Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1katuska73
16. jún 2012

tak tu su moje dnesne.

1katuska73
16. jún 2012
evvina
16. jún 2012

ahoj,
prosím o radu. Mám dělat dort s řekou a kánoistou. chtěla jsem udělat řeku z obarvené želatiny ale potahovku si dělám sama ze sušeného mléka a bojím se aby se mi ro nerozpustilo.Pporadíte mi někdo jak na takovou vodu? Moc děkuji.

martulle
16. jún 2012

katuska ty máš 😀 cukrářský kurz?to je velice pěkné,si šikovná

mizulienka
16. jún 2012

ahojte dievcata, neskutocne torty ste popridavali vsetky 😉
baby, ze aku mam objednavku, dvojposchodovu tortu, taku do 2 kg 🙄 promocna tematika, plnka, ktora je ovocna, ale je bez slahacky...mate prosim nejake tipy na tu plnku a nejake promocne ulozene, hacik je v tom, ze ma byt aj pre chalana aj babu, tak mozno nieco univerzalne...
nechcela som to zobrat, ale je to moja suseda, starsia pani, ktoru som uz minuly tyzden zamietla, ze mam toho vela 😕 nevedela som jej povedat nie 😕

daducha
16. jún 2012

@evvina s istotou ze sa ti potahovka nerozpusti je urobit to s Piping gelom,alebo Modecor gel.Len to nafarbis gelovkou a voda je hotova 😉 .Obe kupis v cukrarskych obchodikoch 🙂

daducha
16. jún 2012

@mizulienka tak ked bez slahacky, urob vanilkovu a s malinami je uzasna.U mojich zakaznikov dokonca predbehla mascarpone 😉 .Ked budes chciet, hodim recept 😉

daducha
16. jún 2012

@anibas s Juliou, s Juliou , planujem niekedy v oktobri.Isla by si ?3 baby uz mam,este potrebujem jednu 😉

vecernicci
16. jún 2012

@evvina já dělám taky z mléčňáku a vyřešila jsem to tak, že jsem obarvila na modro máslovo pudinkový krém 😉 mrkni

mrka2
16. jún 2012

@mizulienka kokos... poschodova do 2 kil 😲 tak to ti drzim palce 🙄
@daducha hod recept, aj nas ostatne potesis 🙂

miciatko
16. jún 2012

@mizulienka dvojposchodovu do 2 kg???

levandulka3
16. jún 2012

@evvina ja bežne robím vodu z ofarbenej želatiny a používam MMF a ešte sa mi ani raz netopila, teda nesmieš ju tam dávať horúcu ale tesne pred tuhnutím

aduskatt
16. jún 2012

@evvina ja pouzivam piping gel, zafarbim si podla potreby

petaskrdla
16. jún 2012

Tentokrát sice mimo téma, ale snad to nevadí 🙂 Přidávám charlottu, kterou jsem si dělala sobě k narozkám 😀

mizulienka
16. jún 2012

@daducha prosim Dadi hod recept 😉 dakujem vopred.
@mrka2 Maji, ja som to pani potom vysvetlila, ze ako to vlastne je...ze tak okolo tych 4-5kg minimalne bude...co myslite, aky rozmer by som mala mat, aby som sa zmestila do tych 4-4,5kg
keby som dala spodok 23 a vrch nejakych 10? boze to ako bude vyzerat????
jedine teraz ma napada, ze spodok klasika okruhly a vrch urobim tu promocnu ciapku, ta ciapka bude klasika dalsie poschodie...

1katuska73
16. jún 2012

@martulle dakujen nemam,to som sa naucila tu od skovnic na MK.

aduskatt
16. jún 2012

@petaskrdla a sak to je k teme🙂

aduskatt
16. jún 2012

@mizulienka a to si predstav, ako bude vyzerat trojposchodovka do 5 kg 😠

janula.h
16. jún 2012

@mizulienka no moja tak to Ti jasne poviem daj jej korpus 1 na poly a do toho iba ovocie 😉 a do druhej detto 🙂 😉

janula.h
16. jún 2012

@bianca ale nebuz taká vyber a davaj het poťahuj!!! 😝 veď tá moja margaterková poschodová je celá šľahačkovojogurtrová

janula.h
16. jún 2012

@mima1311 moja rprepáč že až teraz alen najprv ovocie na to želatínu a potom po stuhnutí idú piškóty

79zuzana
16. jún 2012

@mizulienka dobre to bude vyzerat, ja robim poschodove spodok 23 cm a vrch 16 cm a je to pekne 🙂

dadka212
16. jún 2012

@mizulienka ja som teraz robila 2 poschodové mali kúsok nad 4kg spodok bol 23 a vrch tuším 16...proste najmenšia velkosť v nastavitelnom ráfiku

mizulienka
16. jún 2012

@dadka212
@79zuzana
@janula.h
@aduskatt dakujem zienky za pomoc 😉 urobim tak ako hovorite...

lucinka
16. jún 2012

@mizulienka @mrka2 baby ja mám uložený ten recept od @daducha ... mne ho už raz písala... ja som ho robila s čerstvými jahodami... ja osobne vanilkové veci nemusím, ale odozva bola taká, že to bola úžasná plnka... takže:
vanilkový krém:
250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo

dm1
16. jún 2012

@mizulienka neboj dobre to bude vyzerat ja som teraz robila tu svadobnu s freziami tak ta mala spodok 26 a vrch 16 a mala sice necelych 6kg ale bola obe poschodia zo 4 platov.Takze ked das len 3 a mensi spodok nebude problem vahu dodrzat

mizulienka
16. jún 2012

@lucinka dakujem Luci, akoze moze to chutit ozaj bombovo, ide tam sice slahacka, ale pani povedala, ze nechava na mna, ake urobim, a tu sa slahacka neslaha, tu sa iba vari s cokoladou....ona nema rada tu konzistenciu, ked sa slahacka vyslaha.

mima1311
16. jún 2012

@janula.h 😀 😀 😀 diiiik , tak som aj urobila , asi 6-ty zmysel 😀 😀 😀
Je to torta pre ,, tatu,, na zajtra ...

mizulienka
16. jún 2012

@dm1 dakujem Dani, ja som tak zvyknuta robit tazke torty, ze u mna urobit poschodovu do 4kg bolo nemozne 😉 ale tak vyskusam...aj tak v poslednom case, vsetky torty, co som robila, som sa netrafila do vahy 😕 😕

79zuzana
16. jún 2012

@lucinka mnam, tento recept vyzeram mnamkovo... 🙂 musim ho vyskusat tiez ,,,, dakujem 🙂