Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
16. jún 2012

@janula.h omylom som to odoslala dvakrát 😀 asi som prepracovaná. Vážne skončila v koši, netrepem 😀 😀 😀

lifinka
16. jún 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 tak tak....

si říkám, že to neteřinka bude mít v životě těžkééé....
všem pěknou noc jdu do hajan

janula.h
16. jún 2012

@lifinka verím hlavne keď po nociach nespíš ale to si nikto neváži pokiaľ sám tortu neupečie 😒

aduskatt
16. jún 2012

@lifinka krasne sny....a neterku treba vcas varovat
)

lamps
16. jún 2012

@lifinka krásne sny a netráp sa za blbých ľudí, neoplatí sa to 😉

bianca
16. jún 2012

@janula.h draha dakujem ze aspon ty si mi nieco napisala ale ty sa nempocitas :D

davam foto kym nespadne cela :D

petaskrdla
16. jún 2012

@medved Určitě 😀
Piškot - 6 vajec, 6 lžic hl.mouky, 6 lžic cukr krupice, kypřící prášek, vanilkový cukr, olej /do vyšlehaných bílků zašlehávám postupně jeden žloutek, lžíci mouky, lžíci cukru/
Náplň - 2 ušlehané šlehačky, 2 zakysané smetany, 1 mascarpone, 1/2 bílého jogurtu, 3 ztužovače za studena, cukr. Rozdělím na poloviny a do jedné dám rozmačkané jahody.
Piškot proříznu, namažu krémem bez jahod, druhý piškot, krém s jahodami - větší vrstvu, obložím cukrářskými piškoty, stáhnu mašlí a až to ztuhne, tak dám ovoce a zaliju želatinou.
Recept je od jedné paní z topreceptů a opravdu chutná výborně 🙂

janula.h
16. jún 2012

@bianca nespadne!!! prečo by mala???? jakže nempočítam čo som menejcenná? 😀

dm1
16. jún 2012

kocky kto sa to pytal na ten dekoracny drot co pouziva alan dunn? aha co maju tu to by sa dalo pouzit http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1727/Deko...

vlada111
16. jún 2012

@mizulienka juj dievča, ty pôjdeš rovno do neba ☹

bianca
16. jún 2012

@janula.h mam taky pocit.A nesi menejcenna ale kedze si isla pred hodinou do het a furt tu smradis tak sa nepocitas :D

marcah
16. jún 2012

ahojte, potrebujem poradit od skusenych cukrarok... chystam sa na svoju prvotinu k prvym narodeninam a zaroven ku krstu nasho maleho Alexa. Chcela by som marcipanovu s nejakym peknym motivom - nejake pekne postavicky - na vyrobu postaviciek si ale netrufam, neviete poradit kde ich kupim?
taktiez by som potrebovala radu aky marcipan na potahovanie a kde ho kupit - s akym sa najlepsie pracuje? na co si mam davat pozor aby som nieco nepokazila? a posledna vec - nemate nejaky dobry recept na sviezu tortu?
dakujem velmi za akukolvek radu

luciahromadkova
16. jún 2012

@petaskrdla skusim tento recept, ale chcem sa opýtať čo je to ten stužovač za studena, myslite ten dr. oetker želatinový stužovač a ten urobis podla navodu a potom das do zmesi? A ako lejes zelatinu ked su tam tie piškoty? vlozis si tam posuvnu formu, das ovocie a pomaly naliat zelatinu. Dakujem

lamps
16. jún 2012

@marcah postavičky na tortu a aj poťahovku (marcipán) kúpiš v obchode s cukr. pomôckami alebo cez internet. A ťažko je poradiť, ktorá poťahovka je najlepšia, každej z nás vyhovuje niečo iné. Ja robím s MMF zarábam si ju doma a recept na ňu je na prvej stránke tejto diskusie. Čo sa týka potiahnutia torty, tu je video:

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8

Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom svieža torta, ale skús prečítať pár stránok do zadu, sú v nich aj recepty na plnky

petaskrdla
16. jún 2012

@luciahromadkova Jj myslím, že je od dr.oetkera, je tam takhle vpravo v rohu nahoře napsáno "zastudena" - rozšlehá se půl min ve vodě a pak postupně zašlehá do směsi: No ono mi to dole proteče, počkám až to ztuhne a pak to odstraním..

luciahromadkova
16. jún 2012

@petaskrdla dakujem.

daducha
16. jún 2012

@lucinka ani ja vanilkove nemusim 😝 , ale ako pises,odozva super a jedna pani ze ale presne tu co bola v tej a tej torte.A ja som aj zabudla ktoru som robila 😀 .Ze som ju pol dna hladala na nete 😀 😀 .

mariann2
16. jún 2012

@daducha ďakujem ti za ochotu ten satin ice gum pastu potrebujem na polovicu júla, dúfam, že dovtedy ho niekde dostanú, ak nie, ozvem sa
@pristela zlato ďakujem ti, ale musím ten vzor konzultovať s kočkou čo si tortu objednala, lebo žije v UK, komunikujeme cez net a domov príde až na svadbu, takže teraz ešte tú vec z česka nebudem objednávať

daducha
16. jún 2012

@lifinka moc ma mrzi, ze si mala taku zlu skusenost s tym blbcom 😠 .Skus to hodit co najskôr za hlavu,urobila si to najlepsie ako si vedela a basta.Ja neviem co uz by ti ludia nechceli,ved nie sme vytvarnicky a umelecke socharky 😠 .Mas spustu spokojnych zakaznikov a to nech ta posuva dopredu 😵 😵 .Zajtra vyjde slniecko a bude ovela lepsie 😵

mariann2
16. jún 2012

a ešte moje tohtotýždňové 🙂

daducha
16. jún 2012

@mariann2 nasla som ze v pravejcokolade ju budu mat od 1.7. vecer 😉

aduskatt
16. jún 2012

@daducha dobre hovoris.............ja som vcera jednemu povedala, ze nie som kopirka a do torty davam aj nieco zo svojho citenia...........a pochopil🙂 nastastie

aduskatt
17. jún 2012

Práve dokončená, ku dňu otcov🙂

mizulienka
17. jún 2012

@aduskatt krasne sa ti podarila 😉
@lamps je prenadherna ta tvoja 😉 take pohladenie, jemna, nezna 😉
@bianca krasna je, neboj,nerozpadne sa 😉
@mariann2 nadherne vsetky, take mnozstva 😕 😕
@dadka212 nadherne, je pre mna uplnou zahadou, ako to vsetko stihnes a vsetky take krasne 😕
@pristela nadherny crepknik a tie kvety krasne

mizulienka
17. jún 2012

@dm1 Dani krasne obidve, nezne, jemne

bianca
17. jún 2012

@mizulienka
@janula.h tak prezila.Potah v chladnicke zatuhol tak ze minimalne cestu v tom teple prezije.Inak konecne nie falsoasny prarizsky a ziadnen zeleny potaaaaaaaaaaah.Konecne normalna po ktorej som tuzila

vecernicci
17. jún 2012

@lifinka příště se na ně vykašli, ať si dojdou do cukrárny, tam jim udělají komunistický krémák 😀
anebo ho někdy vezmi na návštěvu, až budeš dělat dort, ať vidí, že to není tak jednoduchý 😉

marcah
17. jún 2012

@lamps dakujem za rady.... tak ja si skusim jednu nanecisto tyzden dopredu a uvidim co z toho vyjde.... pohladam nejaky recept, ale ked tych stranok je 3127!!! :D

dajna11
17. jún 2012

kočeny kočeny plííííís,ktorá máte extrúder....ako sa s ním pracuje??mám možnosť si kupiť za 15eu a neviem či sa to oplatí...či to ide lehko cez to,či si ruky nedolámem....či to záleží aj do hmoty ako to ide cez to.... ☹

lamps
17. jún 2012

@marcah neviem akú plnku si mala na mysli, či maslovú alebo šľahačkovú, pozri posledných pár stránok tejto diskusie, boli tu nejaké recepty alebo napíš akú asi chceš a napíšem ti recept 😅