Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
16. jún 2012

Moja dnešná - prečo po mne chcú autá ☹ ☹ - tento raz pre slečnu (red velvet + pribináčik + ovocie) 4,5 kg

phoebe003
16. jún 2012

Ahojky, taky si dovolím přidat fotečku mého včerejšího výtvoru dceři k narozeninám a zeptám se. Jak potahujete ten marcipán? Já si to vždycky vyválím na folii, pak to přiložím na dort, folii sundám, ale nikdy se mi nepodaří aby to bylo úplně hladké. vždycky mi to někde přebývá a musím dělat "přelepy" ☹ Prosím písněte mi do zprávy jak se s tím poprat. Děkuji

mishulle
16. jún 2012

@phoebe003 vyválíš si hmotu o kus větší než dort, pomocí válečku přeneseš na dort a uhladíš nejdříve rukama a pak speciální žehličkou
http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/hladi...
tak to aspoň dělám já
dort před potahováním potřeš zbylým krémem nebo rozšlehaným mouč.cukrem s máslem a necháš ztuhnout, ideálně 24h v lednici, ale stačí i 3h a potom potahuješ

phoebe003
16. jún 2012

@mishulle Moc děkuju za tip... Jak tak na to koukám, tak se s tím musím jen víc poprat. Jinak to dělám stejně jako v tom videu, akorát, že vi vždycky někde kousek přebyde 😝

pristela
16. jún 2012

Tak odfotene, ci im vydrzala cestu v tomto teple este netusim , ale snad ano ☹ inak holky nic moc roba, dole úzke , vysoké a plnené šlahačkou, mala vyse 3kg este včul sa mi tu všetko trrrrase 😅 😅

79zuzana
16. jún 2012

dievcata... potrebujem pomoc, robila som kosicky, formicky som umyla, dala vysusit, ale niekto iniciativny ich este mokre poukladal na seba a dal do obalu. No a teraz sa mi na nich urobila hrdza kedze boli kovove... nemate dajaku fintu ako ich ocistit? muz mi povedal, ze to uz mozem akurat vyhodit a kupit nove... ved hej, len kde... tieto som kupila na sk a tu take nedostat 😢 ☹ ☹

anibas
16. jún 2012

@lamps to sú tortičky - radosť z takej objednávky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
16. jún 2012

@pristela a mladá pani : Kde Vám to teče ????????????? Dokonalá tortička 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

pristela
16. jún 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 este neteče , ale uplne dole sa mi urobil mini oblucik od plnky , šááák nevidíííš ? 😀 😀

@79zuzana mozno ocot samotny alebo ocot so solou, i ked pochybujem , to uz je naruseny kov to uz asi nepojde ☹

pristela
16. jún 2012

@levandulka3 to auticko je bombovéééééé 😵 😵 😵

79zuzana
16. jún 2012

@pristela hm, tak to skusim a ked nic tak ich vyhodim... dakujem aj tak za radu ☹

lussy23
16. jún 2012

@levandulka3 krásne je to auto. Prečo je tam napísané medved?
@pristela nádherná tortička
@phoebe003 veľmi peknučká tortička. Aby to bolo hladké, mala by byť torta zarovnaná krémo, potom ju potiahnúť. Treba si vyvaľkať kus marcipánu väčší než torta a preniesť na tortu a rukami a žehličkou povystierať.

levandulka3
16. jún 2012

@pristela ďakujem, ale ja nemám vzťah k týmto dopravným prostriedkom
@lussy23 medveď je prezývka oslávenkyne, pre ktorú je torta tak, si to želali 😕

daducha
16. jún 2012

Ahojte baby,

tak pridavam svoje posledne dve torticky pred mesacnou prestavkou v peceni 😢 .Aj sa tesim aj mi je luto,uz som tolko ludi odmietla, ze pri cisle 20 som prestala pocitat.
Zelam Vam krasny slnieckovy vikend, my sme zatvoreni doma, starsi ma anginu a mladsi virozu ☹ ,tak z nasho vikendoveho chatovania zislo 😒 .
Velmi velmi pekne dakujem za vsetky likes,dame stretko a ruzicku vsetkych kto bude chciet naucim 😉 .
A odteraz vas uz iba citam a pacitkujem a kedze sa urcite budem po veceroch nudit 😀 ,tak idem trenovat zdobenie royal icingom.Krati sa mi cas do mega svadobnej torty tak mam co robit kym sa to naucim 😝

lussy23
16. jún 2012

@hejdita krásnučká @79zuzana nádherné @maca77 krásnučká je @lokalistin krásna @janula.h krásne tortičky @lamps krásnučké tortičky @alenv úžasná tortička, krásne postavičky

zani2877
16. jún 2012

@79zuzana skús TORO. taký prášok či čo to je v kelímku. Ten vyčistí aj nemožné 😀 😀 😀 Lenže už to asi nebude ono 😒 . Ináč celú noc som rozmýšľala, že mi niečo nesedí na tej torte, ktorú si dávala s logom MUN - a dnes som na to prišla. Gerard nie je hráčom MUN 😀 😀 😀
@pristela neskutočnéééé 😉 😉 😉
@daducha tie sú krááásne 🙂

daducha
16. jún 2012

@dm1 Dani, chystam sa na jesen organizovat druhe kolo,tak ked budes chciet, môzes dobehnut.Spat môzes u nas aj najest ti dame 😀 .Neviem ci si budem môct vybrat, no chcela by som tulipan, pivonku,magnoliu, laliu alebo nieco podobne 😉

lussy23
16. jún 2012

@daducha krasnučké

phoebe003
16. jún 2012

@lussy23 Moc díky za pochvalu i za typ. Byla to moje první dvoupatrová práce. Myslím, že na začítečníka to není nejhorší 🙂
Jinak všechny tu máte nádherné výtvory. Smekám před Vámi, snad se taky jednou vypracuju 🙂

dadka212
16. jún 2012

ahojte tak tu sú moje...

lucinka
16. jún 2012

@daducha ja sa hlásim do kurzu na ružičky... aj do Košíc pôjdem 😀 @lamps nádherné 😵 ja stále tvrdím, že v jednoduchosti je krása... 🙂
a pridávam tú moju birmovnú na želanie viera-nádej-láska... 😉

lucinka
16. jún 2012

@dadka212 prosím ťa akú konkrétnu zelenú farbu používaš? je taká krásna jasná, svieža... 🙂

dadka212
16. jún 2012

@lucinka ja používam klasické odtiene, ale 😀 nedávam vela zelenej dám hlavne žltú a do nej trocha zelenej 😉 potom je tá farba taká krásna kriklavá 😉

daducha
16. jún 2012

@lucinka jasne dobehni 😀 ,ale to uz len ked ta ja naucim.Ten kurz co ak bude s Juliou,tak tam uz sme ruzu mali,teraz uz je to druhe kolo,uz musis vediet drôtikovat a mat tie zaklady z prveho.

ale ved by sme si mohli dat stretko tu baby z konika, niekde v strede Slovenska,mohlo by to byt super, kazda by kazdu nieco naucila,ze ake by sme potom boli frajerky 😀

pipka
16. jún 2012

@daducha tak to ked take konikovske stretko spravite , tak to ja by som sa tiez pridala 😎
len co naucim ja vas..vy profesionalky..tak to fakt netusim 😅 😀 😀

dm1
16. jún 2012

@lucinka aj gelovka bitter lemon je taka jasna zelena dokedy som ju nemala tak som to robila tak ako dadka ked som chcela jasnu zelenu

79zuzana
16. jún 2012

@zani2877 haha... Gerard bol chlapec pre ktoreho bola torta 🙂 dakujem za to TORO ale taky prasok u nas nezozeniem 😝 a uz su moje kovove formicky vyhodene na dvore 😅

dm1
16. jún 2012

@daducha dakujem za ponuku noclahu verru rada by som sla k julii na kurz ale kosice su brutalne daleko ☹ . Fakt jedine urobit nieco blizsie 🙂

vlada111
16. jún 2012

@dadka212 ty si sa asi zbesnila, a deti čo na to? 😉