Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
19. jún 2012

@lucinka v pohode, este na druhy den nevesta z toho rozdavala vysluzku.ale ved ked sa bojis, urob maslove🙂

aduskatt
19. jún 2012

@lucinka do svadobnej by som asi radsej dala original vystuze miesto slamiek.je to podla mna dostojnejsie, kedze je to svadobna🙂))ale do ostatnych klido slamky🙂

aduskatt
19. jún 2012

@lucinka.samozrejme som nevestu upozornila, ze ak sa torta nebude jest, bolo by fajn po tom, co sa s nou odfotia ju dat do chladnicky🙂

dm1
19. jún 2012

@lucinka ak by ma uz ukecali na slahajdove v takomto teple tak jednoznacne je jasne ze nemozu byt vystavene celu svadbu na stole ako maslove torty samozrejme v tom teple hrozi nie ze sadnu ale ze sa mozu aj pokazit. hlavne ak je tam aj ovocie 😝

florentina
19. jún 2012

@reruna no ty jsi na mě milá jako vždy, děkuji 😉 Ale můj muž většinou mé dorty přezdívá hromada a tentorkát, když viděl, jak se mi to v lednici zbortilo, tak byl schovívavý a řekl, že dobrý, ale myslím, že tentokrát by ta hromada seděla lépe 😀

Jinak ta kombinace chuťově byla fakt skvělá. Akorát by mě zajímalo, chci se zeptat @mamina1978 ...jak máš ten rafaelo krém normálně hustý? Já do něj dala místo vychlazeného pudinku kokosový creme ole.....chuťově super, ale ten krém v tom dortu byl dost měkký, celý dort mi hodně klesl, tak si říkám, zda to mohlo být tím, či zda je to normální. Navíc nám blbla lednice, pořád tam stoupala teplota....no byl to nervák až do konce, zda se to dočká oslavy.

artepf
19. jún 2012

@lucinka já dělám na tuto sobotu svatební čtyřpatrový a krém tam bude: mascarpone, pribináčkový a karamelový. Taky bych byla raději za nějaký máslový, ale ty jsem už hooodně dlouho nedělala. Ani se teda nikomu nedivím, že je nechce, já je taky nemusím, a už vůbec v těch vedrech 😝 . Ale už jsem nevěstu taky upozornila, že určitě nemůže být dlouho na stole, protože jinak neručím za to, že se po něm někdo nepo.... 😀 . A vyztužovat budu takový dřevěnými kolíky koupenými v zahradnických potřebách, mají průměr myslím 8 mm, obalím je do potr. fólie + mezi patra mám připravený karton obalený do potravinářské fólie.

sven
19. jún 2012

ahoj, jdu vám sem hodit moje potahované prvotiny a děkuji ještě jednou za rady 🙂.

mamina1978
19. jún 2012

@florentina JA MAM TEN RAFAELO KREM AKO BETOOOOON AJ TERAZ V TEPLE........ robila som ho teraz do tej myskovej pred par dnami. Ale ja varim puding a nedavam jahody, tie obsahuju totiz privela vody 😔 V originali recepte bolo, ze sa k tomu hodi ananas a mandarinky....... ja som davala par krat bez nicoho a teraz do tej myskovej som dala nektarinky a bol fantasticky a ako beton. Ani som myskovu nevystuzovala a drzala. 😉 Ale teda ja aj puding varim bez cukru a beton 😉 😀

lucula73
19. jún 2012

@mamina1978 jeeej...čo si hodila tie obrázky .... tá s tou flaškou vnutri torty je moja 😀

baby ja mám robiť v polovici júla tortu čokoládovú,s čokotransferom po bokoch,hore čokoláda,ozdoby netuším aké,ale fakt neviem,či ich neprehovorím na poťahovanú,ak bude horúco...sa paprať s čokinou........ 😒

nikulqa
19. jún 2012

torticka ,ktoru som robila pre hokejovy klub ,v ktorom manzel hra...

mamina1978
19. jún 2012

@lucula73 Tak dufam, ze sa nehnevas....... 😕 😉

aduskatt
19. jún 2012

mne to neda, musim sa Vami, tortove moje kamaratky podelit o radost. Toto mi prave prislo( a vobec sa nehanbim za to, ze ma to dojalo)........
Už som videla veľa krásnych "sladkých výtvorov", veľa chutných, málo takých, ktoré boli aj jedno aj druhé, ale teda táto bola nad naše očakávania. Nielenže každého prekvapila, je tak trochu neštandardná, ale bola taká vynikajúca, že sa neveste a ženíchovi ušlo po jednom malom kúsku. Išli sa za tým všetci zabiť!! 🙂))))))))) ĎAKUJEME VEĽMI PEKNE!!!

aduskatt
19. jún 2012

@mamina1978 ja som chcela do tej promocnej raffaelo.a minka ma zrusila, ze ocino nerad kokos☹(tak tam dam ten moj karamelovy...........🙂

florentina
19. jún 2012

@mamina1978 no jahody mají hodně vody, ale v pribiňáčkovém krému my nikdy problém nedělají, tak myslím, že tím to asi nebude. A právě jsem měla za to, že jsi říkala, že máš ten rafaelo pevný. Tak já to zkusím příště s normálním pudinkem. Já si říkala, že když dávám ten creme ole do pribiňáčkového krému, že v tomto by taky vadit nemusel. A hlavně, já když uvařím normální pudink, tak právě nevím čím to, ale nikdy ho nemám pořádně hustý. Tak jsem se toho bála víc, než toho ole. A zlatý klas se tu tuším neprodává, na ten jsem slyšela jen samou chválu.....

lifinka
19. jún 2012

ahojky, holky ten dutý šmoulí domek, kdo ho dělal, jak jste měly tlustou hmotu?Mám takový pocit, že jsem to udělala tlusté a nevysne to do čt na dort.

lucula73
19. jún 2012

@mamina1978 nie nehnevám,,mňa to potešilo 🙂

mamina1978
19. jún 2012

@florentina ja tu v nem. tiez nepouzivam zlaty klas, lebo ho tu nemaju. Ja davam hocijaky vanilkovy a uvarim ho tak, ze hrniec vyplachnem studenou vodou, dam don studene mlieko 500ml, a hned do studeneho mlieka vsypem 2x vanilkovy puding a dam zovriet za staleho miesania 😉 NEDAVAM CUKOR lebo v rafaelo je to salko sladke akurat 😉 a ked sa budes drzat presne podla receptu musis mat beton. Ja som ho uz 6 x robila a vzdy bol pevny. Ale ked ho urobis, je krasny rozotieratelny a trosku pevny , podobne ako pribinacikovy , no po chladeni v chladnicke je za dve tri hodiny total betonik. Tak drzim palce nech sa ti nabuduce vydari, no rada znie nemen nic v recepte a urobis ho suprovo...... 😉 🙂

florentina
19. jún 2012

@mrka2 mě se ty ovečky takhy hrozně líbí a přijde mi hrozně vtipné, jak má ta jedna odpletený kus kožichu

florentina
19. jún 2012

@mamina1978 budu ho dělat zase v srpnu, manžel si ho přeje do svého dortu....tak udělám přesně jak píšeš, i s tím pudinkem. A děkuji za rady. Bude to nějaký dort s včelařskou tématikou....to bude zase drama až do konce, co z toho vzejde....dělat něco pro manžela se bojím už teď, on je takový puntičkář

adka_praha
19. jún 2012

@mamina1978 nemohla by si mi napisat ten rafaelo kremik, recept ako pre tupca? 😅 prosim 😵
normalne mi tu chutky robite... 😅

ja by som mala mat na tento vikend dve torty, ale este stale mi nenapisali, ani co na vrch ani co dovnutra... to bude "radost" robit v takychto upekoch vsetko na poslednu chvilu... ☹

dadka212
19. jún 2012

@aduskatt čo je nedôstojné na bielej slamke? ja som sa ich spýtala či chcú originál výstuže alebo slamky a rozhodli sa pre slamky (originál výstuže by som im totižto zarátala do ceny a to nie je pár centov) 😉

dajna11
19. jún 2012

@mamina1978 čítam že niekomu zasa radíš rafaelo krémik,ja som ho dala na striedačku do tortičky ako si mi poradila s tým čokokávovým krémom,a vraj to bolo božské......inak som z toho rafaelo krému tolko ujedala ...bol super....z odrezkov a zvyšku som urobila gulky a tie pošli cobydup!!!!díky tedyk za radu 😀 😀

mishulle
19. jún 2012

holky nemáte někdo zkušenosti s olejovým korpusem?

dadka212
19. jún 2012

inak baby už sa mi 2 šlahačky zgrcli v tomto teple....ja neviem čím to je boli obe rajo každá z iného obchodu jedna v kelímku druhá v krabičke....švacne ma asi pojdem šlahať do pivnice 😅

dadka212
19. jún 2012

@mishulle neviem čo je olejový korpus, myslíš klasika korpus kde ide olej? ja robím len s olejom (mramorový)

dajna11
19. jún 2012

@aduskatt krásne,to moooooc pteší,a ktorá to bola tá netreadičná????

mishulle
19. jún 2012

ano, našla jsem recept 20dkg polohr.mouky, 20dkg cukru, 4 vejce, 2 lžičky PDP,10lžic oleje 8 lžic horké vody a špetka soli, tak to chci zkusit
@dadka212

aduskatt
19. jún 2012

@dadka212 prepac, ja som myslela tie pasikave cervenomodrozelene🙂

artepf
19. jún 2012

holky prosím vás jak děláte ten rafaelo krém, o kterém se tady teď pořád píše? Až se mi sbíhají sliny 😀 , jestli je někde na několika předchozích stranách recept, tak si ho najdu, jinak jestli byste mi ho sem mohly hodit, moc dík 🙂 .

aduskatt
19. jún 2012

@dajna11 ta svadobna s nabojnicami🙂