Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
15. jún 2012

@zani2877 vystrihnes kazdu tu cast a vyrezavas skalpelom podla farieb.pismneka by sa uz dali aj cez sablonu zalezi aky velky chces znak. alebo jednoducha varianta - dat si urobit jedly obrazok 😅

zani2877
15. jún 2012

@dm1 to ma nenapadlo 😅 😅 😅 no asi idem spať 😝

eliska22
15. jún 2012

@alenv krásna tortička, ja idem robiť teraz 3 mininie na tortu, ako si robila ten ksichtík? podľa postupu torty od mamy, alebo nejako inak? som z toho v strese, mám toho veľa, tak by som to potrebovala nejako rýchlo, lebo keď som robila minnie naposledy, tak mi to dlho trvalo 😝 😝 😝

eliska22
15. jún 2012

@zani2877 tá aj ja robievam, je super 🙂

aduskatt
15. jún 2012

@eliska22 ja idem toez modelovat minnie, aj mickeyho aj Pluta..sa s tym asi vrece roztrhlo🙂.......

lokalistin
15. jún 2012

@florentina ti mackovia su uzasni vsetci si ma inspirovala
@pristela uz doma nebola chcela som dat listy ale zarobila som otrasnu zelenu tak som na to kaslala
@daducha wau ta ruza klobuk dolu
vsetkym dakujem za paci sa mi,ale som smutna sestra mi povedala,ze ta krabica sa nehodi pre 90 rocnu zenu,lebo je ruzova ☹
moja dnesna

eliska22
15. jún 2012

práve som si kukala počasie .......teploooooooo a ja zavretá v kuchyni celý týždeň 😖 😖 😖 to sa bude zase piecť 😝

79zuzana
15. jún 2012

@zani2877 ja som presne tento znak robila 🙂 vytlacila som si to na papier a podla toho vyrezavala z potahovky 🙂 drzim palce nech sa ti to podari 🙂 Alebo jednoduchsie je to dat si to vytlacit na jedly papier 🙂

janula.h
15. jún 2012

@lokalistin úprimne??? čo sa hodí pre 90 ročnú ženu???? nech Ti povie ;-.) taký vek mať tak tortu mám krikľavo zelenú s tyrkysovou 😉 a možno aj hambatú 😝krásna

79zuzana
15. jún 2012

@lokalistin absolutne si z toho nic nerob... ruzova sa hodi pre kazdy vek 😀 😀 😀 ja proste milujem ruzovu, a budem ju milovat aj ked budem mat 90 😀 😀 😀

eliska22
15. jún 2012

@lokalistin tiež si myslím, že nie je presne dané čo sa hodí a čo nie pre daný vek, tak hlavu hore 😉

janula.h
15. jún 2012

tu je moje č. 3 a baby ja mám dosť 😖 a ešte dokončiť želatínku a jedno ihrisko komplet pomooooooooc

eliska22
15. jún 2012

@janula.h uff máš čo robiť do rána 😝 ja budem takto kričať o týždeň 😅

zani2877
15. jún 2012

@79zuzana @79zuzana fú, ty kks - to je perfektné 🙂 🙂 🙂 a pracné 😒
Ja som rozmýšľala,že by som to žlté urobila z poťahovky a červené prestriekala sprejom 😕 či? to by bola asi blbosť. sprejom som ešte nerobila 😀 😀 😀 , ale skúsiť môžem na nejakom "šmiráku" 😵

Ináč baby, torty ako som už spomínala sú veľmi krásne 😉 Ja to tu musím takto vypisovať, lebo ako pro nemôžem like-ovať ☹

janula.h
15. jún 2012

@eliska22 Ty vieš človeka potešiť 😀

79zuzana
15. jún 2012

@zani2877 dakujem 🙂
No neviem si predstavit ako to prestriekas sprejom. Akoze si urobis taku sablonku ako stencils ? Lebo inak s tym sprejom, to nie je take jednoduche, ono tie ciastocky lietaju este aj 5 minut po dosprejovani 😀 😀 😀 Viem lebo sa mi leskne od perloveho spreju cela kuchynska linka 😀 😀 😀 Skus si to najprv tak bokom a uvidis... mozno to pojde, len si to asi neviem predstavit... ale ved ucime sa cely zivot 🙂

beruska.zuzanka
15. jún 2012

Ahojte žienky šikovnice, máte nejaké tipy na tortu ku dňu otcov? Už mám nejakú ideu, ale predsa sa rada nechám inšpirovať 🙂 ďakujem 😉

aduskatt
15. jún 2012

@79zuzana aj mne sa teraz vsetko leskne, aj ja, aj kuchyna🙂) som striekala vcera svadobku....seeeecko leskle, este aj susedkin pes, co prebehol kuchynou🙂

zani2877
15. jún 2012

@79zuzana no veď som len tak že skúsim na niečom nečistom, len skúsim a ak to bude zle, tak šmarím do koša a budem musieť pracne makať 😝 , alebo zmením klub na Hornú-dolnú 😀 😀 😀

aduskatt
15. jún 2012

@zani2877 podla mna to pojde sprayom tazko a pokryje ti aj to, co nechces🙂

maca77
15. jún 2012

@lokalistin nestíham teraz čítať dozadu akú si vybrala tortu na 90tku... ale ja som robila nedávno takúto ... tak možno ťa niečo inšpiruje 😉

maca77
15. jún 2012

ja ešte Mickeyho dokončujem 😒 oj a nadávam že sa furt dám prehovoriť 😖

zani2877
15. jún 2012

@aduskatt a ešte červeným 😀 😀 😀 no dobre, tak idem rozmýšľať ako to uľahčiť 🙄

aduskatt
15. jún 2012

@zani2877 a ved vytlacit z kompu, prilozit na hmotu a vyrezat sklapelom je hracka🙂 ja som tak vyrezavala znak transformers deceptikon a islo to rychlo

mariann2
15. jún 2012

@dm1 no to mi veľmi nepomože, keď je to v inokrajných eshopoch, ale aj tak ďakujem, keby ti ešte niečo napadlo, mysli na mňa prosííím

alenv
15. jún 2012

@eliska22 nedělala jsem podlě žádného postupu, ale podle tohoto obrázku 😉 http://www.flickr.com/photos/46298688@N08/69600... trvala max 30 mitut udělat.. asi to občas nafotím ty postupu.. nic jiného než postavičky už nedělám 🙄

eliska22
15. jún 2012

@alenv netoto ma, mne trvala 3 hodiny 😀 no síce to bolo pred rokom, ale som si užila pri nej 😝 😝 😝

eliska22
15. jún 2012

@maca77 nádhernááááááááá 😵 😵 😵

maca77
15. jún 2012

@alenv krásna Minnie ... mňa čaká budúci týždeň 😝 to aby som hneď zajtra začala s modelovaním, lebo ani netuším ako budem stíhať ešte aj svadobnú a krstinovú 😝 a hlavne či sa mi to všetko do chladničky zmestí 😀

aduskatt
15. jún 2012

@eliska22 nestras..to aby som zacala modelovat uz buduci tyzden, ked to chcem na jul..obe mysi a Pluta..........🙂ja predpokladam, ze jednu budem robit minimalne dve hodky