na tom,ze mam problem nieco v klude robit, furt sa nahanam a musela som prestat piect, aby som sa ako tak ukludnila...no este mam trochu depku 😒

vlada111
13. jún 2012

@mizulienka Luci skús mrk tuto možno ti niečo padne do oka https://www.google.sk/search?hl=sk&q=colorful+c...

reruna
13. jún 2012

@pristela ta filtrační konvice ti právě ten chlor odfiltruje, takže by ti to snad pomohlo, že bys mohla pít vodu z kohoutku

vlada111
13. jún 2012

@mizulienka teraz som si všimla aký máš malý rozdiel medzi deťmi, to musí byť makačka. A ešte koľko krásnych tort pečieš, obdivujem ťa. My budeme mať rozdiel skoro tri roky a aj toho sa bojím jak ďas ☹

vlada111
13. jún 2012

@vecernicci uf mne muž pomôže, ale toto je silné kafé na chlapa, že upratať šuflíky 🙂