• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dajna11 ja ho mám a vôbec ho nepoužívam, keď potrebujem tenkú šnúťku používam obyčajnú striekačku :grinning: a trávu robím lisom na cesnak :grinning:
17. jún 2012 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata ja viem, ze to uz bolo tisickrat vloznee, ale date mi prosim vas fotku takej torty, ona bola tusim uplne bledunko fialkova a na nej take take kolieska, vacsie kolieska vykrojene mensim kolieskom a ten "okraj" tam bol okolo celej torty a taky tenkrasny fialovy kvet, bola poschodova...davala mi ju raz @janula.h a tiez aj @simasa, prosim prosim vlozte mi ju este raz, mala somju ulozene ale neviem to teraz vobec najst.
17. jún 2012 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps hej?a prečo to robíš radšej tým ako extruderom?ide to lahšie?striekačku používam aj ja,aj lis,tak neviem či sa mi oplatí toto kupovať
17. jún 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka takáto nejaká?
17. jún 2012 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dajna11 striekačka má vyhodu, že sa dá dať do mikrovlnky :grinning: a potom to ide ľahšie. A keď som skúšala robiť extrúderom trávu bola taká biedna. Lepšie mi to ide cez lis. Ku tomu extrúderu je tých násadiek viac, ale ja ich vôbec nevyužívam, nejako sa mi s ním nerobí dobre.
17. jún 2012 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 si poklad, presne tuto som hladala, ukladam znova :wink: dakujeeem :wink:
17. jún 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps no kedze oslava bude v juli a dufam ze bude horuco, tak idealne nejaku, kde mozem dohodit nejake kusky cerstveho ovocia - asi nie prilis maslovu, skor asi slahackovu ale aby mi drzala :slight_smile:... dakujem velmi... a korpus robis piskotovy alebo mas aj specialny recept na korpus? ( ja som fakt uplny neznalec - vacsinou si tortu od niekoho objednam a hotovo, ale kedze teraz budeme oslavovat u babky v rakusku a tam su tie ceny za torty nehorazne, tak som si vravela ze to proste skusim sama...)
17. jún 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem,vidíš to ma ani nenapdalo dať striekačku do mikrovlnky aby to šlo lahšie.ja mám extruder taký umelohmotný a tak teda aj ten možem dať do mikrovlnky nie?ty kokso a ja sa mordujem a tlačím :grinning: :grinning: :grinning:
17. jún 2012 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka za málo,túto milujem aj ja :grinning:
17. jún 2012 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mozno odveci otazka ale s akymi stetcami malujete na torty? je to jedno ci to kupim v cukrarskom obchode alebo pouzijem klasika maliarske stetce? :confused: napr. ci tie vlakna nie su nejake specialene alebo co :confused:
17. jún 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 musíš si do toho dát nahřátou hmotu, pak to jde dobře, ale nemůžeš to dát do mikrovlnky, protože je kovový, na to je lepší stříkačka, tu tam švihneš, přihřeješ a je to, jinak já ho mám taky, ale používám ho spíš když potřebuju rovný pásek :wink:
17. jún 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcah tak udělej pribiňáčkový krém, ušleháš dvě šlehačky 33% se třemi lžícemi moučkového cukru, přidáš dva tvarohu, zakys. smetanu a 2 creme olé, ty pudinky za studena, podle chuti čokoládový, vanilkový, kokosový a hotovo, k tomu se hodí všechno ovoce a korpus dělám osvědčený, vždycky s mi povede, je to do 23 cm formy, 5 vajec, 20 dkg cukru, 20 dkg polohrubé mouky, čtvrtku prdopeče a 5 lžic horké vody a já dávám ještě 5 lžic oleje
normálně ušleháš cukr se žloutky, vodou a olejem do pěny, opatrně přimícháš mouku s prdopečem a pak opatrně zamícháš sníh z bílků :wink:
17. jún 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 teď čtu, že je umělohmotný, tak to je super, ten švihneš do mw a půjde ti to ven samo :dizzy_face:
17. jún 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq já jsem si koupila takovou celou sadu asi 8 štětců u vietnamců, jsou to kosmetické, ale maluje se s nimi super a vůbec nepelichají a stáli 99 korun celá sada :wink:
17. jún 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 :grinning: :grinning: :grinning: o tlačení mi niečo hovor, ja som dolámala dva lisy na cesnak a nenapadlo ma dať hmotu do mikrovlnky, aby to išlo ľahšie :grinning: :grinning: :grinning: Keď máš umelý extrúder pár sekúnd v mikrovlnke mu neuškodí :wink:
17. jún 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ide do toho pribinacikoveho aj kysla smotana? ja mam ulozeny recept bez a dnes ho chcem skusit. Mam ju tam radsej dat alebo to chybat nebude? :confused:
17. jún 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci no to ma nenapadlo....to je na fimo hmotu,stál 5eu a má kopec iných nadstavcov,tak ho dám nahriať ,hned to skusím poobeddee:slight_smile:
17. jún 2012 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps tie lisy som zlikvidovala aj ja a to som mala jeden taký super,krásna tráva z neho išla....taký som už nenašla.....minule som mala už otlaky na dlaniach ako som tlačila,potom som ho šlahla o zem a šulala rukami :grinning:
17. jún 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcah ja robievam tento korpus http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=223, plnku: šľah. smotany uvarím s 2 bielymi čokoládami - odstavím nechám vychladnúť, dám do chladničky a na druhý deň vyšľahám spolu s 2 stužovačmi šľahačky, potom do toho vmiešam 2 mascarpone. Na plnku môžeš dať jahody, lesné ovocie. Táto plnka nesmie ísť pod poťahovku, lebo by ti ju pustila. Pod poťahovku môžeš dať maslo vymiešané s pr. cukrom a zvyškami korpusu - treba to poriadne ponorným mixérom vymiešať, aby bola z toho taká hustá kašička a ňou potrieť vrch a boky torty :sweat_smile:
17. jún 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka že je dokonaláááááááá :slight_smile: ja ju tak chcem niekomu robiiiiiiť
17. jún 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 no a ľudia ani netušia, koľko sa mi s tou trávou narobíme :grinning: :grinning: :grinning:, to je pomaly ako kosiť trávu na záhrade :grinning: :grinning:

Inak dievčence boli si pre tortu - tú zelenkavú s kvietkami, také nadšenie z torty som už dávno nevidela, táááááák sa z nej tešili a nechali mi 10 eur tringelt :grinning: :grinning: :grinning:
17. jún 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuziq když ji nedáš, tak bude moc tuhý a blbě se natírá na korpus, ale dávat nemusíš :wink:
17. jún 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 tá torta je krásna, len mi nejde do hlavy, ako urobila tie kolieska tak pekne. Ja by som ich po prenesení na tortu mala kadejaké čapaté len nie guľaté :grinning: :grinning: :grinning:
17. jún 2012 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq ja používam úplne obyčajné štetce - jedny mám z dráčika a druhé z papierníctva :slight_smile:
17. jún 2012 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak ešte jedna pre svokra k 50-ke a jedna ku nedelnej kavicke :slight_smile: a už vykladam nohy :sunglasses:
17. jún 2012 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@vecernicci
@lamps dakujem dakujem a dam vediet ako som dopadla... ak sa podari aj esteticky tak dam aj fotku :slight_smile: , drzte palce
17. jún 2012 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps to je super že si videla spokojnosť,to mne sa málo kedy podarí vidieť ako sa zákazník tvári :grinning: :grinning:
17. jún 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps veed to je to.....ja som robila po boku a to len jeden rad tak nejako a veru som ich stále urovnávala...
17. jún 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia zlato ty este vládzeš vypekat?či už priučaš to malinké v brušku :grinning:
17. jún 2012 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka to nemyslíš vážně, že se mu to nelíbilo :angry: někteří fakt už neví, co by chtěli, asi bych mu řekla, a´t si to zkusí sám, příště už mu nepeč, děláš krásné dorty, tak se nenech odradit!
17. jún 2012 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok