Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lamps
22. jún 2012
@pristela no u Kamky som pozerala a nenašla som :-p a u náš Kaufland ešte len stavajú :-p, v Lidli majú len ružové, teda aspoň dúfam, musím tam behnúť
maca77
22. jún 2012
@lamps Kamka ich mala, ale čo som nedávno pozerala tak ich nemala už v ponuke .... ja som kúpila v kauflande biele haribo 100g á 49centov ... už som aj vyskúšala, sú fajn 😉
mizulienka
22. jún 2012
@pristela ja robim vsetko zo smartflexu, u nas je celkom sucho, behol hodiny bola masla tvrda.
maca77
22. jún 2012
@lamps jáj teraz čítam že som ti asi veľmi neporadila :-| u nás v lidli zas len šmolkov majú .... tak jedine že ti tu nakúpim a pošlem 😃
janula.h
22. jún 2012
hello žienky práve dokončená "malinká 8kg" lodička 🙂 pre moju Emušku na oslavu 🙂
maca77
22. jún 2012
@mizulienka pekná tortička ... možno trošku vidieť že je krivá ale tým že všetky tie ozdoby sú všelijako tak mi príde že takáto mala byť 😃 sa to úplne stratí... asi by som upozornila keď prídu pre tortu že teplo a torty sa nemajú radi 😉
janula.h
22. jún 2012
@lucula73 teraz som ju dokončila tu je 🙂
lucinka
22. jún 2012
tak baby ja končím... toto je nenormálne vlhko... večer som to nechala rozrobené, že veď ráno dokončím... to bol to des a hrôza teraz... torta hneď spotená po vytiahnutí z chladničky... ]-( a som zvedavá, či sa vám tá prvá podobá na nejakú inšpiráciu tu... :-N známa chcela pre 14ročnú dcéru tortu so znakom FB, tak som ju prehovorila na túto... som zvedavá, čo povie... 🙂
lamps
22. jún 2012
aaach dievčence, keď vám tu tak čítam, mám strach ísť dokončiť tortu. Naplnila a opatlala som ju v pohode, ale má byť maľovaná a toho sa trochu (vlastne dosť) bojím, že sa mi to bude rozpýjať 😞
lamps
22. jún 2012
@lucinka áno podobá sa hneď som ju spoznala, super :-N
ladenka
22. jún 2012
Prosím potřebuji nutně radu! Právě se patlám pro tchýni s dortem k sedmdesátinám. Poradíte prosím, jak se používají patchwork vypichovače písmo kurzíva, nemůžu z toho pak ten marcipán dostat, budu vděčná za každou radu. Děkuji.
mariann2
22. jún 2012
tak kočky, hruza a des, všetko sa mi lepí, rosí, porazí ma, hádžem vám obrázok, ako som sa popasovala s tou päťkou, bol to masaker, ešteže to bola farma a dalo sa hocičím maskovať 🙂
eliska22
22. jún 2012
@mamina1978 požiarnicke auto je z horaliek 😉 a ďakujem 🙂
eliska22
22. jún 2012
@mariann2 tá 5 je super x-)
mizulienka
22. jún 2012
@lamps som zvedava aka bude malovana, urcite krasna, tesim sa 😉

@maca77 uz mam stiahnuty zaludok, lebo kazdu chvilu maju prist....

teraz som potahovala dalsiu a ta je uplne v pohode, paradne sa mi potiahla, som zvedava, co bude, ked ju vytiahnem...u nas je sparno a dusno a teplo =-) =-)
mizulienka
22. jún 2012
@mariann2 krasne su obidve aj ta 5 je super.
maca77
22. jún 2012
@mizulienka držím palce ... u nás bola ráno búrka ale stále dusno.... :-p
dm1
22. jún 2012
@lucinka jasne ze som ju hned spoznala moc sa ti podarila
dajna11
22. jún 2012
@mariann2 NO TO ja by som takú 5 ani neurobila.....mne všade pukala aj 1 a našťastie to tiež bolo ako lúka a tak,takže všade som dala stromy,včielky a kvety a maskvalo sa o dušu 😃
dajna11
22. jún 2012
@lucinka jeee ja viem ktorá t je,tá moja srdcovka....a náhodou je krásne...super farby,aj kvietok.....super
dajna11
22. jún 2012
@eliska22 wau krásne
maranat
22. jún 2012
baby tortarky 😃 kupila som si marcipan od dr. oetker, isto viete ktory, no nikdy som s nim nerobila. da sa zafarbit normalnym potr. farbivom?
monika76
22. jún 2012
Ahojte dievčence 🙂 pridávam svoje dnešné 2 ešte jednu na zajtra a asi dlchšie nepribudne ani jedna 😞 Aj tak ani neviem ako som ich upiekla v duchu som dakde veľmi ďaleko ...
dm1
22. jún 2012
@maranat ja som ho nemala ale viem ze kocky pisali ze sa im s nim nerobilo dobre. a ozaj isto ti nebude stacit jedno balenie na potiahnutie torty ako reklamuju ]-(
stankapk
22. jún 2012
caute kocky. tak ja som tiez prave dorobila tortu pre kamoskinu dcerku. chcela ju veselu, farebnu. dufam ze nie je moc precackana. v tomto teple sa aj mne velmi zle robilo, ale hlavne som mala problem s potahovkou, neviem ci som na mmf nedala vela farby, tak sa mi akoby praskala. esteze som mala cim kryt... a este pridavam kitty pre kamosku.
lifinka
22. jún 2012
@pristela
@lamps
už je pozdě, dort je fuč... =-) se jen modlit zbývá
ladenka
22. jún 2012
Maminky, vím že toho máme moc, ale prosím, mohly byste mi odpovědět. Jak s těmi písmenky, jak je dostat ven. Děkuji. 🙂
lifinka
22. jún 2012
tak čtu, že se nám to všem lepí a rosí no a bude hůřeee, já měla ty stejný problémy včera a dnes... a to ješte dva dorty před sebou.
maranat
22. jún 2012
@dm1 potahovat budem s marshmallow ale na detajli som chcela skusit. tak ho nemam radsej ani odbalit? :-S
dm1
22. jún 2012
@maranat a preco nechces zdobit s MMF? ved s tym sa dobre robi. a neviem veru nerobila som ved vyskusaj ho a uvidis 😉