Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. jún 2012

@mizulienka no s tým mám aj ja problém, ale vždy sa pýtam, na nejakú inú variantu, predtým im poveim, že sa to lúbi zgrcnúť a ak by sa to stalo, či to môžem nahradiť niečím iným....ale ja to robím tak, že nechám vychladiť šlahačku najlepšie cez noc ale už som aj kratšie nechala, potom to vylejem do misky v ktorej šlaham dám do chladničky aj metličku dám do chladničky po takej hodinke vyberiem a šlahám, tak sa mi to ešte nezgrclo...zatial...a keď sa mi to stane tak tortu robím hrozne narýchlo v deň odovzdania 😝

mima1311
19. jún 2012

@mizulienka jeeej vy ste zlate , tak ja vyskusam , strasne lubim coko , a to maslo len sem tam premiesas ked ho uz das do pudingu , ci slahacom intenzivne a puding robis v akom pomere ? myslis ze tam ku tomu maslu mozem este supnut aj kusok ,, väcsi ,, 😀 cokolady ? zeby sa rozpustila s maslom ?

kvojtanikova
19. jún 2012

@mima1311 no ja zapnem slahac hned ako to tam hodim, takze ono sa rozpusta pocas slahania, necakam kym sa pusti a potom ze by som zapla slahac. Drzim palce urcite ti to vyjde. Slahaj to dovtedy kym to nebude OK.

mima1311
19. jún 2012

@kvojtanikova no moja drz , ale poctivo , ja teda vyskusam , mame na konci tyzdna hody , mm ma meniny , aj svagor , aj svokor , tak som sa chcela blysnut 😀 😀 😀 a my sa pozname , ze ???? ty si tiez vreckarka 😀 😀 😀 no blbo to vyznelo , teda,, z vrecuskovych aktivit ,, 🙂 🙂 🙂

kvojtanikova
19. jún 2012

@mima1311 jasne pozname sa aj z inej temy. Ja sa tu tak motam v roznych temach kde "mam co povedat" aspon trosku sa snazim prispiet svojou troskou. Velmi si vazim ze su tu take temy, ktore sa nesnazia presadzovat silou mocou jeden nazor ale ludia si v nich nezistne pomahaju.

mrka2
19. jún 2012

@mamina1978 no konecne som nasla aj tvoju myskovu 🙂 kym som sa preklikala,tak normalne 5 minut 🙄 je perfektna. aj ja som robila podobnu 🙂 maly mi krasne v noci spinka,tak sa da. ale take veci robim len v noci, urcite by som svoje babatko neukracovala o maminku len koli tortam 😝 😉

mizulienka
19. jún 2012

@mima1311 ja s pudingom nerobim, ja robim ten, co davala @dadka212 varena cokladova pnka
http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
ale myslim, ze ak do pudingu das maslo, tiez by sa nemalo nic stat, ja zo zaciatku premiesam vareskou iba sem tam, nech teplota masla sa prisposobi teplote pudingu, a potom premiesavam uz tak, aby sa masy spojili..s pudingom som to neskusala, ale myslim, ze by to nemal byt problem.
raz sa mi stalo, ze som do tejto plnky dala malo cokolady, vypocitala som zle, tak som normalne roztopila nad parou a poto iba vliala do tej hmoty, vareskou premiesala.
myslim, ze ak budes mat ten puding aj maslo este teple, tak mozes kludne pridat cokoladu nad parou rozpustenu

aduskatt
19. jún 2012

babyyy, ked malujete priamo na ozdoby, robite to uz na vytvrdnute, alebo na cerstvo urobene?.neviem, co by bolo lepsie

chanella
19. jún 2012

Ahojte, takze na leto ma caka par torticiek, cela rodinka oslavuje, tak som sa rozhodla ulahcit si pracu a kupit par cukrarskych pomocok. Ktory eshop ma najlepsie ceny? pozerala som par stranok, niekde je lacnejsie to, inde zase to.... a co by ste mi poradili co sa tyka pismen? Dakujem velmi pekne 🙂

dadka212
19. jún 2012

@aduskatt ja robím vždy všetko naraz, ale lepšie sa maluje na tvrdšie ako na čerstvé....

aduskatt
19. jún 2012

@dadka212 dikyyy, to som chcela vediet.takze zajtra malujeme.-).ja mam cas, takze si teraz dopredu chystam ozdoby a na tortu to pojde az v nedelu

dadka212
19. jún 2012

@chanella my väčšinou objednávame vo velkom z čiech pomôcky, škoda, keby si sa ozvala asi pred 2 dňami mohla si sa pridať....už je objednávka odoslaná....a neviem čo myslí s poradením písmen....ja mám 3 druhy a som spokojná ak sa s tým naučíš robiť nebude ti to robiť problémy
najlepšie ceny na pomôcky na sk má asi cukrarskepotreby.eu

mizulienka
19. jún 2012

baby prosim este nejake inspracie pre chlapa na 40ku, DAKUJEM 😉 😉

mima1311
19. jún 2012

@mizulienka DAKUJEM , vyzera jedlo 😀 takze robis presne podla receptu ,, len necakas na vychladnutie ako tam pisu,, 🙂 tak ? ved prave s tym nemam dobru skusenost aj ked teda vobec nechapem preco , vzdy , vzdy , vzdy sa mi to seklo , niekedy dokonca vypadala plnka OK a v torte naraz bodky ---seknuta .

mishulle
19. jún 2012

holky moc prosím o radu, jak dlouho můžu nechat upečený korpus ve folii, než budu plnit, myslela jsem, že bych si ho upekla zítra, naplnila ve čtvrtek, v pátek potáhla a ozdobila a v sobotu je oslava, ale asi mě okolnosti donutí píct už dnes večer, vydrží ve folii do čtvrtka na plnění?

chanella
19. jún 2012

@dadka212 no, skoda ☹ A napr. taketo pismena? Ja len, že ci je aj iný tip
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1075/Abec...

mishulle
19. jún 2012

nebo pokud ho naplním zítra, potáhnu ve čtvrtek a dozdobím, vydrží mi tak v lednici v krabici do soboty?

aduskatt
19. jún 2012

@mishulle korpusy ti urco vydrzia do stvrtka, neboj🙂

mizulienka
19. jún 2012

@mima1311 davam menej cukru, inac vsetko tak ako pisu

dadka212
19. jún 2012

@chanella ja takú nemám ale baby si ju pochvalujú 😉

vecernicci
19. jún 2012

@mima1311 já dělám skoro pořád tenhle krém a většinou si pudink uvařím večer, přikreju potr. folii a vyndám máslo z lednice a ráno ho normálně zašlehám do pudinku a pohoda, nikdy se mi nic nesrazilo 😉
@mishulle já na ten svůj korpus dávám z 8 vajec 🙂

simasa
19. jún 2012

Ahojte, pridavam jednu promocnu (asi ich tu bude tento tyzden viac, ako som citala - tak zahajujem "sezonu") 🙂

mishulle
19. jún 2012

@vecernicci a děláš z krupice nebo z moučky

mizulienka
19. jún 2012

@simasa naaadherna je, krasne ziarive farby 🙂

levandulka3
19. jún 2012

dievčence neviem, ktorá ste to tu písali, že ked treba zafarbiť MMF na sýtu červenú a čiernu treba pridať bielu čokoládu asi som slepá ale neviem to tu dozadu nájsť koľko tej čoko treba a kedy a koľko tej farby pridať, a dávate gelovku či práškovu z drogérie - ospravedlnujem sa za veľa otázok naraz ale zasa chcú po mne auto tentoraz jeep červeno-čierny 😝 😝 😝

levandulka3
19. jún 2012

@mrka2 tá je roztomilá 😎 😎

levandulka3
19. jún 2012

@mrka2 tá je roztomilá 😎 😎
@zuziq mne sa strašne páči táto

dajna11
19. jún 2012

@simasa moc krásna,som ju chválila aj na FB,krásne si zahájila promočné obdobie 😀

lucula73
19. jún 2012

@levandulka3 tú čokoládu písala @eliska22,že pridáva tak 1-1,5 čokolády na balík cukríkov a že sa pekne ofarbí potom..som si to uložila,ale neskúšala ešte 😉

katulkaaaaaa
19. jún 2012

baby prosim vas z coho spravit tenm cilinder ci to vobec je 😀 myslim ten vrch...potrebujem tortu na promocie este som taku nerobila