Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
17. jún 2012

@zuziq já ho dělám bez té smetany

larah
17. jún 2012

@zuziq ja nedávam kyslu smotanu, ale biely jogurt

monikad1
17. jún 2012

@lamps nádherné🙂))

isabella_fly
17. jún 2012

dievcata mam problem a potrebujem poradit, v chladnicke mam vlhko a lepkaveju mi aj postavicky a aj posledna torta bola trocha lepkava, ako to odstranit? mam chladnicku vypratat a riadne povytierat? doteraz mi to nerobila... buduci tyzden robim svadobnu a chcem sa takemu niecomu vyhnut

stankapk
17. jún 2012

@isabella_fly ak si dobre pamatam, kocky radili dat karton na zadnu stenu.
pridavam moju dalsiu tortu - uz som presne taku robila. je to priemer 26 a mala len 2750g, aj vy mavate take lahke torty? 🙂

isabella_fly
17. jún 2012

@stankapk dakujem 🙂

mamina1978
17. jún 2012

@lamps Ja si myslim, ze nechala tie kolieska po vykrojeni vyschnut, aby drzali aspon trosku tvar. 😉 🙂

lamps
17. jún 2012

@mamina1978 to napadlo aj mňa, ale tie, ktoré sú na hrane torty by sa potom nedali pekne ohnúť na tortu 😅

jakelina
17. jún 2012

@ladydia krásné a ty ještě pečeš, aby jsi nedodělávala dort v porodnici 😀 😀 😀

lamps
17. jún 2012

@marcah neboj, podarí sa a fotku daj v každom prípade som zvedavá 😀

pristela
17. jún 2012

@stankapk vaha torty, no ono zalezi aj kolko krat naplnis, cim , a aka je vysoka, nie len priemer, ja robievam zvacsa 10cm a viac vysoke torty a plnku davam na 3x

aduskatt
17. jún 2012

@mizulienka dakujem🙂

dadka212
17. jún 2012

@stankapk ja mávam na rovnakom priemere aj kilo rozdiel podla plnky 😉

ajka82
17. jún 2012

@stankapk ja robim vacsinou 24cm priemer a mali od 1,8 kg- 4,2 kg

aduskatt
17. jún 2012

@isabella_fly ja nedavam karton, ale za tortu bavlnenu utierku, ta pohlti vlhkost.....pripadne na tanieriku sodu bicarbonu davaju.

aduskatt
17. jún 2012

baby, ja tiez nemam extruder, bud pouzivam striekacku, alebo travicku som robila tak, ze som zafarbenu hmotu nastruhala struhadlom🙂)

zuul
17. jún 2012

pekne teple poobedie prajem 😀 uzasne torticky ani nedycham. micky niekedy ste tu davali citronovy krem ze? 😵
a s cim chuti najlepsie? dakujem vam.
tento tyzden som robila len 2torty a uz mi ruky pali ako by som isla nejaku urobit. 🙄

a to stretko naucne, poucne niekde v polovici sveta - slovenska je super napad, pripajam sa. 😉

mamina1978
17. jún 2012

@lamps Tie ohnute dorobila urcite az na koniec , lebo vsak ako si vypocitas kolko koliesok presne na tortu potrebujes, ked je kazde inej velkosti 😕 , tak potom, ked su suche nalepene dorobia sa cerstve - ohybne a tie uz nemusia mat taky idealny tvar, tak ich mozes tam dat aj hned po vykrojeni, ci ?? 😉 🙂

isabella_fly
17. jún 2012

@aduskatt dakujem, naozaj velmi pekne... postavicky ako som ich nechala chvilu mimo chladnicky tak oschli a su zasa krasne a urcite to s tortou podla vasich rad v chladnicke skusim 🙂

aduskatt
17. jún 2012

babyyyyy, ja sa taaaaak tesim.akurat mi volala kamoska, chutnala tu svadobnu.a ze mi teda musi zavolat, lebo ta torta je uzasna.a usla sa jej z toho poschodia, kde je ten karamelovy krem bez masla, co som vymyslala🙂...normalne mi urobila peknu nedelu 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@isabella_fly rado sa stalo🙂.ja osobne s kartonom a sodou bicarbonou nemam skusenosti, to som len vycitala, ja davam bavlnenu utierku a zatial som problemy nemala

lamps
17. jún 2012

@mamina1978 je to možné, že to robila tak ako píšeš. Ale tá torta vyzerá taaaak dokonalo 😅 😅 😅

anibas
17. jún 2012

@mizulienka spodok malý kruh a horné poschodie urob promočnú čiapku 😉

anibas
17. jún 2012

dievčatá všetky tortičky krásne !!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 utekáme na rodinné preddovolenkové stretnutie - samozrejme aj s tortou na dvoj-oslavu 😀 😀 😀 😀 - torta s kúrením pre kamoša na 50-tku - robí nám servis kúrenia v dome 😀

dajna11
17. jún 2012

trošku inšpirácie na nedelu 😀 😀 😀

bambula1307
17. jún 2012

Ahojte moje sladke zienky 🙂 . Jaaj krasne ste napiekli...ja som nepiekla. Ale chystam si kvietky na drotiku na torticku k promociam, budem aj talar robit, tak som zvedava , ci sa podari.
ked zmalujem a zviazem kvietky odfotim 😉

Inak toto teplo ma zabije :-

@dajna11 krasne inspiracie hned som si par ulozila 😎 vdaka

mamina1978
17. jún 2012

@lamps Ty, ked dokazes urobit take nadherne kvietky na tvoje torticky , tak taketo obycajne kruhy zvladnes lavou zadnou... 😉 😵

vlada111
17. jún 2012

@zuziq ja len maliarskymi

vlada111
17. jún 2012

@ladydia mňaaaaam, paráda

ladydia
17. jún 2012

@larah no už sa mi velmi nechce, ale ked mne to tak straaaaaaaaaasne chyba...dufam že budem mat cas aj pri dvoch detickach sem tam nieco ukuchtit 🙂