Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
23. jún 2012

@dadka212 ja mam robit tu cokoladouv buduci tyzden, uz teraz ma z toho boli zaludok, nechapem, preco sa i to tak strasne topilo a vytekalo...myslela so, ze to bude tou cokoladou, ze som dala viac, ale ked vravis, ze aj ty davas, tak potom uz neviem.

dadka212
23. jún 2012

@mizulienka to je teplom, mne sa to normálne lialo ako som šlahala....ale šupla som do chladničky zachladiť asi na 2 hoďky a furt to bolo mäkké....troška som prešlahala a rýchlo plnila....potom to už bolo ok....

zuzik1983
23. jún 2012

@eliska22
@dadka212
baby komplet recept, ako urobit korpus, plnku, ako urobit hnotu, ktorou sa potiahne,ako ju potiahnut.rozne kolace peciem, ale tortu som este nerobila a rozhodla som sa , ze to chcem vyskusat.taze by som poprosila receptik, s podrobnym popisom ako pre uplneho zaciatocnika.dakujem velmi pekne

dadka212
23. jún 2012

@zuzik1983 korpus biely, čokoládový, orechový, kávový? alebo? plnka aká? treba všetko konkretizovať 😉

mizulienka
23. jún 2012

@dadka212 ved to, stacilo byt kratko vonku a uz sa to topilo pod rukami, ale nechapem, ja som to naplnila, ale ono cez okraje mi to tieklo von 😠 😠 😠
mne sa zda, ze moja chladnicka zle chladi, ked pridam, hned sa mi urobi vzadu na stene namraza a chladi este menej 😠 asi musim zavolat opravara alebo co

dadka212
23. jún 2012

@mizulienka ti verím, muselo to byť na nervy, ja mám tiež tieto torty také krivé, vidno prechody medzi kropusom a krémom....hrozné 😝
a môže byť chladničkou, mne sa zdá, že mi tiež blbne poslednú dobu, či aj tie chladničky nie sú zblbnuté tým teplom....

eliska22
23. jún 2012

@zuzik1983 jááj moja toho je toľko, myslím korpusov plniek, že až aj poťahoviek.

eliska22
23. jún 2012

@zuzik1983 ja som svoju prvú tortu robila podľa tohoto 😉 pozri možno pomôže.....len by som ten korpus prekrojila 2 krát a banán nakrájala na kolieska na to plnku 🙂

eliska22
23. jún 2012

@zuzik1983 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 tu je link som ho zabudla pridať 😀

zuzik1983
23. jún 2012

@dadka212 korpus skor biely korpus, plnka ani neviem.proste nieco dobre, odskusane, aby to mohli aj deti papat

zuzik1983
23. jún 2012

@eliska22 ved prave, ze toho je tolko... 😀 preto chcem tu nieco od vas.jednoduche a osvedcene

florentina
23. jún 2012

@zuzik1983 hele já se také letos rozhodla, že udělám poprvé dort a dá se to v pohodě, ale pokud to opravdu chceš, musíš si o tom něco načíst, zjistit. Tohle téma je k tomu super, ale je i spousta jiných stránek. Není to o tom, že bychom ti tu nechtěly poradit, ale je tolik variant, každý preferuje jiné chutě, hmoty a těžko ti tu dávat polopatický návod komplet na vše, na to tu ani nikdo nemá čas. Zjednodušeně bych to viděla takto: potřebuješ korpus, krém, potahovací hmotu. Korpus upečeš, nejjednoduší je na začátek jednoduchý kulatý dort, necháš vychladnout, rozkrojíš. Naplníš krémem, případně dáš ovoce, a celý dort z venku potřeš např. máslem s cukrem, nebo něčím jiným, co může pod potahovací hmotu. Necháš vychladit, nejlépe přes noc a potáhneš hmotou. Můžeš buď kupovanou, či doma dělanou, recept najdeš např. na první straně této diskuze. No a pak už zdobíš. Potahovací hmotu obarvíš barvami, nejlépe gelové, ty ale mají jen ve specializovaných obchodech a nebo lze i prachovými z drogerie. Teď si ještě musíš vybrat jaký korpus a krém, buď pohledej tady, každou chvíli sem někdo něco píše, něco už je i konkrétně bez té "omáčky okolo" v tématu marcipánové dorty 2-postupy a recepty. No a nebo zadej do vyhledávače, vyjede ti toho spoustu. Já ze začátku čerpala ze stránek www.dortomanie.cz, tam je konkrétně spousta receptů i fotopostupů.

miciatko
23. jún 2012

babeny mne sa vcera nepodaril urobit MMF, vobec to nechapem, tak som to po hodine vzala a urobila novu hmotu a ta uplne v pohode, nechapem a zacina sa mi topit torta na bokoch normalne po 15 minutach to zmakne a zacne akoby sa dole oduvat, ma drbne a este som robila slanu .. . aspon ta bola rychlo

pingu1
23. jún 2012

@eliska22 a aky to ma rozmer? a4?

florentina
23. jún 2012

@zuzik1983 jo a ještě jsem chtěla k těm potahovkám....my třeba máme rádi pravý marcipán, tak kupuji ten, ale většinou s ním holky už nepotahují, potahuje se různými fondánovými hmotami. Z kupovaných je třeba tady docela oblíbený smartlex velvet, ale holky uričtě i napíšou jiné, když budeš mít zájem. Je to tam potom o příchutích, ceně atd.

miciatko
23. jún 2012

@zuzik1983 ked pecies kolace tak by nemal byt pre teba problem korus a plnka a recept napriklad na MMF je na prvej strane , ja ked som zacinala tak som asi aj mesiac kazdu volnu chvilu sedela pri pocitaci a citala a zapisovala si a potom skusala

dadka212
23. jún 2012

baby urobila som tému na korpusy, krémy, poťahovky, ak chcete prispejte a potom už tu nemusíme stále vypisovať na každej strane nejaké recepty 😀 niečo som už skopírovala....
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

zani2877
23. jún 2012

@dadka212 super nápad s receptami 😉 . Len tam by asi nebolo vhodné diskutovať, či? Lebo zase z toho bude chaos. 😅

Ja vás chcem poprosiť o radu. Keď chcem tie perličky dať ako ozdobu na kraj torty, to čo si mám kúpiť? Toto: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... alebo toto: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... Vôbec neviem ako sa s tým robí 😝 Ak budete mať čas, tak by som bola rada, keby ste mi odpovedali. ĎVP 😉

zuzik1983
23. jún 2012

@eliska22 tento receptik veru dost pomoze , vyzera super😉
@florentina dakujem, no nechce sa mi moc citat, lebo ani nemam tolko casu si to nejak super nastudovat,a kde sa daju kupit tie fondanove hmoty alebo pravy marcipan?
@miciatko peciem, ale skor take jednoduchsie.lenze vzdy mam problem, kazdy kolac je na inak velky plech a potom to neni podla mojich predstav.ale skusim kuknut na tu prvu stranu a budem mudejsia 🙂

dadka212
23. jún 2012

@zani2877 no lepšie bude nediskutovaať 😀 ak má niekto nejakú otázku lepšie ju napísať sem alebo adresovať "prispievatelovi" 😀

zani2877
23. jún 2012

@dadka212 no veď tak som aj myslela, lebo to už potom bude chaos. takto to pekne prečítam, a idem urobiť 😀 😀 😀

florentina
23. jún 2012

@dadka212 super, jen mi zatím to téma nevyskakuje na CZ v receptech, tak snad se koník časem umoudří.

dadka212
23. jún 2012

@florentina ja som to zabudla zaškrtnúť aj na cz 😅 ale už som písala adminovi, tak hádam to odblokuje čoskoro 🙂

florentina
23. jún 2012

@zuzik1983 já ti můžu napsat odkazy, ale já nakupuji v CZ, tak asi by bylo lepší, aby ti některá slovenská kočka dala odkaz na slovenské stránky, v podstatě vše se dá koupit ve specializovaných internetových obchodech. V ČR např. www.fialapraha.cz vvvv.cukrarskepotreby.cz www.hospodynkam.cz a je hafo dalších. A že se ti nechce číst, já to chápu....ale jsme tu na tom všechny podobně (děti, domácnost, práce) a proto tady není možné každý druhý den vypisovat všechny postupy komplet znovu. Ale jinak není nutné vše číst, stačí zadat tady do vyhledávače na MK krém, korpus atd....a vyjede ti to přímo stránky s požadovaným textem z tohoto tématu.

zuzik1983
23. jún 2012

@dadka212 super temu si zalozila, netreba vyhladavat,je to tam vsetko pokope 🙂

florentina
23. jún 2012

@dadka212 super jsi zlatá.... 😉

zuzik1983
23. jún 2012

@florentina no mas pravdu, aj tak sa da 🙂

florentina
23. jún 2012

@zuzik1983 jo a ještě jsem nedodala to nejdůležitější....hodně štěstí při tvém prvním pokusu a pak dej vědět, jak to dopadlo. A jinak se klidně ptej, to jako nerada bych tě odradila, spíš jsem to myslela tak, udělej si nějakou rámcovou představu co by jsi si představovala a až si pak při realizaci nebudeš jistá nějakým postupem dle receptu či návodu, tak jsme tu pro tebe....

sisix
23. jún 2012

@zuzik1983 ahoj, pro deti je super krem hrk hrk, je jednochuchy, chutny a ovocny. Ale neni vhodny pod potahovku, na to si udelj maslovy ci ja davam salkovy krem. Potahovku pouzivam formix na figurky marcipan.

zuzik1983
23. jún 2012

@florentina dakujem pekne,pravdepodobne vyskusam tu, co dala link @eliska22 .alebo uz nieco vyberem z tej novej temicky.a v priebehu 2 tyzdnov hadam upeciem. a ked sa aspon trosku vydari, tak sa mozno aj pochvalim 😀