Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. jún 2012

@zuzka7512 250 g mascarpone, 1 slahacka , praskovy cukor podla chuti, slahat vsetko spolu a pridat jeden stuzovac slahacky

aduskatt
18. jún 2012

boooze, som to napisala ako debko🙂.proste slahacku so stuzovacom s cukrom a mascarpone treba vymiesat🙂

jakelina
18. jún 2012

@dadka212 dcera mojí známé studovala veterinu, teď bydlí v Americe a i tam pracuje, dostala dort a ten byl teda hnusný. Bylo to velké oko, nějakého zvířete, kolem kousek kůže a celé to bylo takové odhrnuté a v tom zapíchané nástroje a skalpel, ty háky rozevíraly to oko. Asi dělala někomu operaci oka u zvířátka a takhle jí poděkovali. Viděla jsem fotky a to bylo otřesné.
Jinak mě nic nenapadá, ráda bych poradila. 😝 Uložené taky nic nemám

aduskatt
18. jún 2012

@jakelina uz len z toho opisu mi je zle...........ne to este jest taku tortu..nic v zlom, len moj pocit z toho pisem☹

dadka212
18. jún 2012

@jakelina no to je hnus 😝 dík moc 🙂 ja som myslela na niečo pekné, čo by nevyzeralo moc detsky keďže tam budú zvieratká...ešte ma napadlo, že hore by som urobila psíka a mačku s tými čiapkami 😀 ale chcem sa pokúsiť aj o nejakého koňa, prasiatko ale neviem ako to skombinovať aby to vyzeralo dobre a slávnostne...

mizulienka
18. jún 2012

@vlada111 celkovo aj na mna posobia ako keby z ineho casoveho obdobia 😉 ale samostatne tie postavicky aj ta ryba je prepracovana do detailov....
a inac co mas proti dedine??? 😀 ja som z dediny a aj teraz byvame na dedine a kvety mame naaaadherne 😀

dm1
18. jún 2012

baby nevideli ste niekde takyto nejaky podnos??? surne zhanam v cechach za super cenu aj priemer idealny 33cm len by nestihol prist 😝

aduskatt
18. jún 2012

babyyyy, nevesta mi pisala akurat, ze torta bola famozna🙂))ja sa taaaak tesim 🙂

jakelina
18. jún 2012

@dadka212 to je fakt hnus, já jsem nemyslela, že máš takový dort udělat.

jakelina
18. jún 2012

@dm1 neviděla

dm1
18. jún 2012

@jakelina uz som nasla podobne za lepsiu cenu s postou za necelych 12e http://www.kinekus.sk/podnos-na-tortu-patisseri...

lussy23
18. jún 2012

@mima595 krásny košík

@mizulienka neskutočné tie torty waw

fodorka
18. jún 2012

ahojte zienky.zistila som ze som antitalent na kvietky 😀 neviem uz ci sa smiat alebo plakat ruzicky mi idu,mam vykrajovacky margaretky to je pohoda slnecnice viem ale chcela som laliu no katastrofa aj pivonka dopadla fiaskom :-/ tak som urobila orchideu podla navodu z vykrajovaciek ale nie origos na orchideu ale tie co su k dispozicii vyzera celkom fajn tak sa teste na vikendovu tortu odo mna 🙂hadam dopadne dobre tu su moje tohto vikendove.

salonka1981
18. jún 2012

Ahojte 🙂 Krásne tortičky ste zasa popridávali 🙂
Ja pridávam moju tohto týždňovú pre moju dcérku na 2.narodeniny.Bola robená narýchlo popri ostatných veciach čo bolo treba na oslavu a moj prvý pokus o krabicu nebol zrovna úspešný 😀

dadka212
18. jún 2012

@jakelina a viem som to pochopila 😀 len som to asi zle napísala.... 😉

janula.h
18. jún 2012

@dadka212 moja a keby si tam dala koníka a k nemu malé žriebätko?

vierkasteffi
18. jún 2012

čím sa lepia tie marcipanové ozdobky na tortu?

mamina1978
18. jún 2012

@dadka212 par inspiracii z internetu....moj favorit je ta prva cierno biela...... 😉 😵 😵 😵 😵

dadka212
18. jún 2012

@mamina1978
@dm1 dík baby ste úžasné 😵 ja som nenašla ani jednu tortu....tak toto mi velmi pomohlo určite niečo z toho použijem 😵

zani2877
18. jún 2012

@aduskatt prosím ťa, nemáš s týmto skúsenosti? http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... alebo niektorá z Vás, môj muž chce niečo, čo bude chutiť po marcipáne 😕

dm1
18. jún 2012

@zani2877 no ja som teraz mala cele vedro ale teda ja neviem ja som pomaly ziadny rozdiel oproti klasickej PDT nevidela...ale zase mne nechuti ziadna potahovka ja som zly radca na totok 😀

zani2877
18. jún 2012

@dm1 a ako sa s tým robí? sa som s PDT nerobila iba so smartflexom

dadka212
18. jún 2012

@zani2877 horšie ako so smartflexom a v tomto teple sa ti to bude lepiť, budeš nadávať ako pohan 😅 stellu som nemala ale mala som pdt top aj špeciál

zani2877
18. jún 2012

@dadka212 takže mám ostať smartflexu verná? 😀

dadka212
18. jún 2012

@zani2877 určite ano v lete nemeň za nič, nič nie je v lete lepšie ako smartflex 😀

zani2877
18. jún 2012

@dadka212 Ďakujem 😉

aduskatt
18. jún 2012

@zani2877 PDT som mala len specialku zatial......

aduskatt
18. jún 2012

@zani2877 anooo, VIVAT smartflex..... 😀