• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@ladenka a ake mas presne nemas link? je to taka lista priesvitna do modra a pismneka kurziva vedla seba? ci take patchwork cierne?
22. jún 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 pretoze som s tym robila len raz, vlastne toto je moja druha torta v zivote, a mala som MMF nejaky stale taky biely cukrovy a vobec to nevyzeralo dobre :frowning2:
22. jún 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maranat aha uz chapem. ak nechces mat pri modelovani MMF od cukru tak si potri ruky cerou a pekne do hladka to vyhladis a tiez tam nebude vidiet cukor.
22. jún 2012 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladenka písmenka dostaneš von tak, že vyvalkáš hmotu, dáš na ňu potravinovú foliu cez ňu vytlačíš poriadne písmenko a to písmenko ti zostane nalepené na folii s tou foliou ho otlačíš na tortu kde len chceš :wink:
22. jún 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 kdesi som citala, ze aj ked sa rozpustaju cukriky v miklovlnke je dobre tam dat trisicku cery. pomoze to?
22. jún 2012 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maranat ja davam trochu cery vzdy hned pri roztapani aj s vodou. ono kazdy robi MMF inak aj tam dava na jeden balik ine mnozstvo cukru lebo kazdej ina konzistencia vyhovuje :wink:
22. jún 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje dnešné ...
22. jún 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@ladenka nevím jakou máš přesně abecedu. Já si vykrojím u hmoty malé čtverečky, nechám oschnout a přes igelitový sáček otlačím a vyřežu písmenko. Jezdím s tím po podložce, aby se to hezky všude ořezalo a pak zvednu a i s igelitem přenesu na dort.
22. jún 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aj vodu?
ja davam len cukriky, cukor od oka, nevazim to, lebo neviem kolko tam ma po spravnosti toho ist :grinning: darmo, ja som amater, neviem ako sa to robi
22. jún 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maranat taky dávám vodu, na jeden balíček tři lžíce vody
22. jún 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maranat ved aj ja som amater tiez som sa to ucila z receptov z netu ;). ja na jeden balik cukrikov ale ten vacsi - amerikanci co su v lidly biele netreba umyvat davam 4 lyzice vody tak za 1 lyzicku cery . ked sa rozpusti tak tam ide necele kilo cukru nevazim to
22. jún 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 mám takovou průhlednou lištu s písmenky kursiva, bylo to označené jako patchwork
zkusím přes tu folii, jak radí @dadka212 , jinak už mám dortík téměř hotový, jen ten nápis, pak vám sem hodím fotku :slight_smile:

Každopádně všem třem vám moc děkuju za odpověď, vím že při pátku je frmol. Tak díky. Dám vědět, jak to dopadlo.
22. jún 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Luci neblázni, akú zľavu? Kočky prosím vás, buďte menej skromné :frowning2:
22. jún 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja neviem, ale v tomto teple doporučujem tú bešamelovú. Dokonca na stretku mi baby hovorili, že ju špeciálne dávajú do 3D tort, lebo krásne drží.
22. jún 2012 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika76 a prečo? Dúfam, že sú deťúrence zdravé :frowning2:
22. jún 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 to je práve že nie :frowning2: malí haja a ja tu v tichosti revem ... buduci týžden nemocnica CT vyšetrenie.Máme veľké problémi :frowning2: Tortičky idú bokom a ja mám ďalší problém na krku ako to utiahnut bez pečenia celé kedže som ďalšia medzierka v zákone :angry: ostaneme doslova bez ničoho...
22. jún 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uá, dort se mi v lednici nějak rosí a to tam mám karton, utěrku a ještě je v krabici, jestli mi zas písmenka začnou barvit, tak se zbláznim
22. jún 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamini ahoj, máš krásné dortíky a moc pěkně nafocené :slight_smile: nevím o nikom, kdo by tu zkoušel isomalt, ale tady ho mají http://www.obchudekubalonku.cz/katalog.php?typ=16477&kategorie=124974 a nejdeš tam i spoustu silikonových a pryžových a plastových pomůcek na hmoty nebo na čokoládu, tak se tím prober a uvidíš, jestli se ti něco z toho bude hodit i na ten isomalt. Spoustu levných pomůcek má i pomposo na cukrarske-potreby.cz
22. jún 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monika76 něco s malým? :astonished:
22. jún 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ste zlaté baby, že ste ju spoznali... :dizzy_face: som myslela, že to pôjde rýchle, ale je to dosť babračka... hlavne v tom vlhkom vzduchu a teple... dosť dlho trvá vykrajovanie tých koliesok... mohlo ich tam byť viac, ale už som nemala energiu... tortu som potiahla a hodila do chladničky... a potom povykrajovala milión tých koliesok, vytiahla tortu von a lepila a lepila... a torta totál mokrá... a teraz mi volala tá známa, že oslavu preložili na nedelu :angry: tak som zvedavá či pribiňák (včera som ju plnila) vydrží do nedele... vrrr... :rolling_eyes:
22. jún 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 nadherne, len by som checla vediet ci tie cokoladove rulicky vyrabaju rucne, alebo su hotove ako trebars trubičky :slight_smile:
22. jún 2012 o 13:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka taky jsem ji poznala, je krásná! pribinák do neděle - no asi vydrží, ale aby ji pak dojídali ještě další 2 dny, to už asi ne......
22. jún 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ano má imunitu na 13% sme zrelí na komoru :frowning2: všetko je zlé...našli mu nález na pľúcach ...nevedia zatial čo to je tak ide na CT a uspia ho..Zrutil sa mi už aj tak zbabraný život ...Musím sa pozbierat no nejak už 3 den mi len tečú slzy v kuse..Tá bezmocnost je strašná...drobček bude mat v septembry len 2 ročky.
22. jún 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no to už bude ich problém... dohoda bola taká, že oslava je v sobotu a v piatok si pre ňu príde... kebyže zavolá včera, tak ju plním dnes, ale ona zavolá teraz, keď je už na komplet hotová... ach...
22. jún 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika76 moc na vás myslím, ať je malinkému co nejdřív dobře a je zdravý. :wink: :wink: Proč se to na Tebe musí tak ze všech stran sypat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
22. jún 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika76 to mě hrozně mrzí a držím pěsti, aby přišli na to, jak mu pomoct prďolkovi maličkému :frowning2:
22. jún 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 já ten zásmažkový taky dělám, mám recept od tebe a je výborný. :wink:
22. jún 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ďakujem ,neviem prečo a kedy bude všetkému už koniec. Chcem len aby bolo už malému dobre a bol konecne zdravý .
22. jún 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka to je mi jasné, jen je prostě upozorni, že jsi plnila už ve čtvrtek a že je tam tvaroh a šlehačka a v tomto teple, že ji mají celou sníst a hlavně držet až do té oslavy v lednici
22. jún 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok