Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
24. jún 2012

@vecernicci moc dekuji a jak dlouho marmelada vydzi pokud se tedy hned nesni 😀

dm1
24. jún 2012

@mariann2 ta postavicka je uzasna 😵

vecernicci
24. jún 2012

@sisix jjo a mám ještě recept na sirup na podporu imunity na 0,5 litru lihu 60% dáme 100 g kořene ( sklízíme až tříleté rostliny) nebo 150 g listu a květu a louhujeme 7 dní, pak užíváme vždycky 2-3 týdny lžičku denně a pak dáme 14 pauzu a zase užíváme

sisix
24. jún 2012

@mariann2 moc pekne, taky chci umet takove postavicky

vecernicci
24. jún 2012

@sisix u nás moc dlouho nevydrží, ale bybička ji měla vždycky ve špajzu celou zimu, já ji mám ve sklepě, ten rum to zakonzervuje zvrchu, aby nezplesnivěla, ale hlavně se nesmí olíznout ( někdy je to fakt těžký, je výborná) 😝

sisix
24. jún 2012

@vecernicci asi sem tele ale jako korene? Co si to mam zasadit?

vecernicci
24. jún 2012

@sisix to je z echinacey 😀 jsem se blbě vyjádřila, jmenuje se to česky třapatka nachová, je to taková fialová kopretina 😉

sisix
24. jún 2012

@vecernicci jasny, nelizat 😀

sisix
24. jún 2012

@vecernicci tu ma sousedka, takze vim kam na ni. Diky

vecernicci
24. jún 2012

@sisix tak můžeš chodit na lup 😀 😀

sisix
24. jún 2012

@vecernicci jest emi prosim rekni, ty koreny maji byt 3lete a ty kvety a listy nemusi?

dm1
24. jún 2012

kocky pridavam svoje 2 tohtotyzdnove. svadobna boal na zelanie kamosky nevesty podla foto z netu. riskla som to na tom stojane a vydrzalo! fotila to profi fotografka na svadbe

sisix
24. jún 2012

@dm1 tyyyy jo, ten pernik a ten patrovej me nadchl. 😉

eliska22
24. jún 2012

@dm1 tá svadobná je nádherná a ten perník tiež 😵 😵 😵

zuzkaamato
24. jún 2012

@dm1 kvoli takejto svadobnej torte by som sa kludne znova vydavala 😀 krasna.. a pernik je dokonaly...

macicka84
24. jún 2012

Holky nemate ulozene nejake dorty se smoulama??? Bracha chce smouly... 🙂 Dekuji 😉

florentina
24. jún 2012

@vecernicci prosím prosím, ještě recept na bezovou šťávu....my ji milujeme, ale kupujeme v krámě za nekřesťanské peníze 😅
@mariann2 ta s tou čtenářkou je super...nápad a hlavně ta postavička...ukládám do inspirací, pokud nevadí...

florentina
24. jún 2012

@dm1 ta svatební je pěkná, vkusná, moderní....áááách

daducha
24. jún 2012

Ahojte baby,

je prakticky nemozne vas po 5-tich dnoch docitat,tak som aspon zbezne obrazky mrkla, "polikeovala" 😀 a pre Danku, minuly rok stal vikendovy kurz u Julie 170 Eur.Teraz ma ale na stranke nejake novinky ohladom platenia a organizacie, tak mozno to bude ina suma.
Inak mate môj obrovsky obdiv ,ze ste to zvladli, v tom teple piect,ja som normalne stastna ze teraz nepeciem, lebo ked si predstavim, kolko objednavok som na ten priserne teply vikend odmietla a to by som robila, tak uz tu nie som 😝 . Ale inak najprv ze abstak a sok , ze vecer nemusim pri stole sediet a modelovat a teraz som si tak za tyzden zvykla, ze uz sa mi ani nebude chciet zacat 😀 😀 .
Tak nech vam to dobre pecie,tesim sa na dalsie vase krasne torticky 😵 😵

mima1311
24. jún 2012

@sisix DAKUJEM 😵 , si strasne zlata ....aj ja ich mam rada a deti to iste , som ich branila celym telom 😀 az mi ich skor neskobylkuju 😝

Aj vam vsetkym ostatnym VDAKA za paci sa mi , oproti vasim su to take chudatka torticky , ale snad sa to bude poctom zlepsovat 😝 😵

bambula1307
24. jún 2012

@dada2007 ja si myslim,ze karamelovy pod potah moze, kedze tam nemas puding..ale to je moj nazor. Ja davam aj parizsku slahacku a vzdy to bolo ok a zakaznici nadseni

jakelina
24. jún 2012

@dm1 ta svatební je luxusní a je to fakt, že když to někdo vyfotí takhle krásně, hned to jinak vypadá než jak to fotíme doma 😀 😀 😀

simasa
24. jún 2012

@dm1 Dani, nadherne. Inak ja som riadne tela. Mam skoro taky isty stojan uz par rokov doma a vobec ma nenapadlo ho pouzit. Takze nadherna inspiracia.

miciatko
24. jún 2012

baby moje vikendove, ta slana je robena le z mojej hlavy nikde som nemohla najst ziadnu inspiraciu

simasa
24. jún 2012

Baby a stale sa tu hovori o stretku, ze by bolo fajn a tak... Tak nespravime ho uz konecne? Take ceskoslovenske? 🙂

aduskatt
24. jún 2012

@simasa a ja som dnes na jednom bolaaa🙂

dm1
24. jún 2012

@simasa no ja som ho chcela uz davno nieco take na podstavci ale biely porcelanovy ten nemali. ale bolo to len tak tak spodok mal 28cm

bambula1307
24. jún 2012

@mizulienka moja zlata aj ja som mala podobne problemy s chadnickou. ked som opisala opravarovi co mi robi po telefone, ani sa netrapil,aby prisliel, povedal,ze niekde mi unika chladivo a oprava by stala asi ako nova chladnicka..tak ze si mam radsej kupit novu. pritom dolu je mrazak a ten ide ok.... Ze to je celkom mozne, ze tam sa chladivo este dostane a hore uz nie. 😒

dm1
24. jún 2012

a dakujem kocky veru foto urobi velmi vela keby ste videli ako mam tu svadobku odfotenu ja 😝. budem si tusim fotografku domov volat 😀

dadka212
24. jún 2012

@dm1 krásne Dani úžasné 😵 a veru fotky spravia vela, niekedy sa za hlavu chytám aké dá niekto fotky na FB mojich toriet a niekedy žasnem, že to som ani nerobila ja 😀