• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. septembra 2017 
@wera.g no ide to lahko :wink: len to musíš vymastiť a vysypať a nožom potom uvolniť kraje tak ako som to nafotila :slight_smile:
17. jún 2012 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 ďakujem moc, nooo, tak každopádne aj keby sa mi nerozpadli, na tvoje nádhery to isto ani zďaleka mať nebude, fakt nádherné tortičky, všetky ! :slight_smile:
17. jún 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul a prosím ťa kedy budeš objednávať, ja by som mala záujem o nejaké veci :wink:
17. jún 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g dakujem :slight_smile: ale podla mňa húsenica je velmi velmi jednoduchá :wink: to len vyzerá zložito aj keby ti nevyšiel pekne poťah, že sa ti spraví nejaký škaredý zhyb tak to lahko zamaskuješ :slight_smile:
17. jún 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 vôbec nie je za čo, ja ďakujem za rady :wink: nie každý tak ochotne poskytne svoje "know-how" :slight_smile: nooo to mne sa väčšinou podarí tak že to musím maskovať, ešte som neprišla na to, ako pekne potiahnuť tak, aby vidieť nebolo.. :sweat_smile:
17. jún 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 já jsem zrovna dneska dodělala dort k promoci, taky jsem moc inspirací nenašla, tak jsem ho udělala s kopretinama podle @lamps, ta dělá nádherné kopretinové dortíky, teda slovensky margarétky myslím :slight_smile: , chtěla jsem takový jemný, ne moc přeplácaný :wink:
a přidávám ještě jeden zadek v maskáčích :slight_smile:
17. jún 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@wera.g ak viem poradím, teda ak si všimnem príspevok lepšie je mi ho adresovať :grinning: aj mne sa občas stane, že to nepotiahnem najlepšie :grinning:
17. jún 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf krásna tortička, ak nevadí, tak ti ju ukradnem :grinning: veľmi sa mi páči :slight_smile:
17. jún 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf prosím ťa aký priemer mala tá torta? a čapicu si ako robila? ja idem robiť priemer 24 cm a neviem akú veľkú tú čapicu urobiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: dík
17. jún 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 krásna
@zuziq krásna
@roo krásnučká @iwulka23 krásne @dadka212 nádherná je tá knižka aj lienky @stankapk krásnučká @anibas krásne tortičky @ladydia krásnučké tortičky a to srdiečko s jahodami a kivi - mňam. @bianca krásna @aduskatt krásnučká @mariann2 nádherné tortičky. Najviac sa mi páči koník a Pingu
17. jún 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@artepf parádne tortičky
17. jún 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt aj mne to pride lacnejsie, tak nech sa paci len mi radsej posli link co chces objednat, aby som to nepoplietla.

@wera.g zajtra cez obed ked budu deticky spat by som to skompletovala a odoslala. ak potrebujes viac cas len daj vediet.
17. jún 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf krásna :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. jún 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jún 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak teraz už fakt neviem akú spravím :grinning: :grinning: uvidím čo v strese vymmyslím, ďakujem Vám kočky :slight_smile:
17. jún 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jún 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 nooo v príspevkoch tu sa aj ja strácam, ani neviem ako a je tu aj o viac než 50 strán viac a ani nestíham sledovať :slight_smile:
@zuul jej no idem to teda mrk a do správy ti pošlem veci čo by som rada :slight_smile:
17. jún 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak dobojováno, ale jeden dortík jsem zapomněla vyfotit, tak snad mi foto pošlou, jsem je otravovala přes mail :grinning:
zase tady přibyly takový nádhery :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně ty kopretinkový jsou nádherný všechny :slight_smile: asi taky nějakou vyzkouším, jenže mě se chytají hlavně zvířata :grinning: :grinning:

jinak mám to focený jen mobilem, foťák už je v konťáku :wink:
17. jún 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
prosím vás idem robiť tortičku k promóciám a potrebujem spraviť plnku niečo na spôsob mozartových gúľ (či gulí? :grinning: ) neviete nejaký recept, alebo nemáte nejaký nápad ako to vymyslieť? Mooooc ďakujem :wink:
17. jún 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g este mi prezrad, aky je to chut:slight_smile:)
17. jún 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 mnaaaaaaaaaaam,poprosim recept do spravy mozem?
17. jún 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no, zeny, zajtra pridu dratiky, este nazbierat odvahu:slight_smile:) vobec neviem ako na to.,.....:slight_smile: a uplne z brucha som si objednala obalene c 26....urobila som velmi velku kravinu?
17. jún 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no zalezi ake kvietky chces robit. 26-tka je dost tenka ale do lupenov moze byt
17. jún 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 díky a když ti bude můj dort inspirací, tak to pro mě bude pocta :wink: , jinak průměr je to 25 cm, čepici jsem dělala spodek z burizonové hmoty, tu jsem nejdřív obalila to jedné vrstvy marcipánu, aby to nebylo moc hrbolaté a na to potom ten černý marcipán, vrch jsem dělala z lázeňské oplatky, vyřízla jsem si čtverec 13x13 cm a protože jsem neměla nutellu, tak jsem si do trošky másla zamíchala cukr a kakao, slabě pomazala a potáhla. Spodek čepice má průměr 11 cm.
17. jún 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jo jinak holky z Čech, jestli jste si nevšimly, tak v Lidlu je od zítřka mascarpone za 29,90 :slight_smile: , tady je leták
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-2260E513-4EFD04A9/lidl_cz/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=25599,
tak se tam chystám, protože na pátek dělám svatební čtyřpatrový, kde ho budu hodně potřebovat :grinning:
17. jún 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 vobec neviem, asi ruze najskor........aj listy som chcela skusit........
17. jún 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt :slight_smile: noo... čokoláda a vnútri marcipán... hm.. som rozmýšľala spraviť čoko plnku a spraviť že korpus, poliať presom, na to čokoplnka, na to vrstva marcipánu, korpus.. len sa bojím, že to bude suché... a ktovie ako by to chutilo :-/
17. jún 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ked korpus navlhcis, nebude suche:slight_smile:.ale asi ti skor poradi niekto, kto uz nieco take robil
17. jún 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, akú tortu by ste spravili na ukončenie 1 ročníka vysokej školy??? :slight_smile:..na to ma nič nenapadá
17. jún 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g no já myslím, že tak nějak by to mohlo jít. Mě osobně mozartovy koule přijdou strašně sladké. Já bych se snažila dovnitř zakomponovat punčovinu - např. z čokoládového korpusu, nějaké rybízové šťávy, čokokrému a dala bych co nejtenčí korpus, pak vrstvu z punčoviny, krém, marcipán, punčovinu, krém, korpus...nebo nějak tak. Já to takhle dělám, akorát nedávám dovnitř ten marcipán, ale punčovinu používám dovnitř do dortu, lidem většinou tahle vrstva chutná nejvíc.
17. jún 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok