Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jún 2012

@dadka212 čítaš mi myšlienky, práve som išla @mima1311 písať, že je na čokoládu teplo 😅

wera.g
22. jún 2012

@mima1311 ja som robila niečo podobné (hoci na @lamps sa to ani trochu nechytá, tá je úúúžasná) - nedávala som ceru, nič, len roztopila čoku (96% lindt) a nahakobakovala na papier, dala do chladničky a potom to šlo ľahko zlúpnuť... Ale v tomto teple fúha, to si neviem prestaviť, to by sa asi dosť topilo.. prikladám foto mojej čoko torty 😉

ajka82
22. jún 2012

@mima1311 ak si dobre pamatam tak su tam 4 spojene tycinky a asi 10 balikov by si potrebovala ak ich chces dat natesno

lamps
22. jún 2012

@wera.g ale čoby sa na moju ani trochu nechytala, je super a tie jahôdky 😅

wera.g
22. jún 2012

@lamps jooooj moc moc ďakujem 😉 môžem si tvoju uložiť medzi inšpirácie? - veľmi sa mi páči, je úúúžasná 😉

lamps
22. jún 2012

@wera.g kľudne si ju ulož 😅

wera.g
22. jún 2012

@lamps už je tam 😀 a prosím ťa, ten kvietok si robila, či to je živý/umelý?

lamps
22. jún 2012

@wera.g je vlastnoručne vyrobený z hmoty 😀

sisix
22. jún 2012

@lamps diky, ten vypada dobre, vyzkousim. Jaky do toho davas krem??? JAky ti nejvic chutna??? Diky

anjelicek26
22. jún 2012

Babulky ked robim krem parizska cokolada (robna s bielou cokoladou) + mascarpone + chcela by som pridat cerstve jahody, len neviem, ci je to dobry napad? Parizsku mam 1200ml slahacky a 750g cokolady, mam 400ml mascarpone a kolko tych jahod??? Alebo mam dat radsej maliny? Ale tie nemam cerstve, len konzervu a mrazene, dnes akurat na potvoru nemali...

mima1311
22. jún 2012

@dadka212
@lamps veru teplo ☹ som vytiahla tu moju uvarenu coko z chladnicky , bola ako beton , az som sa prilakla ze ako ju natriem a kym som naplnila , je ako zuvacka ....ale ta chut , mnaaam sa neviem spamätat , som akurat vystihla ked tu deti neboli a vylizala komplet hrniec 😝 ....takze ostanem bud pri hoblinach , alebo zajtra este mrknem na tie trubicky ci kit- kat
@ajka82 , aj sa mi zdalo ze 4 , no to by jej trebalo veru dost 😖 asi pohladam nieco ,, ekonomickejsie ,, 😢 i ked by to vyzeralo super ,popozeram po obchode ci nieco nenajdem ....torticka je nakonic pidi mala 😝 😀 😀 😀 to ten moj odhad , este aj tie tycinky budu o kuuuusisko pretrcat 😀 😀 😀

mima1311
22. jún 2012

@wera.g je originalna , len veru to teplo , asi radsej nie , ja som raz robila take tabulky z coko a naliepala po torte , spominam si ze coko som mala asi vsade 😀 😀 😀

aduskatt
22. jún 2012

@anjelicek26 nemas tam tej cokolady vela?🙂...do mascarpone davaju skor maliny, ale myslim, ze aj jahody by sli....ja davam tak do 1000g kremu asi 200 g nakrajanych jahod....

dadka212
22. jún 2012

@anjelicek26 ja dávam hocijaké ovocie aké chcú 😉 mrazené, čerstvé, kondenzované to je jedno 😉

bambula1307
22. jún 2012

@eliska22 dakujem.

@mizulienka urcite naucis 😉 chce to len sa odhodlat. mne sa dobre robili z WI skusala som aj domacu gumpastu..robi sa fajn,ale farba je taka divna ako keby sadrovo biela ,neda sa tak krasne vybielit. Tak som z nej listky robila.

@lamps juj ty si aka maliarka 😉 ja vzdy studujem ako si to asi malovala 😎 ..strasne sa mi to paci 😀 jemnulinke su tie tvoje torticky 😎

anjelicek26
22. jún 2012

@aduskatt - vyslahat to slo, tak hadam nie 😅 😅 😅 Skusim tak 200-300g dakujem

jakelina
22. jún 2012

@dadka212 uvažuju jaké kondenzované ovoce. Myslíš konzervované??? 😀 😀 😀

aduskatt
22. jún 2012

@anjelicek26 tak super🙂)) nech to vyjde, ircite to budes mat skvele🙂

anjelicek26
22. jún 2012

@aduskatt - robim malej na narodky, tak musiiiii 😵

sisix
22. jún 2012

@anjelicek26 Ahojky, to zni dobre, muzes pisnou recept? Miluji mascarpone

jakelina
22. jún 2012

@bambula1307 a jak se dělá domácí gumpasta???Děkuju 😉

anjelicek26
22. jún 2012

@sisix - ja som posledne robila 350ml slahacky, 150g cokolady (rozpustit coko v slahacke, nechat schladnut do druheho dna v chladnicke, potom vyslahat), zaslahat asi 120ml mascarpone plus ovocie, to uz len tak opatrne miesat... . Ale v tomto mnozstve som to este nerobila, len princezna si zela trojposchodovu tortu, tak aspon dve poschodia vrchne naplnim tymto, dolu dam salkovy krem... na oslavu dojde 30 deti, plus rodicia jasne niektori ostanu, tak hadam to bude dost 😀

bambula1307
22. jún 2012

@monika76 moja drzte sa, kamoska ma tiez kamaratku s chorym syncekm ma 7 mesiacov a leukemiu. Mna to strasne zasiahlo..kedze aj ja mam babatko. Tiekli mi slzy.
Strasne vam drzime palce...nech to nieje take zle.., vela energie posielam

lamps
22. jún 2012

@anjelicek26 ja dávam vždy len mrazené ovocie do torty, dávam ho na krém tak od oka 😅

bambula1307
22. jún 2012

@jakelina uz som to tu raz davala. 😉
Gumpasta
500g pr cukru jemneho.
1Pl gumtex..pridat do cukru ,premiesat . Potom pridat 4PL teplej vody cca 40stupnov , zamiesit a nechat 8 hod odstat v igelite. Pripadne potom primiesit trosku cukru ak treba. Skladovat v chladnicke.

jakelina
22. jún 2012

@bambula1307 omlouvám se, asi jsem přehlídla. Jdu hledat na netu co je to ten gumtex. Děkuju. 😉

bambula1307
22. jún 2012

@jakelina to je ok 😀 ..ja som tusim tu kupila
www.pravacokolada.sk

wera.g
22. jún 2012

@lamps fíííha, no ja som myslela, že to živá, alebo kupovaná 🙂)) a to máš formičku, či podľa nejakého návodu? Je fakt prenádherná 😉

sisix
22. jún 2012

@anjelicek26 diky, uzite si mega oslavu

wera.g
22. jún 2012

@mima1311 Ďakujem 😉 noooo tak si myslím, že čoko tabuľky a dekorácie asi skôr na chladnejšie dni, tiež som mala čoko všade.. 😀