• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. novembra 2017 
@adka_praha vobec nie, ja som sa tiež inšpirovala z netu :slight_smile:
@aduskatt ano na boky som dala šľahačku
23. jún 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka54 kujeeem:slight_smile: vyzera fajnovo:slight_smile:
23. jún 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulka54 super :wink: dcera by byla nadsena a hned by hlasila '' to chci mami''
23. jún 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky, všem vám moc moc děkuju za rady i za pochvalu toho svatebního dortu, nevěsta mi hned potom, co jí tatínek dort dovezl psala, že se na něj pořád musí chodit koukat a že nechápe z těch marcipánových kytek, tak mě to strašně potěšilo, ještě, aby chutnal :sweat_smile: . Jinak musím fakt vychválit Smartflex Flower na kytky, šlo to z něj nádherně a i krásně rychlo vysychalo, jen listy jsem dělala z mléčného marcipánu a tam je zase výhoda, že drží tvar skoro ihned, takže ty dodělané listy včera večer nebyl problém hned ráno šoupnout na dort :slight_smile: . A taky jsem ráda, že se mi podařilo docela pěkně vybělit mléčný marcipán, kterým je dort potažený + perličky kolem a ani moc nebyl vidět rozdíl mezi potahovkou a kytkama :slight_smile: .
Jinak fakt krásné dorty tady za celý den přibyly, chtěla jsem všechny vychválit konkrétně, ale to bych tady byla asi do půlnoci :grinning: , kolik jich je.
23. jún 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojky, přidávám moje dnešní dorty. :wink: .Musím pochválit muže, jelikož mi dal prostor na dortíky a postaral se celý den o raubíře :grinning:
23. jún 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
Taky jsem si všimla, že @dadka212 založila nové téma na recepty, zrovna jsem to dneska chtěla navrhnout, protože se tady taky každou chvíli ptám na nějaký krém, o kterém se tady mluví :slight_smile: . A zrovna jsem se i teď chtěla zeptat - nemáte některá vyzkoušený nějaký dobrý klasický vanilkový krém nebo nějaký takový, jako je v laskonkách? Ten jsem zatím v té diskuzi recepty nenašla, moc díky :slight_smile: .
23. jún 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@levandulka3 wow to nechapem ako to tak perfektne v tom teple zvladnete palec hore
23. jún 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulka54 tak toto si ukladám aj ja...ke´d som hľadala v amrci nejakú peknú lentilkovú,tak skoro nič som nenašla :slight_smile:
23. jún 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 vies co mna ten bordel z mmf fakt uz nebavi...vsade cukor,vsetko polepene,vela gelovky miniem nez nieco zafarbim....a teraz na tejto torte som zistila ze mam smaltflex vysiel len o jedno euro drahsie ako mmf...takze minimalny rozdiel :wink:
23. jún 2012 o 21:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@katulkaaaaaa ja som tento týždeň objednala zo šikovnamama 7kg smartflex,tam je ešte lacnejší ako u kamky :wink:
23. jún 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak by me zajimalo smaltflex=formix? A taky by me zajimalo s jakou hmotou ktera pracujete. Jakou na potah, jakou na figurky atd Ja mam zkusenost s formixem a jsem nadsena, K2 nic moc, praskla mi na do dorte v ohybu. Marcipan 1:3 super na figurky, na potah byl desny. Pak jsme mela holandskou hmotu a ta byla bez hute.
23. jún 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix modeluju ze Smartflexu velvet a potahuju MMF, kterou případně míchám se Smartflexem nebo PDT, když chci syté barvy.
23. jún 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak a ted mi prosim rekni MMF a PDT???dik vim, ze uz si to musela psat nejmene 1000x
23. jún 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, tak pridavam aj ja svoju morsku pannu a idem konecne vylozit nohy :slight_smile:
23. jún 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@sisix MMF je hmota z bonbonů, to si uděláš sama, recept je na první straně a Pasta Dama Top je kupovaná hmota a ty kupované se všechny krásně barví, tak proto to míchám s tou dělanou, ta se barví na syté barvy špatně.
23. jún 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krasna torticka.. velmi sa mi paci, ulozim si,ak dovolis :slight_smile:
23. jún 2012 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina @katulkaaaaaa holky nádhera, obě s dovolením ukládám do inspirací.
@janulka54 jak jednoduché a jak efektní...moc se mi líbí
23. jún 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mrka2 děkuji a bude mi potěšením, když se líbí a uložíš si ho.
23. jún 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 moc pekne
23. jún 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina aha, tak delat nebudu, to jsem delala jenou a nic moc. Byla sice jina, ale ta prace mi za to nestala. :unamused:
23. jún 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix každému vyhovuje něco jiného. Já s MMF celkem ráda dělám třeba zrovna bílou, vůbec se mi netopí, dobře drží a zatím se mi skoro vždycky povedla. Ještě nikdy jsem nevyhodila. I v horku se s ní potahuje dobře. Já dělám dorty málo, dva tři do měsíce, tak mi to tak nevadí. Holky co pečou hodně, tak těm se nedivím, když dělají z kupovaných, taky by se mi to nechtělo dělat.
23. jún 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka máš oba dorty krásné. :wink:
23. jún 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf tak to je skvělé, že se dort líbil...a nedivím se, moc se ti povedl
@sisix já toho zatím nemám na kontě tolik /co do počtu dortů a vyzkoušených hmot/, ale potahuji a modeluji z pravého marcipánu /zkoušela jsem už více značek a poměrů/ a na některé věci na modelování používám smartflex velvet a teď jsem koupila i flower a chystám se na kytky. Ze začátku jsem z práce s pravým marcipánem nebyla nadšená, ale nějak jsem si zvykla a dělá se mi s ním super, nějak mi z něj jde lépe tvarovat, ale limity vidím v tenkých věcech a nebo naopak hodně pevných....tak na to beru ten smartflex
23. jún 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja delala recpt z mmb. Kouknu na receptik a treba domacimu dam jest ejenu sanci. :slight_smile:
23. jún 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix chce to zkoušet, taky záleží jaký cukr dáš, ne každý je dobrý a postupě vychytat mouchy. :grinning: :grinning:
23. jún 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina aha, to sem netusila, ze i na ukru zalezi. JAky tedy pouzivas?
23. jún 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina recept mam jen nevim cim, ze si ty ruce mam potrit :grinning: .Ruky si potierajte cerou,aby sa vam ta hmota nelepila...
23. jún 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Moja práve dokončená :slight_smile: Srdiečko je spravené podľa @lokalistin, dakujem za radu :slight_smile: Plnka bešamelová podľa @vlada111 :wink:
23. jún 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@sisix tukom:slight_smile:) ale ja si napr potieram uplne najklasickejsim rastlinnym olejom, ktory pouzivam v kuchyni :slight_smile:
23. jún 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky, pridávam svoje tohto týždňové tortičky. Zajtra si popozerám vaše dielka čo ste popridávali.
23. jún 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok